Wiślany Biathlon

Wiślany Biathlon

Spływ kajakowy do Nowego nad Wisłą oraz rajd rowerowy wzdłuż wiślanego wału ? to rekreacyjna propozycja MORiWu dla Grudziądzan na ten weekend. Wiślany Biathlon już w niedzielę, start o godz. 9.00 z Błoni nadwiślańskich.

Sukces miejskich rajdów rowerowych i spływów kajakowych organizowanych przez MORiW zachęcił organizatora do połączenia tych dwóch form aktywnego wypoczynku. Pierwsza część Biathlonu to spływ kajakowy Wisłą do Nowego, o długości 15 km. To krótki, ale bardzo malowniczy odcinek doliny Dolnej Wisły z Górami Łosiowymi i ujściem Osy po drodze. Spływ zakończy się tuż za ujściem rzeki Mątawy do Wisły. W tym miejscu na wszystkich będzie czekał posiłek regeneracyjny ? tradycyjnie wojskowa grochówka i kiełbaski. Tam także uczestnicy wyładowują rowery z TIR-a, ładują kajaki i rozpoczynają rajd rowerowy do Grudziądza o długości 20 km, drogą wzdłuż wiślanego wału. Po drodze będzie można podziwiać drewniane domy osadników holenderskich, liczne cmentarze i ich murowany kościółek w Mątawach. Zakończenie rajdu w Grudziądzu na Błoniach nadwiślańskich.

Nad bezpieczeństwem uczestników na Wiśle czuwać będą ratownicy WOPR, zaś podczas rajdu rowerowego ? ratownicy z Drużyny Harcerskiej ?Wilki?. Pieczę nad stanem technicznym rowerów sprawuje sklep rowerowy TRANDO.

Uczestnicy rajdu przyjeżdżają rowerami w niedzielę na Błonia nadwiślańskie. Tam ładujemy je na ciężarówkę i płyniemy kajakami. Ze względu na ograniczona liczbę kajaków, liczba uczestników to max 60 osób, decyduje kolejność zapisu. Wpisowe na rajd to 6 zł. Zapisy i wpłaty przyjmuje Informacja Turystyczna przy ul. Skłodowskiej 19 (koło ?Gastronomika?), tel. 056 461-23-18.

Impreza jest dofinansowana ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.