Majówka na dwóch kółkach - rajd rowerowy

Majówka na dwóch kółkach - rajd rowerowy
  
            Zapraszamy na drugi w tym roku rajd rowerowy - tym razem skrajem Borów Tucholskich. Rowerowa majówka powiedzie nas przez Dragacz (z licznymi domami pomenonickimi) i Wielki Lubień (z kościołem o gotyckich korzeniach) do rezerwatu geomorfologicznego "Fletnowo" przy wsi o tej samej nazwie. Ów rezerwat obejmuje Jezioro Fletnowskie wraz z otaczającymi je mokradłami, porośniętymi przez chronione gatunki szuwarów: wielkoturzycowych i trawiastych. Z rezerwatu przez Grupę przejedziemy do wsi Mniszek, po drodze dwukrotnie mijając autostradę A1. Z Mniszka przez Nowe Marzy dojedziemy do Wielkiego Stwolna, gdzie z bliska będzie się można przyjrzeć budowie mostu autostradowego przez Wisłę. Stamtąd przez Bratwin i Michale drogą wzdłuż wału wiślanego wrócimy na plac przy moście na Wiśle.
 
 
Trasa rajdu: plac za mostem na Wiśle ? Dragacz ? Wielki Lubień ? Fletnowo ? Grupa - Mniszek ? Nowe Marzy ? Wielkie Stwolno ? Bratwin ? Michale. Długość trasy: 42 km.
 
 
Rajd odbędzie się 1 maja 2011 roku, wyjazd w trasę rajdu o godz. 13.00 z placu za mostem na Wiśle. Zapisy w dniu rajdu od godz. 12.30. Wpisowe wynosi 6 zł.
 
 
Organizatorem rajdu jest Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu.