Ponadplanowy rajd rowerowy

Ponadplanowy rajd rowerowy
 
            Wszystkim chyba wiadomo, że wrześniowo-tleniowy rajd rowerowy był ostatnim rajdem miejskim w tym roku, jednak nie najostatniejszym Jak donoszą internetowe wróżki, na prośbę uczestników ostatniego rajdu, odbędzie się jeszcze jeden - w górę Wisły.
Będzie to krótki rajd w jesiennej szacie, w którym udział wziąć mogą ci mniej i bardziej zaprawieni w kręceniu pedałami. Organizatorzy zapewniają, że wytyczona trasa jest bardzo łatwa i zachęcają do zabrania dzieci. Szykujmy więc swoje jednoślady i już dziś kręćmy kołami, żeby nie zastygły smary
 
Trasa rajdu: pętla tramwajowa na osiedlu Rządz/ul. Gąsiorowskiego - PGR Rządz - jezioro Rządz - przepompownia "Czerpak" - wał wiślany - Rozgarty - most autostradowy - Szynych (zwiedzanie kościoła) - Sztynwag - Ruda - Wałdowo Szlacheckie - Biały Bór - Hanowo - Piaski - Linarczyk - plaża miejska nad Jeziorem Rudnickim. Długość rajdu: 29 km, w tym 11 km drogami szutrowymi. Trasa jest bardzo łatwa, także dla dzieci.
Zapisy na rajd w dniu imprezy, 29 września od godz. 9.30, w pobliżu pętli tramwajowej na os. Rządz. Wyjazd w trasę rajdu o godz. 10.00. Wszelkich informacji udziela Informacja Turystyczna, Rynek 3-5, tel. 56 461-23-18, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wpisowe wynosi 6 zł.
 
Więcej informacji znajdziecie na stronie Grudziądzkiej Informacji Turystycznej.

z rowerowym pozdrowieniem
matołek