Z VIP-ami na rower

Z VIP-ami na rower

        Moda na rower dotarła na dobre do Grudziądza. Piękna okolica, liczne zabytki i stale rosnąca liczba ścieżek rowerowych spowodowały, że na dwóch kółkach jeździ już wielu grudziądzan. Ilu dokładnie - nie wiadomo, dlatego Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku, który uruchomił pierwszą w Grudziądzu wypożyczalnię rowerów, postanowił stworzyć rajd, który skupiłby rowerzystów w jednym czasie w jednym miejscu.
Rajd ?Szlakiem osadników holenderskich? to propozycja na najbliższą sobotę. Udział w imprezie zapowiedziało już kilka grudziądzkich osobistości życia publicznego, w tym Prezydent Grudziądza. Według organizatorów, wycieczka rowerowa z VIP-ami przyczyni się do popularyzacji jazdy na rowerze. Ich obecność na tego typu imprezach zwiększa także szanse na budowę infrastruktury dla rowerzystów.
 
Zbiórka wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rajdzie w sobotę, 10 września, o godz. 11.00 przy rondzie im. Romana Dmowskiego (koło hipermarketu Real). Osoby, które nie posiadają sprawnych rowerów, mogą je wypożyczyć na Plaży Miejskiej. Uczestnicy przejadą trasę o długości 30 km, przejeżdżając m.in. przez Szynych, Podwiesk, Wielkie Łunawy i Gogolin. Wśród uczestników rajdu swoją obecność zapowiedzieli także grudziądzcy przewodnicy PTTK, więc można się spodziewać solidnej dawki wiedzy o podgrudziądzkich zabytkach. Rajd kończy się festynem na Plaży Miejskiej.
 
Wszelkich informacji o rajdzie udziela Miejski Punkt Informacji Turystycznej, ul. Skłodowskiej 19, tel. (56) 461-23-18. Do zobaczenia na szlaku!