Rajd "Do Małej Holandii"

Rajd "Do Małej Holandii"

Mała Holandia w okolicach Nebrowa wraz z licznymi wiejskimi kościółkami oraz uroczymi domami niemieckich kolonizatorów to cel jubileuszowego, XX miejskiego rajdu, organizowanego przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku. Rajd rowerowy po granicznych terenach powiatu grudziądzkiego i kwidzyńskiego już w najbliższą niedzielę, 11 maja.

Rajd rozpocznie się o 10.00 przy jednostce wojskowej na ul. Jagiełły, skąd rowerzyści przejadą do Nowej Wsi, Parsk i Zakurzewa. Pod Górami Łosiowymi rajd przejedzie do Wielkiego Wełcza, a dalej przez wsie: Rusinowo i Glinę do celu rajdu – miejscowości Nebrowo Wielkie. Po odpoczynku nad pięknym jeziorem rowerzyści zwiedzą dwa tamtejsze kościoły oraz poznają historię dzielnego żołnierza Wacka, którego pomnik wzniesiono w Nebrowie w 1945 roku. Z tej nadwiślańskiej wsi rajd pojedzie do Małego Nebrowa i przez wieś Krążkowo dojedzie do Okrągłej Łąki. Z tej wsi rowerzyści udadzą się prosto do Mokrego, gdzie w leśniczówce Białochowo organizatorzy przewidzieli kiełbaski. Z lesniczówki przez Mokre do Lisich Katów, skąd dobrze znaną trasą dotrą do basenów MORiW w Tarpnie.

Całkowita długość trasy to 52 kilometry. Rajd prowadzi drogami asfaltowymi (na znacznej długości o dobrej nawierzchni) i polnymi (ok. 5 km). Wpisowe na rajd w wysokości 4 zł przyjmowane będzie w miejscu startu - na ul. Jagiełły - w dniu rajdu, od godz. 9.30.

----> Mapka Rajdu <----

{moscomment}