Rajd do Nowego

Rajd do Nowego

        Dwustuletnie, drewniane chaty osadników holenderskich, historycznie ukształtowany pasowy układ pól menonitów, zabytkowe kościoły Nowego oraz zamek krzyżacki w tym mieście ? to cele najbliższego rajdu rowerowego Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku. Na trasę po dolinie Wisły o długości 45 kilometrów grudziądzanie wyjadą w najbliższa niedzielę, 27 kwietnia.

        To jedna z najbardziej malowniczych tras dla rowerzystów w okolicach Grudziądza ? prowadzi po płaskim terenie i obfituje w niezwykle malownicze widoki doliny Wisły. Drogę urozmaica dziedzictwo kulturowe osadników z Fryzji (menonitów) ? liczne ?olęderskie? cmentarze, drewniane domy oraz jeden z nielicznych zachowanych w Polsce kościołów menonickich. Wielką atrakcją rajdu będzie zwiedzanie zabytków Nowego nad Wisłą ? gotyckiego kościoła farnego oraz neogotyckiej świątyni pw. św. Maksymiliana Kolbe, która kryje w sobie średniowieczną tajemnicę...

        Po wszystkich zabytkach mijanych w trakcie rajdu będą opowiadali grudziądzcy przewodnicy. Rajd wyruszy z placu za mostem przez Wisłę 27 kwietnia o godz. 10.00. Wpisowe na rajd 4 złote.