Elegancko-europejsko na rowerach ((o:

Elegancko-europejsko na rowerach ((o:

Super, że dajecie się wyciągać z domów na rowery i jedziecie z nami domagać się normalności :) Może teraz nasi urzędnicy nas zauważą i potraktują poważnie ? może jak dotąd ubieraliśmy się niewłaściwie? ;)

Dziękujemy serdecznie za udział w naszej Eleganckiej Grudziądzkiej Rowerowej Masie Krytycznej, która pokazała, że rower to najlepszy środek transportu w mieście, bez względu na to czym się zajmujecie. Tak jeździ Europa i nikogo nie dziwi widok prezesa czy polityka jadącego pod krawatem czy w garsonce na rowerze ? jeździ każdy i jest z tego dumny. Tak zaczyna jeździć też Polska :)

  Czas na podziękowania:

 Wszystkim uczestnikom za wspieranie działań na rzecz przyjaznego rowerzystom Grudziądza (było nas około 160 osób). Szczególne podziękowania dla eleganckich rowerzystów ? byliście naprawdę liczni i super stylowi :)
 Gościom ze Stowarzyszenia Rowerowy Toruń, którzy swoją obecnością wsparli nasze działania, rozpieszczali nasz przejazd muzą i przywieźli ze sobą upominek w postaci toruńskich słodkości :)
 Ekipie ze Świecia, która kolejny raz wsparła nas swoją obecnością :)
 Delegata z Rudzkiej Rowerowej Masy Krytycznej, który przemierzając całą Polskę zawitał do Grudziądza :)
 Chłopakom z Grudziądzkiego Stowarzyszenia Ratowników Medycznych, którzy zabezpieczali nasz przejazd,
 Chłopakom z Polskiego Czerwonego Krzyża za czuwanie nad bezpieczeństwem i niezastąpione wspieranie obstawy okrojonego składu Policji,
 Chłopakom z Policji, którzy pomimo braków liczebnych starali się jak mogli zabezpieczyć nasz przejazd ? im dziękujemy :) Skarga na dyspozytora, który rozdysponował zabezpieczenie naszego przejazdu, narażając nasze bezpieczeństwo i utrudniając legalny przejazd, wpłynie niebawem do Policji. Mam nadzieję, że to był jednorazowy i niezamierzony incydent, bo jak do tej pory Policja zabezpieczała nas profesjonalnie.
 Dla Patrona Medialnego ? serwisu eGrudziadz.pl za wsparcie medialne, jak zwykle super fotki oraz gadżety, które otrzymają zwycięzcy konkursu na najbardziej eleganckiego rowerzystę :)
 Drukarni Vega oraz Rubikon za ufundowanie ulotek promujących Masę,
 Wszystkich Mediów, które coraz liczniej nas wspierają,
 Cierpliwych kierowców i pozdrawiających nas mieszkańców,
 Wszystkich, którzy wspomagali organizację Masy, ale pozostają skromni i niezauważeni :)

Tak liczny udział w Eleganckiej Masie to potwierdzenie, że rowery stają się w naszym mieście coraz bardziej popularnym i lubianym środkiem komunikacji. To było niesamowite przeżycie, a nasza Masa emanowała pozytywną energią! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Nie sądziliśmy, że zbierze się tak wiele elegantów na rowerach i za to dla Was wielki szacunek i podziw :).

Patrząc na uśmiechniętych i machających do nas mieszkańców, jesteśmy pewni, że inicjatywa się przyjmie i już niebawem będzie nas w mieście jeszcze więcej nie tylko na sportowo, ale i w eleganckich strojach :) Tak jeździ przecież Europa, tak jeździ już Polska :)

 Materiały:

 zdjęcia serwisu eGrudziadz.pl
 zdjęcia na profilu Stowarzyszenia Rowerowy Toruń
 zdjęcia zebrane i nadesłane (jak pozbieram to dorzucę)
 filmik zamieszczony przez Wirusa
 materiał TVSM (czekamy na zamieszczenie)
 film naszego Medialnego Patrona - portalu eGrudziadz

Do zobaczenia już za miesiąc na następnej Masie Krytycznej, która jak zawsze w ostatni piątek miesiąca rusza o 18.00 spod Ratusza.

z rowerowym pozdrowieniem
Piotruss i Matołek