Rajd rowerowy szlakiem biskupów chełmińskich

Rajd rowerowy szlakiem biskupów chełmińskich

Chełmża - stolica biskupów chełmińskich - jest celem najbliższego rajdu rowerowego MORiW. Trasę z Grudziądza do Chełmży uczestnicy pokonają pociągiem, po czym bardzo piękną, ale dość uciążliwą trasą o długości 43 km, m.in. przez Lipienek (miejsce podpisania aktu lokacyjnego dla Grudziądza), Lisewo i Błędowo wrócą rowerami do Grudziądza.

Rajd odbędzie się 14 czerwca - aby wziąć w nim udział, należy zapisać się w Informacji Turystycznej i wpłacić wpisowe. Z uwagi na ograniczoną pojemność samochodów ciężarowych, którymi zostaną przetransportowane rowery, liczba miejsc na rajd jest ograniczona . Decyduje kolejność zgłoszeń. W dniu rajdu zbiórka uczestników o godz. 9.30 przed dworcem PKP w Grudziądzu.

O trudności rajdu decydują głównie drogi - aż 13 z 43 km to drogi szutrowe, polne lub leśne, dlatego (jeśli mają Państwo możliwość wyboru) polecamy wybrać rower górski. Kolarzówki absolutnie się nie sprawdzą. Po drodze jednak trudy wyprawy będą zrekompensowane wspaniałymi zabytkami, m.in. gotycką bazyliką konkatedralną i Rynkiem w Chełmży, ruinami zamku krzyżackiego w Lipienku, gotyckimi kościołami w Lisewie i w Błędowie oraz innymi ciekawostkami.

Trasa rajdu : dworzec PKP w Chełmży - Rynek w Chełmży - Dubielno - Lipienek - Lisewo - Malankowo - Chrusty - Dąbrówka - Działowo - Płąchawy - Błędowo - Biały Bór - Hanowo - Piaski - Linarczyk - miasteczko westernowe Kansas City - plaża miejska w Rudniku.

Wpisowe w wysokości 10 zł obejmuje przejazd pociągiem, transport roweru oraz wyżywienie na zakończenie rajdu (około godz. 17.00) na plaży miejskiej w Rudniku. Dzieci i młodzież do 16 roku życia mogą wziąć udział w rajdzie wyłącznie pod opieką dorosłych.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w rajdzie i dojechać do Chełmży na własną rękę, prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa mailem (pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.?subject=Rajd%20z%20Che%C5%82m%C5%BCy">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (tel. 056 461-23-18), aby organizatorzy mogli zapewnić wszystkim wyżywienie. Wpisowe w takim wypadku zostanie obniżone do 5 zł. Spotkanie z rowerzystami, którzy dojadą pociągiem o godz. 11.00 przed dworcem PKP w Chełmży.