Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kolejne niebezpieczne miejsce

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/11 15:47 #18418

  • mk
  • mk Avatar
Z miłą chęcią dołączę do was w momencie jak tylko zmieni się wasz styl walki. Bo jak na razie styl walki jak dla mnie jest trochę bezsensu. Więc jak na razie kibicuję wam w walce o zwiększenie km ścieżek. P.S. jak piszecie pisma i mówcie że coś jest nie zgodne z przypisami to podajcie podstawę prawną. Pozdrawiam

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/11 15:35 #18417

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
kolego MK nie rozumie co ma ilość przejechanych kilometrów w tym sezonie do stylu Twoich wypowiedzi.... a sądzisz że w tym sezonie 6500 km to dużo? zamiast się chwalić zacznij lepiej wraz z stowarzyszeniem walczyć o poprawę infrastruktury rowerowej w naszym spólnym mieście i poprawę bezpieczeństwa na DDR. pozdrowerki :whistle:
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/11 12:58 #18406

  • mk
  • mk Avatar
Juras napisał:
Szanowny nasz Prezesie Rowerowego Grudziądza!
Czytam na forum o wielu sprawach, dyskusje wnoszace coś dobrego i pożytecznego czytam z ciekawością i zainteresowanie. Jeździcie dużo w ciekawe miejsca i fajnie poczytac o relacjach z waszych wypadow. Ostatnio bardzo aktywny na forum stal się jakiś sfrustrowany gostek o pseudo "mk". Sądzę, że jego zasługą jest przejechanie sie ścieżką rowerową w niedzielę i to upoważnia go (tak sądzi)do zabierania głosu w temacie na którym się kompletnie nie zna. Nie bedę rozwodził się nad jego wpisami bo po prostu nie warto kogoś takiego dowartościowywać. Ktoś mądry powiedział "NIE DYSKUTUJ Z IDIOTĄ BO ZAWSZE ZNIŻY CIĘ DO SWOJEGO POZIOMU A PÓŹNIEJ POKONA DOŚWIADCZENIEM".
Matematołku! - nie trać czasy na jałowe dyskusje z frustratami, tylko lepiej planuj ciekawe wyjazdy.
Kolego jak na niedzielnego rowerzystę i do tego sfrustrowanego idiotę to w tym sezonie rowerowym mam na koncie ok 6500km przejechane. Walczcie dalej ale nie tędy droga do sukcesu. Do zobaczyska na masie (panie Tomku nie węszę ale też nie utożsamiam się z Wami jeżdżę bo lubię)

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/06 00:30 #18300

  • kaja
  • kaja Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 1
Ja w takim przypadku dzwonię do Straży Miejskiej.Dwa razy zadziałali prawidłowo.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/06 00:12 #18299

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
j23 napisał:
Krzyś napisał:
B) Uwaga !
:huh: Dzisiaj o mały włos nie wpadłem na zarwaną /ok. 5-8cm/ studzienkę telefoniczną /chyba kwadratowa/ na trasie ścieżki rowerowej = DDR, tej czerwonej chodnikowej na odcinku ul. Chełmińskiej ...
Pisałem o tym parę dni temu - nie jesteś więc pierwszym, którego spotkała ta pułapka! :evil:

...niestety Panowie...nikt z tym nic nie robi...a zarwana jest już dłuższy czas... :dry:

,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/03 22:43 #18244

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Krzyś napisał:
B) Uwaga !
:huh: Dzisiaj o mały włos nie wpadłem na zarwaną /ok. 5-8cm/ studzienkę telefoniczną /chyba kwadratowa/ na trasie ścieżki rowerowej = DDR, tej czerwonej chodnikowej na odcinku ul. Chełmińskiej ...
Pisałem o tym parę dni temu - nie jesteś więc pierwszym, którego spotkała ta pułapka! :evil:
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/03 22:08 #18243

  • Krzyś
  • Krzyś Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • !Caramba!
  • Posty: 732
  • Otrzymane podziękowania: 580
  • Oklaski: 3
B) Uwaga !
:huh: Dzisiaj o mały włos nie wpadłem na zarwaną /ok. 5-8cm/ studzienkę telefoniczną /chyba kwadratowa/ na trasie ścieżki rowerowej = DDR, tej czerwonej chodnikowej na odcinku ul. Chełmińskiej jadąc od Rządza do śródmieścia zaraz za ulicą Jackowskiego.
Wjeżdżając na tę DDR chodnikową przy przystanku tramwajowym /relacji do Rządza tj. Jackowskiego/ można naprawdę się poturbować szczególnie po zmroku - radzę o niej pamiętać, jest to pierwsza z kolei studzienka i usytuowana na samym środku czerwonej DDR!
B) Bicycle for fun B)

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/03 15:19 #18234

  • cynik
  • cynik Avatar
...... kierowca osobowego samochodu jadąc w kierunku ronda patrzy na mnie, (chyba prosto w oczy) jadącego rowerem przez przejazd na ddr ul. Hallera od wiaduktu, zajeżdża drogę i gwałtownie się zatrzymuje, zmuszając mnie do zeskoczenia z roweru. Nie wytrzymałem. Uderzyłem ręką w karoserię. Na to pasażerka tegoż auta pouczyła mnie, że ... na przejściu przez ulicę się nie jedzie a idzie. Nie zauważyła, że nawet gdyby było to jedynie przejście dla pieszych, to przecież nie wolno zatrzymywać się na nim.......

no cóż proza życia codziennego

w sierpniu jeździłem sobie na szosie z człowiekiem, który od 1980 roku mieszka w Szwajcarii na pograniczu włosko-francusko-szwajcarskim. Opowiadał, że w każdym z tych krajów nie do pomyślenia jest "obtrombienie" rowerzystów przez samochodziarzy, zajechanie drogi rowerzyście jest również nie do pomyślenia, przy każdym znaku zakaz wjazdu jest tabliczka nie dotyczy rowerów, na prawoskręcie z czerwonym światłem rowerzyści również mogą jechać (oczywiście z zachowaniem ostrożności. Może za 20-30lat również i u nas zmieni się mentalność kierowców.

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/03 13:36 #18231

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Ostatni poniedziałek, jadę od strony Lotniska, to samo miejsce, sytuacja identyczna jak pokazana w TVsm. Samochód dostawczy, z butlami gazowymi, rejestracja grudziądzka, (więc tubylec). Kierowca twarzą zwrócony w lewą stronę, w ogóle nie patrzył na prawo, po prostu wjechał i zatrzymał się przed jezdnią blokując chodnik i ddr. Mnie w ogóle nie widział. Szczęście moje, jeżdżę tam wyjątkowo ostrożnie i nie jak "święta krowa". Zatrzymałem się ok. 1,5 m od samochodu. Pan kierowca odjechał do końca mnie nie widząc.
Ten sam dzień kilka godzin później. Ul bydgoska, kierowca osobowego samochodu jadąc w kierunku ronda patrzy na mnie, (chyba prosto w oczy) jadącego rowerem przez przejazd na ddr ul. Hallera od wiaduktu, zajeżdża drogę i gwałtownie się zatrzymuje, zmuszając mnie do zeskoczenia z roweru. Nie wytrzymałem. Uderzyłem ręką w karoserię. Na to pasażerka tegoż auta pouczyła mnie, że ... na przejściu przez ulicę się nie jedzie a idzie. Nie zauważyła, że nawet gdyby było to jedynie przejście dla pieszych, to przecież nie wolno zatrzymywać się na nim.
No cóż, gdyby nie to ograniczone zaufanie jednego dnia straciłbym prawdopodobnie resztkę zębów. Na szczęście nie straciłem, tak samo jak wiary w ludzi, w tym i kierowców. Uważam, że z każdym dniem jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej, chociaż nie beznadziejnie.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/03 11:31 #18230

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
pieter napisał:
matołek napisał:
pieter napisał:
Wyniesiony przejazd rowerowy przez dodatkowe rozścielenie warstwy asfaltu, pas DDR na czerwono, białe kwadraciki obramowujące przejazd i drugi znak pionowy po lewej stronie podporządkowanej drogi, informujący o przejeździe rowerowym - jak w innych miastach (nic nowego).
Marzyciel z Ciebie Pieter ;)

Matołeczku, nie ujmuj tego w kategoriach marzeń. To jest bardzo dobre rozwiązanie, które umożliwi również w wielu sytuacjach zniwelowanie zbyt wysokich krawężników. Jeżeli w innych miastach nie jest to marzeniem, to może czas obudzić naszych urzędasów i uzmysłowić im, że swoim ignoranctwem zagrażają naszemu bezpieczeństwu.

Pieterku, to jest nie tylko dobre, ale najlepsze z rozwiązań, jakie widziałem. Pisząc "marzyciel" miałem na myśli owo przebudzenie naszych urzędasów, o którym pisałeś :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter, Krzyś

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/03 10:37 #18229

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
matołek napisał:
pieter napisał:
Wyniesiony przejazd rowerowy przez dodatkowe rozścielenie warstwy asfaltu, pas DDR na czerwono, białe kwadraciki obramowujące przejazd i drugi znak pionowy po lewej stronie podporządkowanej drogi, informujący o przejeździe rowerowym - jak w innych miastach (nic nowego).
Marzyciel z Ciebie Pieter ;)

Matołeczku, nie ujmuj tego w kategoriach marzeń. To jest bardzo dobre rozwiązanie, które umożliwi również w wielu sytuacjach zniwelowanie zbyt wysokich krawężników. Jeżeli w innych miastach nie jest to marzeniem, to może czas obudzić naszych urzędasów i uzmysłowić im, że swoim ignoranctwem zagrażają naszemu bezpieczeństwu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/02 23:06 #18227

  • cynik
  • cynik Avatar
Jestem pełen podziwu dla Waszej wiary w celebrytów z zdm. Oni od tygodnia nie potrafią zabezpieczyć i oznaczyć dziury w jezdni przy rondzie Warszawska-Rydygiera ( zgodnie z procedurami "naprawiają" ją już 3 tygodnie ). A mają uczynić bezpiecznym dla rowerzystów skrzyżowania z dderami. Ścieli już krzaki zasłaniające znak co sugerował policjant z drogówki w dniu wypadku?

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/02 18:15 #18223

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Próg zwalniający tuż przed skrzyżowaniem ze ścieżką rowerową (taki przykręcany (krótki) plus do tego wymalowanie farbą przejazdu dla rowerzystów w kolorystyce jak na zdjęciach pietera.
Obawiam się że jednak lustro samo niewiele by dało bo jednak ciężko zmienić mentalność kierowców. A taki krótki nieprzyjmeny próg był by twardym przypomnieniem o ścieżce :)
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/02 18:03 #18222

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Takie rozwiązania są wzorcowe i będziemy stanowczo namawiać zarządców dróg do ich stosowania, jednak w temacie mowa o rozwiązaniu doraźnym, nie wymagającym przebudowy skrzyżowania, bo jak znam praktykę, to na to ZDM nie pójdzie.
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/02 17:52 #18221

  • Lolek
  • Lolek Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 142
  • Otrzymane podziękowania: 61
  • Oklaski: 0
Tak jak to załączył Pieter mogłoby być na każdym przejeździe rowerowym w Grudziądzu. Zdecydowanie zmniejszyłoby to liczbę sytuacji kolizyjnych. W sumie samo pomalowanie na czerwono bez wynoszenia też myślę zadziałałoby, a dodanie progu zwalniającego przed chroniłby też pieszych.

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/02 17:51 #18220

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
pieter napisał:
Wyniesiony przejazd rowerowy przez dodatkowe rozścielenie warstwy asfaltu, pas DDR na czerwono, białe kwadraciki obramowujące przejazd i drugi znak pionowy po lewej stronie podporządkowanej drogi, informujący o przejeździe rowerowym - jak w innych miastach (nic nowego).


Marzyciel z Ciebie Pieter ;)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/02 17:19 #18214

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Wyniesiony przejazd rowerowy przez dodatkowe rozścielenie warstwy asfaltu, pas DDR na czerwono, białe kwadraciki obramowujące przejazd i drugi znak pionowy po lewej stronie podporządkowanej drogi, informujący o przejeździe rowerowym - jak w innych miastach (nic nowego).

Za tę wiadomość podziękował(a): Lolek

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/09/02 17:04 #18212

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Hej. Piszę właśnie pismo do ZDMu z wnioskiem o zabezpieczenie tego miejsca i zastanawiam się, które z rozwiązań byłyby najlepsze:

1. Próg zwalniający?
2. Lustro?
3. Próg plus lustro?

No i przyszła mi do głowy taka myśl, ale sam nie wiem, co o tym sądzić. Otóż ul. Smoleńskiego jest jednokierunkowa. A może wskazane byłoby odwrócić kierunek ruchu, żeby skrzyżowanie Hallera-Smoleńskiego było wjazdem, a nie wyjazdem. Widoczność się poprawi, ale to tylko przy założeniu, że kierunek będzie przestrzegany przez kierowców. Co o tym sądzicie?
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Lolek, MARCINHD

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/08/31 20:51 #18188

  • Juras
  • Juras Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 0
Szanowny nasz Prezesie Rowerowego Grudziądza!
Czytam na forum o wielu sprawach, dyskusje wnoszace coś dobrego i pożytecznego czytam z ciekawością i zainteresowanie. Jeździcie dużo w ciekawe miejsca i fajnie poczytac o relacjach z waszych wypadow. Ostatnio bardzo aktywny na forum stal się jakiś sfrustrowany gostek o pseudo "mk". Sądzę, że jego zasługą jest przejechanie sie ścieżką rowerową w niedzielę i to upoważnia go (tak sądzi)do zabierania głosu w temacie na którym się kompletnie nie zna. Nie bedę rozwodził się nad jego wpisami bo po prostu nie warto kogoś takiego dowartościowywać. Ktoś mądry powiedział "NIE DYSKUTUJ Z IDIOTĄ BO ZAWSZE ZNIŻY CIĘ DO SWOJEGO POZIOMU A PÓŹNIEJ POKONA DOŚWIADCZENIEM".
Matematołku! - nie trać czasy na jałowe dyskusje z frustratami, tylko lepiej planuj ciekawe wyjazdy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewellka, pieter, Krzyś, MARCINHD, Hajen

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/08/30 23:20 #18183

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Jadąc ścieżką rowerową wzdłuż Chełmińskiej (koło numeru 160, niedaleko stacji benzynowej) UWAŻAJCIE na niespodziankę w postaci zapadającej się (ok 10 cm) studzienki telekomunikacyjnej. Wieczorem niewidoczna pułapka.
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/08/29 12:25 #18156

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
To miejsce JEST niebezpieczne! Mieszkam na Lotnisku i bardzo często jadę rowerem ddr wzdłuż Osiedla Lotnisko i dalej ul. Warszawską, Hallera do centrum. Praktycznie codziennie. I w tym miejscu, oraz przy wylotach osiedlowych uliczek z Lotniska na ul. Warszawską WIELOKROTNIE miałem do czynienia z sytuacją, podobną do tej, w której doszło do kolizji. Kierowcy bardzo często zwracają uwagę tylko na samochody, a w przypadku ulic jednokierunkowych patrzą jedynie w kierunku z którego spodziewają się samochodu lub innego pojazdu. I to tworzy największe zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. Oznakowanie, zarastanie znaków moim zdaniem jest sprawą istotną, ale w porównaniu z mentalnością drugorzędną. Uprzedzając niektóre komentarze: jeżdżę rowerem i samochodem, rowerem kilkadziesiąt lat po Grudziądzu, i to po kilka tyś. km rocznie, do pracy dojeżdżałem rowerem już gdzieś tak od 1982/3 roku. Nie miałem żadnego wypadku drogowego a jedynie jedną nieistotną kolizję (nie z mojej winy) raz uderzyłem w nagle otwarte drzwi fiata 126p,(bez strat własnych) raz w lusterko samochodu dostawczego, (moja wina, lusterko ocalało).
Apeluje: mniej agresji na drogach, więcej myślenia. Mam spore obserwacje co do poruszania się rowerem w innych krajach: Niemcy, Austria, Dania, Francja, Czechy, Słowacja, Szwajcaria, Węgry, Ukraina. Infrastruktura rowerowa jest różna, w niektórych lepsza, w niektórych jej brak. Gdzieniegdzie (Węgry) częste zakazy poruszania się rowerem po drogach. Ale w moim odczuciu nigdzie nie ma takiej wzajemnej niechęci wśród użytkowników dróg i takiej agresji na drogach jak u nas. Z przykrością stwierdzam, że i ja (na szczęście coraz rzadziej) temu ulegam.
Trochę więcej wzajemnego zrozumienia i wyrozumiałości.
Nie ma tylko złych rowerzystów i pałających chęcią rozjechania tychże kierowców samochodowych.Są ludzie, a jacy - no to popatrzmy dookoła i w lustro. To ostatnie zalecam wszystkim, a głównie mk.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś, MARCINHD

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/08/29 11:54 #18155

  • Krzyś
  • Krzyś Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • !Caramba!
  • Posty: 732
  • Otrzymane podziękowania: 580
  • Oklaski: 3
Powtórzę raz jeszcze Marku=mk /m+are+k=mk/ nie lubisz nas rowerzystów a to cecha świadcząca o o czymś naprawdę nieładnym wręcz brzydkim !
B) Bicycle for fun B)

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/08/29 00:53 #18154

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
I jeszcze jedno MK. Nie wierzę Ci, że przyjeżdżasz na Masy Krytyczne, bo udział w Masie Krytycznej oznacza poparcie dla naszych działań i poglądów. No chyba, że przyjeżdżasz powęszyć...

Dobranoc :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kama, Krzyś

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/08/29 00:39 #18153

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
MK, Ty nie masz Ciut innego zdania, tylko problem z własną wrogością do rowerzystów, którzy chcieliby cokolwiek choć odrobinę poprawić w tym morzu nieładu i tandety, które fundują nam za nasze pieniądze urzędnicy, co zapomnieli, że ich rola polega na służeniu społeczeństwu i że miasto nie jest ich prywatną własnością. Aby utwierdzać się w swoim negatywnym nastawieniu, przypisujesz nam cechy, poglądy i cele, które nawet nie przyszłyby na do głowy. Choćby Twoja poprzednia wypowiedź i sugestia, że chodzi nam tylko o ścieżki rowerowe i nic poza rowerem nie dociera do nas. Otóż tu właśnie Ty notorycznie kłamiesz, prowokujesz i wypaczasz, bo dobrze wiesz, że chodzi nam nie "tylko", ale "też" o drogi rowerowe, a jak moglibyśmy widzieć tylko rowery, skoro jeździmy też samochodami i chodzimy po chodnikach? Twoja buta, arogancja i wrogość nasuwają mi silną sugestię, że jesteś jednym z urzędników, którym śmieliśmy zakłócić beztroski samozachwyt z własnej, radosnej twórczości. Jeśli jest bowiem inaczej, to nie rozumiem, w czym Ci tak bardzo przeszkadza nasza działalność na rzecz poprawy jakości infrastruktury rowerowej, że tak na nas ciągle plujesz. Gdyby Ci zależało na poprawie jakości miasta, powalczyłbyś o chodniki i oświetlenie, które tak ciągle podkreślasz i które tak samo jak porządne drogi rowerowe są temu miastu bardzo potrzebne. Ale nie, Ty wolisz pluć jadem na tych, co próbują coś w tym mieście poprawić. Wstyd!
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Pietrek, sldtwa, Krzyś

Kolejne niebezpieczne miejsce 2014/08/29 00:10 #18152

  • mk
  • mk Avatar
No i tu sprawa się rozjaśnia. Wypowiedź typu "36 lat tu mieszkam i nic nigdy mi się nie stało". Rozumiem, że w związku z tym posiadłeś patent na najwyższą mądrość i nieomylność i jak wszyscy zaczną Cię naśladować, to świat stanie się piękny, a ludzie szczęśliwi...

I niestety tu się różnimy ja nikogo nie zmuszam do naśladowania mnie. Tylko namawiam do przestrzegania przepisów oraz kilku zasad, które obowiązują od lat.
Czas generowania strony: 0.311 s.