Rajd rowerowy "Parowem i wąwozem"

Rajd rowerowy "Parowem i wąwozem"
 
         Niezwykle urocze zakątki okolic Grudziądza z parowami i wąwozami zboczy Kotliny Grudziądzkiej to przyrodnicze atrakcje, jakie czekają na rowerzystów w czasie najbliższego rajdu rowerowego. Na trasie nie zabraknie też ciekawych obiektów zabytkowych - zwiedzimy restaurowany dwór w Maruszy, ruiny zamku krzyżackiego w Pokrzywnie, klasycystyczny dwór w Annowie, zespół folwarczny z pięknym dworem w Salnie oraz gotycki kościół w Dąbrówce Królewskiej.
 
Rajd "Parowem i wąwozem" odbędzie się 25 kwietnia 2010 roku, start z ronda im. gen. pil. Stanisława Skalskiego na os. Lotnisko o godz. 10.00. Zapisy będą przyjmowane w dniu rajdu w miejscu startu od godz. 9.30. Wpisowe na rajd w wysokości 5 zł płatne przy zapisie. Osoby poniżej 16 roku życia biorą udział w rajdzie wyłącznie pod opieką dorosłych.
 
Trasa: Grudziądz - ul. Warszawska - Kobylanka - Marusza - wąwóz - Pokrzywno - Nicwałd - Annowo - Salno - Dąbrówka Królewska - Grabowiec - Kłódka - ul. Paderewskiego - Grudziądz. Długość trasy: 33 km. Drogi: 8 km dróg polnych, szutrowych i leśnych, 25 km - asfalt.