Starostwo Powiatowe - przyjazny gest, przyjazny parking

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu
- przyjazny gest, przyjazny parking -

            Załatwiając wczoraj sprawę w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu, przypomniałem sobie przychylną atmosferę w jakiej udało nam się namówić Starostę Powiatowego do stworzenia przyjaznego rowerzystom parkingu. Dzięki temu swoje sprawy w Starostwie Powiatowym można załatwiać przy użyciu roweru  

 6 stojaków w kształcie odwróconej litery "U" z grubościennej rury stalowej malowanej proszkowo, wbetonowanych solidnie w podłoże, o które można wygodnie rower oprzeć i przypiąć zgodnie z zaleceniami za ramę i koło. Stojaki umiejscowiono w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia głównego, co powoduje, że rowery pozostawione na parkingu stoją w miejscu obserwowanym przez wielu ludzi, w tym pracowników urzędu. Takie umiejscowienie jest nie tylko wygodne, ale przede wszystkim zniechęca złodziei. Ustawiono również betonowe słupki eliminujące dość częsty problem zbyt bliskiego podjeżdżania samochodami, utrudniającego parkowanie roweru. 

 Bardzo serdecznie dziękujemy:

 Starostwu Powiatowemu za stworzenie przyjaznego rowerzystom parkingu na swoim terenie.
 Naszemu koledze Krzysiowi za ubicie przyjaznego gruntu i koordynowanie wspólnie z nami całego przedsięwzięcia.

Mamy wielką nadzieję, że postawione stojaki będą stanowiły inspirację dla innych instytucji, z którymi próbujemy nawiązać owocny kontakt. Liczymy, że postawione stojaczki zyskają zasłużoną popularność i skłonią do stawiania następnych, kiedy pojawi się taka potrzeba. 

 Więcej informacji i fotek w komentarzach do artykułu

 

z rowerowym pozdrowieniem
matołek 


Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 1 ).
Opublikowano: 2014/12/04 20:17 przez matołek #20589
Matołek Avatar
Zdecydowanie przydałby się jeszcze znak "Parking dla rowerów", ale w tym temacie też zadziałamy i jesteśmy dobrej myśli :)