Kolejne spotkanie z Władzami

Kolejne spotkanie z Władzami

            W dniu wczorajszym, tj. środę, 8 maja 2013 r. odbyło się dwugodzinne spotkanie z Wiceprezydentem Grudziądza, Panem Markiem Sikorą. Było to kolejne spotkanie w którym Grudziądzcy rowerzyści próbowali zastopować produkcję absurdów i przekonać Władze do budowy przyjaznej rowerzystom infrastruktury. Kto wie, może tym razem się uda Smile

Atmosfera spotkania była dość gorąca, ale nie wybuchowa. Nie ukrywam faktu, że wkroczyliśmy do gabinetu w bojowych nastrojach, by przekazać jasno i dobitnie, co o działaniach Władz myślą rowerzyści ? i przekazaliśmy. Trzeba oddać Panu Prezydentowi, że przyjął to dzielnie, a nasz ostry, acz rzeczowy najazd odpierał życzliwością, wspierając ją całkiem zgrabnie i wiarygodnie wyglądającymi projektami oraz deklaracjami otwartości na zmiany. Z najważniejszych, najbardziej realnych i najbliższych:

  Obietnice wprowadzania zmian podczas wykonawstwa projektów nieprzyjaznych rowerzystom, które trafiły już do realizacji lub przetargu,
  Projekt przebudowy ul. Konstytucji 3 Maja uwzględniający potrzeby rowerzystów i nasze sugestie oraz połączenie traktów już istniejących,
  Projekt drogi dojazdowej do szpitala wraz z zorganizowaniem parkingu we współpracy z zarządem szpitala,
  Częściowe (godzinowe) przywrócenie ruchu rowerowego przez Ogród Botaniczny (wolelibyśmy całkowite).

Niestety są też tradycyjne wymówki:

  Nie ma pieniędzy na cząstkowe remonty w tym roku, a więc możemy pożegnać się z wizją zniknięcia w tym roku choćby jednego krawężnika, połączeniem posiekanej drogi, czy zniknięciem słupa,
  Brak wyraźnego określenia zakresu zmian w realizowanych projektach,
  Brak określenia terminów realizacji zaproponowanych inwestycji,
  Na razie wszystkie zapowiedzi pozostają w sferze planów. Cóż ocenimy władze po efektach już wkrótce...

Interesy rowerzystów reprezentowali:

 Smile Pieter
 Smile Piowini
 Smile Krzys80
 Smile Piotruss
 Smile Maku
 Smile Paweł1669
 Smile Matołek

Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, Pan Dariusz Kuczyński z Sekcji inżynierii Ruchu, Pani Jolanta Nowak z Sekcji Inwestycji, dziennikarz gazety Grudziądzka.pl Pan Maciej Puzio, a także Rzecznik Prezydenta.

Trzeba przyznać, że rozmowy były rzeczowe, choć pełne słusznych powątpiewań ze strony rowerzystów, doświadczonych już niejednym niepowodzeniem. Ze swojej strony daliśmy wszystko, żeby przekonać Władze do słusznej idei.

Panie Prezydencie, dziękujemy za spotkanie i trzymamy kciuki za dotrzymanie obietnic. Z niecierpliwością czekamy, kiedy będzie można dotknąć pierwszych efektów działań i mamy nadzieję nie usłyszeć już nigdy ?ulubionego? powiedzenia Prezydenta Malinowskiego, że ?rowerzyści bujają w obłokach?. Stoimy twardo na ziemi i wiemy, że można inaczej ? logicznie i niedrogo.

z rowerowym pozdrowieniem
matołek Smile


Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 5 ).
Opublikowano: 2013/05/10 19:27 przez Kama #7672
Kama Avatar
No wiesz Ślimak...nie ma co porównywać budżetu Gdańska i naszego GRAJDOŁKA ;)
Anon...masz jakieś fajne rowery w pracy? Potrzebna damka w stylu retro a'la miejski za niewielkie pieniądze :P
Pozdrawiam ;-)
Opublikowano: 2013/05/10 14:19 przez slimak #7670
slimak Avatar
Idę o zakład, że nie będzie żadnych prorowerowych zmian w obecnych przetargach na TŚ oraz rozbudowę 534. Zarówno w trakcie procedury przetargowej i tym bardziej w trakcie realizacji. Przykre, że choćby Gdańsk przeznacza na drogi rowerowe (poza ścieżkami realizowanym w ramach budowy nowych dróg) 18 mln złotych rocznie, a Grudziądz ani złotówki.
Opublikowano: 2013/05/10 10:30 przez Anon #7667
Anon Avatar
Spotkanie by zalagodzic konflikty na drodze rowerzysci - ratusz w obawie o protesty srodowiska rowerowego! Mydlenie oczu ja kto robia przez caly czas. Ciagle zaslanianie sie brakiem pieniedzy. Co z WTR ? kiedy przetarg? ile lat mamy czekac na rozpoczecie tej inwestycji ? od 2011 czytamy o tym!
Pewnie znow z wiosny na jesien a z jesieni na przyszly rok ....
Rowerzysci czas chyba odpowiedziec sobie samemu na te ich gadanie nie ma pokrycia, zostalo im poltora roku kadencji :( a oni maja tyle na glowie, ze szok.
W niedlugim czasie przyjdzie i wam zniechecenie, bo ile mozna walczyc nie widzac efektow :(
Mimo wszystko zycze powodzenia.