pierwsze prawdziwe stojaki rowerowe w Grudziądzu stoją

W końcu są i stoją
pierwsze prawdziwe stojaki rowerowe
w Grudziądzu

 

            Jak już kiedyś pisałem, stojaki rowerowe mają przede wszystkim na celu upowszechnianie roweru jako środka transportu w mieście. Możliwość bezpiecznego i wygodnego przypięcia roweru przy sklepie, urzędzie czy szkole, daje przede wszystkim wybór pomiędzy samochodem, który niemal wszędzie można zaparkować, a rowerem, który trzeba gdzieś wygodnie oprzeć i solidnie przypiąć.
 
Tymczasem kilka lat rozmów, nacisków, tłumaczeń, próśb i wspólnych działań przyniosło w końcu efekt. Oto mamy - prawdziwy, sprawdzony i polecany przez fachowców i ogólnopolskie środowiska rowerowe model stojaka rowerowego w kształcie odwróconej litery U, o który można wygodnie oprzeć rower i przypiąć ramę wraz z kołem, zamiast samego koła.
 
Ponieważ jest to w Grudziądzu absolutne novum,  zdaję sobie sprawę, że wielu rowerzystów nie ma pojęcia do czego służą te dziwne ramki z wystającymi kulkami. Dlatego tu i teraz gorąco zachęcam do korzystania ze stojaków, które z tego, co mi wiadomo, stanęły już na Placu Stycznia i Plantach, przed Urzędem Stanu Cywilnego, na Placu Wolności i Rybim Rynku. Mam nadzieję, że zgodnie z obietnicą Zarządu Dróg Miejskich, już niebawem stojaki pojawią się w wielu innych, ważnych miejscach, jak np. plac Ratusza.
 
W tym miejscu pragnę podziękować Dyrekcji ZDM-u za ten gest, który pozwala odzyskać wizję przyjaznego rowerzystom Grudziądza. Nie ukrywam też wiary, że jest to dopiero początek współpracy i inwestycji, które również nam obiecano.
 

z rowerowym pozdrowieniem
matołek

 
Zobacz też:
Wyrwikółka w Grudziądzu, Czyli Prezent Dla Złodziei Rowerów!
Wspólna definicja stojaków rowerowych :-))
Pierwsze prawdziwe stojaki zakupione