Kolejne spotkanie z Dyrekcją ZDM-u

Kolejne spotkanie Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz
z Dyrekcją Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu

             W dniu dzisiejszym, tj. 17 listopada 2014 roku odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz z dyrekcją Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu. Spotkanie to zostało zainicjowane po zakończeniu drugiego spotkania konsultacyjnego (9.11.2014) w sprawie "Koncepcji Spójności" o której pisaliśmy wcześniej na naszym Forum. W spotkaniu udział wzięli: wicedyrektor ZDM - Jarosław Murgała, oraz my, czyli Davis i MatołekSmile

Celem dzisiejszego spotkania była przede wszystkim kolejna próba nawiązania konstruktywnej współpracy pomiędzy naszym Stowarzyszeniem, a urzędnikami odpowiedzialnymi za drogi w naszym mieście. Byłoby naprawdę budujące, gdyby taką współpracę udało się nawiązać z pożytkiem dla dobra ruchu rowerowego w naszym mieście oraz wizerunku ZDM-u.

Rozmowy przebiegały w pozytywnej atmosferze i napawały optymizmem, a z najważniejszych kwestii w telegraficznym skrócie można wymienić:

 Zawiązanie cyklicznych spotkań przedstawicieli Stowarzyszenia z dyrekcją ZDM-u,
 Wymiana kontaktów na linii SRG-ZDM na wypadek spraw pilnych,
 Omówienie kilku bieżących spraw pilnych, a prostych do zrealizowania, jak np. przywrócenie ruchu przez botanik, usprawnienie przejazdu przez Al. 23 Stycznia, czy eliminacja dyskryminującej rowerzystów sygnalizacji świetlnej z realizowanych właśnie projektów,
 Poszukiwanie recepty na unikanie w przyszłości kolejnych porażek projektowych,
 Umówienie terenowego spotkania przy ul. Południowej w sprawie najnowszej porażki projektowej, właśnie oddanej do użytku. 

Po spotkaniu po raz kolejny robimy sobie nadzieję, że sprawy w końcu drgną z miejsca, a relacje rowerzystów z urzędnikami odpowiedzialnymi za stan infrastruktury rowerowej w mieście ulegną oczyszczeniu Smile

z rowerowym pozdrowieniem
Matołek

 


Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 25 ).
Opublikowano: 2015/09/13 18:03 przez Uthark #25768
Uthark Avatar
Na ul. Południowej znajdują się takie znaki:


Czy można by poprosić ZDM, żeby umieścić pod nimi tabliczkę "nie dotyczy rowerów"? Wielu rowerzystów ten odcinek od ronda przy Realu do drogi technicznej wzdłuż średnicówki pokonuje jezdnią, co jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Na wjeździe na drogę techniczną jest znak "zakaz ruchu" z ... tabliczką "nie dotyczy rowerów" :-) .
Opublikowano: 2015/09/06 15:54 przez Uthark #25685
Uthark Avatar
Znak "zakaz wjazdu rowerów" na Chełmińskiej przy Orlenie został przesunięty o te ok. 100m w kierunku Mniszka. Znaczy - ZDM słucha uwag Stowarzyszenia, a ja dziękuję za skuteczną interwencję u "władz".
Opublikowano: 2015/03/27 13:35 przez iceman150 #22397
iceman150 Avatar
kosz.