Jesienna XXI Masa Krytyczna - podziękowania

Jesienna XXI Masa Krytyczna
-podziękowania-

            Jesień - coraz szybciej zapadający zmrok - bezpieczne poruszanie się rowerem pod drogach - takie było przesłanie XXI Masy Krytycznej. Był też konkurs wiedzy plus kilka symbolicznych upominków związanych z poprawą widoczności - komplety oświetleniowe i odblaskowe opaski. Dziękujemy Wam, że po raz XXI pojechaliście z nami po równe drogi dla rowerów i równe prawa dla rowerzystówLaughing

Dwudziesta pierwsza Grudziądzka Rowerowa Masa Krytyczna ruszyła tradycyjnie spod Ratusza - tym razem w odwiedziny do MniszkanWink. Bałem się, że wystraszy Was deszcz, który zaczął padać w okolicach startu, ale nie - rowerzyści okazali się niezłomni i niezawodnie wsparli naszą inicjatywęSmile

Tym razem było nas ok 130, co jest bardzo ładnym wynikiem Laughing Kolejny więc raz w miłej atmosferze i z muzyką w tle pokazaliśmy się miastu, manifestując swoją obecność i potrzeby. Na zakończenie przejechaliśmy najnowszym odcinkiem ul. Konstytucji 3 maja, przy którym zbudowano drogę rowerową, która dzięki zabiegom Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz spełnia podstawowe kryteria wygody i bezpieczeństwa.

Na zakończenie naszego przejazdu, odbył się konkurs związany z bezpiecznym i zgodnym z przepisami poruszaniem się po drogach. Uczestników konkursu nagrodziliśmy upominkami poprawiającymi widoczność na drodze. Większość z Was wykazała się wiedzą i prawidłowo odpowiedziała na wszystkie lub prawie wszystkie pytania. Ponieważ jednak niektórym uczestnikom nasze pytania sprawiły kłopot, w poniższym linku przedstawiamy prawidłowe odpowiedzi naszego testu wiedzy:

 Pytania i odpowiedzi w konkursowym teście wiedzy XXI Grudziądzkiej Masy Krytycznej

Bardzo cieszymy się, że systematycznie wspieracie działania na rzecz rowerowego miasta i już dziś zapraszamy na następną, która wystartuje tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca spod RatuszaSmile Tym razem będzie to tradycyjna już październikowa Świetlna Masa Krytyczna, jednocześnie ostatnia w tym roku.

Bardzo serdecznie dziękujemy:

Wszystkim uczestnikom za wsparcie swoim licznym przybyciem,
Zespołowi ratowników medycznych MED-SAR, którzy niezawodnie i bezinteresownie czuwali nad naszym bezpieczeństwem
Policji za sprawne przeprowadzenie nas przez miasto Smile
Portalowi eGrudziadz za niezawodne wsparcie medialne Smile
 Naszej dzielnej Ekipie w pomarańczowych kamizelkach Smile
 Gościom ze Stowarzyszenia Jaśkowa Droga z Brodnicy za wsparcie liczebne i duchowe Smile

Zdjęcia od eGrudziadz.pl  Filmik od eGrudziadz.pl 

Partnerzy:

z rowerowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz