Wiosło na rowerze

Rajd rowerowy - Wiosło na rowerze
 
            Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku zaprasza 17 lipca na rajd rowerowy niezwykłymi terenami nadwiślańskich rezerwatów przyrody - Wiosło Małe i Wiosło Duże, nieopodal wsi Opalenie. UWAGA!! Ze względu na ukształtowanie terenu, po którym prowadzi trasa rajdu, zapraszamy WPRAWIONYCH ROWERZYSTÓW - czeka nas kilka ostrych podjazdów i zjazdów po mało stabilnym podłożu!! W dodatku na ok. 8-kilometrowym odcinku nie będzie nam towarzyszył wóz zabezpieczenia technicznego (leśne drogi wykluczają ruch samochodów bez napędu na 4 koła).
 
Osobom, które się zdecydują się na udział w rajdzie, radzimy zabrać ROWER GÓRSKI. Czeka nas, oprócz typowo leśnych zawierzchni, ok. 2 km piaszczystej drogi. Niestety, nie uda nam się, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, przepłynąć promem z Korzeniewa do Opalenia - przerzut 75 rowerzystów na drugi brzeg zająłby ponad 1,5 godziny :(
 
Trasa rajdu: parking przy Flisaku - przejazd autokarem - plac promowy przez Wisłę w Opaleniu - Opalenie - Widlice - Wiosło Małe - Półwieś - Wiosło Duże - Kozielec - Bochlin - Nowe n. Wisłą - Tryl - Mątawy - Wielkie Zajączkowo - Wielki Lubień - Dragacz - Michale - plac za mostem na Wiśle (od strony zachodniej). Długość trasy: 48 km.
 
Rajd odbędzie się 17 lipca 2011 roku, wyjazd w trasę rajdu o godz. 10.00 (zbiórka o godz. 9.40) z parkingu przy Flisaku. Zapisy przyjmuje Informacja Turystyczna od 1 lipca w siedzibie IT (Rynek 3-5, tel. 56 461-23-18, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Wpisowe na rajd wynosi 10 zł.
 
Osoby, które chciałyby do Opalenia dojechac na własną rękę, zapraszamy na plac promowy w Opaleniu o godz. 10.45. Wpisowe w takim przypadku wyniesie 6 zł.
 
Organizatorem rajdu jest Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu