XVIII Masa Krytyczna - Elegancka

Rowerowa elegancja ((o:

Czyli Elegancka Masa Krytyczna

już w najbliższy piątek

 Wielu ludzi żyje w przekonaniu, w tym nasi urzędnicy, że rower to tylko narzędzie do uprawiania sportu i turystyki. Tymczasem rower, to doskonały, tani, zdrowy, ekologiczny, cichy i przyjemny środek transportu. Można nim dojeżdżać do pracy, na zakupy, spotkania - nie ma ograniczeń. Rower nie tylko świetnie zastępuje samochód, ale w wielu kwestiach stanowi nad nim wyższość. Społeczność jeżdżąca na rowerach jest zdrowsza i sprawniejsza, a rowerowe miasta mają mniej toksycznych spalin i hałasu. 

 Czemu ELEGANCKA? Bo to właśnie chcemy pokazać, że rowerem można wszędzie i wszystko. W coraz większej części Europy i wielu miastach Polski, nikogo już nie dziwi widok eleganckiej pani, sunącej rowerem, czy biznesmena, pod krawatem - to staje się wręcz modne Smile Chcemy pokazać mieszkańcom Grudziądza, iż na rowerze można podróżować nie tylko w stroju sportowym.

 Zachęcamy wszystkich uczestników do włożenia na siebie szykownych strojów. Liczymy, że Panie przyjadą w eleganckich sukienkach, a Panowie w stylowych  marynarkach. W ten sposób pokażemy, że dojazd do pracy na rowerze jest możliwy także wtedy, gdy charakter pracy wymaga od nas gustownego ubioru.  Obalmy krzywdzące stereotypy, że jak na rowerze to tylko w obcisłych spodenkach z lycry i w butach spd. Wspólnym przejazdem przez Grudziądz  udowodnimy po raz kolejny, że rower to doskonały środek codziennego transportu.

 Oczywiście, jeśli nie macie ochoty na eleganckie stroje, to nic na siłę. Weźcie jakiś elegancki drobiazg albo po prostu przyjedźcie i bądźcie z nami. Zależy nam na Waszej obecności. To Wy tworzycie Masy Krytyczne, a im nas więcej, tym lepiej. Wspólnie pokażmy miastu, że rower jest wielce OK!

 Powiadomcie znajomych, przyjedźcie z rodziną i przyjaciółmi. Rozpropagujcie Rowerowy Przejazd przez Grudziądz w pracy i w szkole. Pamiętajcie, im więcej rowerzystów wyjedzie tego dnia na ulice tym większe szanse na przekonanie władz, że warto inwestować w przyjazną dla rowerzystów infrastrukturę.

 A dla najbardziej elegancko ubranych rowerzystów, przygotujemy skromne nagrody Smile

 Zobaczcie sobie, jak było na Grudziądzkiej Eleganckiej Masie Krytycznej rok temu ((o:

 Do zobaczenia 27 czerwca o 18.00, tradycyjnie pod Ratuszem Smile

z rowerowym pozdrowieniem
matołek 


Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 23 ).
Opublikowano: 2014/06/27 22:16 przez MARCINHD #16747
Opublikowano: 2014/06/27 19:46 przez Pietrek #16744
Pietrek Avatar
Z braku możliwości bycia dziś z wami na masie, patrzyłem przed chwilą jak wygląda to na endomondo o czym wspominał Red i muszę powiedzieć że nawet bajerancko :woohoo: , już mi świta taki pomysł żeby zorganizować wyścigi z dopingiem internetowym ;) bo praktycznie widać kto prowadzi w peletonie :) zresztą zobaczcie sami :silly:

Opublikowano: 2014/06/27 08:01 przez Pietrek #16721
Pietrek Avatar
Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że z powodu ważnej sprawy którą mam do załatwienia nie będę mógł być na dzisiejszej masie, już żałuję, ale cóż czasem tak bywa.