Nowy parking przy Lidlu

Zapraszamy na zakupy
do marketu Lidl

Nie, nie, nie, to nie jest żadna reklama sklepu, lecz w pełni zasłużona pochwała za przyjazny rowerzystom gest 

Nowy parking rowerowy, który postawiono podczas październikowego remontu frontu sklepu przy ulicy Kraszewskiego w pełni zasługuje na miano przyjaznego rowerzystom, za co dziękujemy Administracji Lidla 

Już na pierwszy rzut oka widać, że właściwie odrobiono lekcje. Przed wejściem do sklepu stanęło 6 stojaków rowerowych w kształcie odwróconej litery ?U? solidnie wbetonowanych w podłoże. Są one wykonane z porządnej rury ze stali nierdzewnej i wyposażone w tabliczki, które nie budzą wątpliwości co do przeznaczenia zamontowanych konstrukcji. Stojaki ustawiono w szpaler pod skosem do frontu budynku, dzięki czemu dobrze zagospodarowano wyznaczoną powierzchnię i ułatwiono dostęp do parkingu. 6 stojaków, to 12 miejsc parkingowych, na których rower można wygodnie oprzeć i przypiąć całą ramę za pomocą linki lub zalecanych zamknięć typu u-lock (kłódka szelkowa). Bardzo ważne jest też usytuowanie parkingu w widocznym miejscu, tuż przy wyjściu ze sklepu, co zniechęca potencjalnych złodziei.

Cieszy nas, że postanowiono odejść od bezużytecznych, niszczących rower stojaków-sprężynek, które mamy nadzieję już niedługo znikną spod innych marketów tej sieci. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że to obecnie najsolidniejszy parking rowerowy w Grudziądzu i oby takich powstawało jak najwięcej.

Panie i Panowie, Zarządcy placówek handlowych i usługowych oraz urzędów, jak również Włodarze naszego miasta. Ten przykład należy naśladować! 

z rowerowym pozdrowieniem
matołek 


Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 5 ).
Opublikowano: 2014/02/06 12:38 przez Pietrek #13128
Pietrek Avatar
Byłem wczoraj w Carrefour i mogę powiedzieć, że to kolejny sklep, który dołączył do sklepów przyjaznych rowerzystom :)Opublikowano: 2013/11/03 19:32 przez Piotr Sko. #12087
Pietrek Avatar
Te nowe stojaczki to fajna sprawa przy biedronce koło osiedla Rządz miałem już okazję przetestować. Standardowe np. przy Alfie moje koło z racji zamontowanych hamulców tarczowych po prostu się nie mieści. Pisałem też kiedyś list do zarządu Alfy, o powiększenie parkingu rowerowego bo to trochę śmieszne że największy sklep w mieście i taki mały parking :) Odpisali mi żeby tylko opisać, że się tym zajmą, ale minęło już kilka miesięcy i nic nie zrobili. Może jak by dostali list od stowarzyszenia ;) to kto wie.
Opublikowano: 2013/11/03 18:37 przez MARCINHD #12081
MARCINHD Avatar
piękne nowe i praktyczne stojaczki BRAWO !!