Rajd do Hanowa

Rajd na dobry Start

        Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku rozpoczyna sezon rowerowy '2008. Pierwszy rajd odbędzie się w niedzielę 30 marca południowej części Kotliny Grudziądzkiej.

        Rajd rozpocznie się przy rondzie im. Stanisława Skalskiego i przez ulicę Miłoleśną dotrze do Piasków. Tam rowerzyści zwiedzą poewangelicki kościół. Kolejną miejscowością na trasie jest wieś Hanowo, skąd przejedziemy do Białego Boru i Wałdowa Szlacheckiego. Po zobaczeniu pomnikowego dębu oraz wypływu artezyjskiego, rajd uda się do Sztynwagu, a dalej do Pieniek Królewskich, gdzie uczestnicy zwiedzą kolejny poewangelicki kościółek. Stamtąd prosto na plażę miejską nad Jeziorem Rudnickim, gdzie przy grochówce i kiełbaskach z ogniska rowerzyści zakończą pierwszy w tym roku rajd.

        Rozpoczęcie rajdu o godz. 10.00 z parkingu przy rondzie Skalskiego na os. Lotnisko. Zakończenie ok. 14.00 na plaży miejskiej w Rudniku. Długość trasy: 24 km, w odcinki z kiepskim asfaltem, zaś ostatnie 2,5 km drogą szutrową i piaszczystą. Wpisowe na rajd wynosi 4 zł. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie pod warunkiem okazania pisemnej zgody rodziców.
{moscomment}