42 Masa Krytyczna - Elegancka

Czas na rowerową elegancję ((o:

Czyli Elegancka Masa Krytyczna

już w najbliższy piątek

 

 Wielu ludzi żyje w przekonaniu, że rower to tylko narzędzie do uprawiania sportu i turystyki. Tymczasem rower, to doskonały, tani, zdrowy, ekologiczny, cichy i przyjemny środek transportu. Można nim dojeżdżać do pracy, na zakupy, spotkania - nie ma ograniczeń. Rower nie tylko świetnie zastępuje samochód, ale w wielu kwestiach stanowi nad nim wyższość. Społeczność jeżdżąca na rowerach jest zdrowsza i sprawniejsza, a miasto widziane z pozycji siodełka wydaje się o wiele ciekawsze. 

 Czemu ELEGANCKA? Bo to właśnie chcemy pokazać, że rowerem można wszędzie i wszystko. W coraz większej części Europy i wielu miastach Polski, nikogo już nie dziwi widok eleganckiej pani, sunącej rowerem, czy biznesmena pod krawatem - to staje się wręcz modne Smile Chcemy pokazać mieszkańcom Grudziądza, iż na rowerze można podróżować nie tylko w stroju sportowym, ale i w stylu wizytowym.

 Zachęcamy wszystkich uczestników do włożenia na siebie szykownych strojów. Liczymy, że Panie przyjadą w eleganckich sukienkach, a Panowie w stylowych  marynarkach. W ten sposób pokażemy, że dojazd do pracy na rowerze jest możliwy także wtedy, gdy charakter pracy wymaga od nas gustownego ubioru. Obalmy krzywdzące stereotypy, że jak na rowerze to tylko w obcisłych spodenkach z lycry i w butach spd. Wspólnym przejazdem przez Grudziądz  udowodnimy po raz kolejny, że rower to doskonały środek codziennego transportu.

 Oczywiście, jeśli nie macie ochoty na eleganckie stroje, to nic na siłę. Weźcie jakiś elegancki drobiazg albo po prostu przyjedźcie i bądźcie z nami. Zależy nam na Waszej obecności. To Wy tworzycie Masy Krytyczne, a im nas więcej, tym lepiej. Wspólnie pokażmy miastu, że rower jest wielce OK!

 Powiadomcie znajomych, przyjedźcie z rodziną i przyjaciółmi. Rozpropagujcie Rowerowy Przejazd przez Grudziądz w pracy i w szkole. Pamiętajcie, im więcej rowerzystów wyjedzie tego dnia na ulice tym większe szanse na przekonanie władz, że warto inwestować w przyjazną dla rowerzystów infrastrukturę.

 A dla najbardziej elegancko ubranych rowerzystów, przygotujemy upominki Smile

 Zobaczcie sobie, jak było na poprzednich Eleganckich Masach Krytycznych w Grudziądzu: 1  2  3

 Do zobaczenia 25 maja o 18.00, tradycyjnie pod Ratuszem Smile

 

z rowerowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz  

 

 


Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 3 ).
Opublikowano: 2018/05/26 11:44 przez Red #31233
Opublikowano: 2018/05/25 07:28 przez Matołek #31232
Matołek Avatar
Przypominamy o dzisiejszej Eleganckiej Masie Krytycznej. Mamy nadzieję, że z nami będziecie :woohoo:

Do zobaczenia :silly:
Opublikowano: 2018/05/21 21:03 przez Matołek #31223
Matołek Avatar
Trasa przejazdu :)

Ratuszowa 1 - Spichrzowa - Poprzeczna- Pańska - Szkolna - Klasztorna - Al. 23 Stycznia - Rybacka - Portowa - Rondo Rydza-Śmigłego (tu zawracamy) - Portowa Rondo Sikorskiego - Marcinkowskiego - Toruńska - Chełmińska - Brzeźna - Kalinkowa - Piaskowa - Chełmińska - Narutowicza - Chopina - Bora-Komorowskiego Rondo na Hallera (tu zawracamy)- Bora-Komorowskiego - Pruszyńskiego - Czerwonodworna - Chełmińska - Włodka - Focha - Piłsudskiego - Karabinierów - Paderewskiego - Rondo Wyszyńskiego (tu zawracamy) - Paderewskiego - Poniatowskiego - Dąbrówki - Osińskiego - Legionów - Wybickiego - Stara - Długa - Rynek.