Pretekst 12 - Grudziądz w nadwiślańskich krajobrazach

Pretekst 12 - Grudziądz
w nadwiślańskich krajobrazach
 
            Jeśli kocha ktoś przyrodę tak jak ja, a przebywanie wśród pól i łąk sprawia mu wielką radość, to polecam, przejechać się choćby kawałek wałem w kierunku Chełmna. Można zabrać ze sobą kocyk i posiedzieć lub jak kto woli poleżeć na tym kawałku pięknego jeszcze świata.
 
Droga grzbietem wału przeciwpowodziowego całkiem jest dla roweru przejezdna. Trochę ziemna, chwilami szuter, rozjeżdżona trawa i ogólnie trochę trzęsie. Miłośników gładziutkich afaltów i właścicieli twardych siodełek, jazda opisaną trasą może przyprawić o lekki dyskomfort, lecz okoliczności powinny wynagrodzić podjęty trud.
 
Propozycja trasy 1:
 
GRUDZIĄDZ RONDO DMOWSKIEGO pierwszy skręt asfaltowy w prawo (za sklepami meblowymi BRW i Bodzio) i jedziemy nią do końca dawny PGR, skręcamy w prawo na pierwszym rozwidleniu jedziemy asfaltem w lewo i w dół pierwsza droga w lewo za pierwszą wodą  przejazd przez starą przepompownię (zabytek techniki) wjazd na grzbiet wału przeciwpowodziowego i tu  w lewo jedziemy grzbietem wału do momentu, kiedy wał skręca niemal pod kątem prostym w prawo na wspomnianym zakręcie wału jest zjazd (zamiast jechać wałem w prawo, jedziemy prosto w zjazd) - pierwszy skręt w lewo, tuż za oczkiem wodnym  kiedy dojedziemy do asfaltu, skręcamy w lewo SOSNÓWKA (jest tu sklep spożywczy z ogródkiem, ławeczką i huśtawką; polecam) SZYNYCH ROZGARTY PIEŃKI KRÓLEWSKIE GRUDZIĄDZ

Propozycja 2:
 
Jeśli komuś podoba się taka wycieczka i odczuwa niedosyt, może w miejscu zjazdu kontynuować jazdę wałem aż znajdzie się niemal pod drogą krajową nr 1. Wówczas robimy zjazd z wału w lewo do asfaltu i wracamy przez NOWE DOBRA GÓRNE WYMIARY DOLNE WYMIARY PODWIESK SOSNÓWKĘ SZYNYCH ROZGARTY PIEŃKI KRÓLEWSKIE GRUDZIĄDZ.
Jak ktoś woli, to powrót też wałem
 
Kilka fotek:Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 6 ).
Opublikowano: 2013/08/30 08:09 przez lida1 #10479
lida1 Avatar
Dziękuję :)
Opublikowano: 2013/08/29 21:13 przez j23 #10468
j23 Avatar
Można też przez Rządz.
Konstytucji 3 Maja prosto przy kościele, dalej przez nowe osiedle Dębowe Wzgórze, dawny PGR Rządz i w prawo Drogą Mazowiecką.
Blisko Łatwo i Przyjemnie. :silly:
Opublikowano: 2013/08/29 18:39 przez krzys80 #10463
krzys80 Avatar
A od strony miasta czyli jak w opisie od Szosy Toruńskiej, w prawo w Rataja koło Biedronki, dalej Rataja i zjazd polnym zawijasem na małe rondo w węźle Konstytucji 3 Maja, kontynuacja wciąż ulicą Rataja i w prawo do byłego PGR Rządz. Dalej jak w opisie. Google maps tego nie ogarnia.