Antyrowerowa sygnalizacja świetlna wkracza do Grudziądza

Antyrowerowa sygnalizacja świetlna
wkracza do Grudziądza

            Kolejnym ważnym problemem, z którym będzie musiało zmierzyć się nasze Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz, jako organizacja reprezentująca interes grudziądzkich rowerzystów, jest pojawianie się na skrzyżowaniach sygnalizacji świetlnych, które w sposób oczywisty dyskryminują rowerzystów. Takie wrogie ruchowi rowerowemu sygnalizatory mamy już na przejeździe przez ul. Hallera, wzdłuż ul. Solidarności, a obecnie powstają w ciągu Chełmińskiej na przejeździe przez Kraszewskiego. Planuje się również takowe sygnalizacje zamontować w ciągu nowo budowanej ul. Konstytucji 3 Maja.

Jeśli pozwolimy na to teraz, takie rozwiązania mogą przyjąć się na dobre i problem się rozrośnie, a transport rowerowy straci na wartości Frown

Jak to działa - w telegraficznym skrócie:

 Rowerzysta podjeżdża do przejazdu i zawsze ma CZERWONE (chyba, że trafił akurat na zielone, wywołane przez poprzedniego rowerzystę). Musi więc wcisnąć guzik i poczekać.
 Jeśli w czasie naciśnięcia guzika na jezdni równoległej samochody mają ZIELONE i jadą sobie w tym samym co my kierunku, to rowerzyści i tak mają CZERWONE i stoją, pomimo, że ich kierunek jest wolny.
 Jeśli w tym samym czasie samochody jadące w takim samym co nasz kierunku mają CZERWONE, a za chwilę włączy im się ZIELONE, samochody pojadą, a rowerzyści nadal będą stać, mając CZERWONE.
 Dzieje się tak dlatego, że światło ZIELONE dla rowerzystów zapali się dopiero w następnym CYKLU sygnalizacji.
 Gdyby więc w tym samym kierunku rowerzysta jechał jezdnią, zamiast rowerową drogą, już dawno opuściłby skrzyżowanie i jechał dalej, zamiast stać, tracąc czas i wdychając toksyczne spaliny.

TAKA SYGNALIZACJA JEST NIEZGODNA Z PRAWEM, ALE W POLSCE POWSZECHNIE STOSOWANA! SYGNALIZACJA Z PRZYCISKIEM ZGODNIE Z PRAWEM MOŻE BYĆ STOSOWANA JEDYNIE DLA PIESZYCH!

Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz nie zgadza się na dyskryminację rowerzystów na skrzyżowaniach i podejmie w tej kwestii odpowiednie działania! A Czy Wy również mówicie NIE dla wprowadzania takich rozwiązań do Grudziądza?

z rowerowym pozdrowieniem
matołek


Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 9 ).
Opublikowano: 2014/06/26 08:31 przez matołek #16661
Matołek Avatar
Antyrowerowa sygnalizacja świetlna napisał:
To jest droga wojewódzka taka sygnalizacja jest tam potrzebna

Chyba ktoś nie czytał ze zrozumieniem, bo taka sygnalizacja, jaką przewiduje obecny projekt, nie tylko jest niepotrzebna, będzie utrudniała ruch, ale posiada nielegalne rozwiązania :dry:
Opublikowano: 2014/06/26 08:17 przez Antyrowerowa sygnalizacja świetlna #16659
Antyrowerowa sygnalizacja świetlna Avatar
To jest droga wojewódzka taka sygnalizacja jest tam potrzebna
Opublikowano: 2014/06/15 14:40 przez powolny grudziadz #16333
powolny grudziadz Avatar
Może nie każdy zauważył ale skrzyrzowania w gdz budowane sa dla indolentow drogowych. Same ronda i sygnalizacje bezkolizyjne. I tu jest problem sygnalizacja bezkolizyjna w sposob maksymalny wydłuża czas stania bo w danym momencie porusza sie bardzo ograniczona liczba osob. Min pewnie dlatego nie ma czasomierzy. Widocznie urzednicy wpadli na pomysl ze skoro bezkokizyjnie to rowery trzeba ograniczyć bo jeszcze ktos wpadnie na takiego na skrzyżowaniu i bedzie klops.