I Grudziądzki Festiwal Rowerowy

Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz z przyjemnością zaprasza na I Grudziądzki Festiwal Rowerowy, którego jesteśmy współorganizatorem. Naszym zadaniem jest zorganizowanie i przeprowadzenie w pierwszym dniu festiwalu Rodzinnego Rajdu na Orientację, który ma stanowić formę doskonałej rodzinnej zabawy połączonej z jazdą na rowerze. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w imprezach oraz do pomocy 

 Od organizatorów:

            Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej edycji zawodów kolarskich organizowanych w dniach 20-21 maja 2017 roku w Grudziądzu. Na uczestników czeka malownicza trasa przebiegająca przez teren miasta oraz Nadleśnictwo Jamy, m.in. wokół Jeziora Rudnickiego Wielkiego.

Zawodnicy będą się ścigać na różnych dystansach z podziałem na kategorie wiekowe. Start i meta usytuowane będą przy Klubie Sportowych „Stal” przy ul. Sportowców 3.

Pierwszego dnia odbędą się wyścigi dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat na dystansach 6 km, 11 kmi 16 km. Udział w zawodach młodzieżowych jest bezpłatny. Drugiego dnia do rywalizacji przystąpią starsi zawodnicy, dla których przygotowane zostaną dystanse „FOR FUN” – 25 km i „HARDCORE” – 50 km. Każdy uczestnik znajdzie dystans odpowiedni dla siebie.

Osoby uczące się w wieku 16-20 lat, które posiadają ważną legitymację szkolną, będą zwolnione z opłaty startowej. Zgłoszenia do wyścigów przyjmowane są elektronicznie poprzez wypełnienie formularza lub w biurze zawodów w dniu imprezy. Szczegółowe warunki udziału w zawodach określa regulamin.

            W ramach festiwalu odbędzie się również rodzinny rajd rowerowy na orientację, w którym uczestniczyć mogą drużyny 2-5 osobowe. Skład drużyny jest dowolny pod warunkiem, że w przypadku uczestnictwa dzieci w składzie drużyny będzie pełnoletni opiekun. Rajd polegać będzie na odnalezieniu w dowolnej kolejności punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania dołączone do niektórych z nich. Punktacja poszczególnych obiektów będzie oznaczona na mapie. Uczestnicy mogą zdecydować, czy odnajdą wszystkie zaznaczone punkty, czy tylko niektóre. Zwycięży drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów w wyznaczonym czasie. Mapę drużyny otrzymają przed startem. Czas, w którym drużyny muszą zameldować się na mecie, wynosi 2 godziny. Rajd ma stanowić formę doskonałej rodzinnej zabawy połączonej z jazdą na rowerze.

Zapisy do rajdu na orientację prowadzone będą w dniu imprezy.

Festiwal Rowerowy dedykowany jest zarówno amatorom, jaki profesjonalnym kolarzom, mieszkańcom Grudziądza oraz miłośnikom kolarstwa MTB z całej Polski. Podczas festiwalu organizator zorganizuje miasteczko rowerowe na terenie KS „Stal” z wieloma atrakcjami dla uczestników i kibiców.

Informacje o imprezie umieszczane będą na stronie internetowej www.haszgru.pl.

 


Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 1 ).
Opublikowano: 2017/05/19 10:21 przez Matołek #30228
Matołek Avatar
UM Grudziądz informuje:

I Festiwal Rowerowy

W sobotę i niedzielę 20/21 maja Wydział Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego, MORiW oraz Klub Sportowy Stal zapraszają na I Grudziądzki Festiwal Rowerowy.

Na terenie stadionu przy ul. Sportowców w Mniszku organizatorzy czekać będą już od godz. 9.00 na uczestników wyścigów dziecięcych, które rozpoczną się o godz. 11.00. Osoby, które chcą się jeszcze zapisać będą mogły to zrobić do pół godziny przed rozpoczęciem wyścigu. Nie ma opłaty startowej.

Godz. 11.00 - start wyścigu 6 - 8 lat (dzieci mogą jechać z opiekunami) oraz 9 - 10 lat - 6 km
Godz. 11.30 - start wyścigu 11 - 12 lat (11 km)
Godz. 12.00 - start wyścigu 13 - 16 lat (16 km)

Dziesięć minut przed startem odbędzie się odprawa techniczna dla zawodników. Wszyscy uczestnicy (poza opiekunami) obowiązkowo muszą posiadać kaski oraz zgody opiekuna prawnego.
Po wyścigach odbywać się będą dekoracje zwycięzców, którzy otrzymają puchary, deskorolki, piłki, powerbanki, kubki.

Od godz. 12.00 do 13.30 przyjmowane będą zapisy na Rodzinny Rajd Na Orientację, który odbędzie się o godz. 14.00. Minimum dwuosobowe drużyny będą odszukiwać zaznaczone na mapie punkty w Lesie Rudnickim. Dla najlepszych przygotowano nagrody - vouchery za 200, 150 i 100 zł do sklepu rowerowego QBike przy ul. Chełmińskiej. Atrakcję przygotowuje Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz.

Biuro Zawodów czynne będzie do godz. 17.00 i do tej godziny będzie można odbierać pakiety startowe na niedzielne wyścigi For Fun (26 km) i Hard Core (50 km). Osoby, które odbiorą pakiet w sobotę znajdą w nim zaproszenie na pasta party, które odbędzie się na stadionie o 17.00.
Przez cały dzień na stadionie skorzystać będzie można z różnych atrakcji - takich jak ścianka wspinaczkowa, gokarty, czy Blender Bike. Będą także stoiska sklepów rowerowych.

W niedzielę 21 maja Biuro Zawodów czynne będzie od godz. 9.00. do 11.30. Limit uczestników wyznaczono na 200 osób, będzie więc jeszcze ok. 40 wolnych miejsc. Wpisowe wynosi 40 zł (zwolnieni z niej są uczniowie do 20 roku życia).

Godz. 12.00 start wyścigu Hard Core (50 km)
Godz. 12.15. start wyścigu For Fun (26 km)
14.00 dekoracje zwycięzców For Fun
15.30 dekoracje zwycięzców Hard Core i zakończenie imprezy.

Najlepsi otrzymają vouchery o wartości 150 zł oraz zestawy rowerowe
Wszyscy uczestnicy musza posiadać sztywne kaski, dowód tożsamości oraz telefon komórkowy.
Regulaminy, druki do pobrania i informacje znajdują się na stronie haszgru.pl
Dal uczestników wyścigów przygotowano napoje (izotonik na starcie oraz na punkcie odżywczym w Białym Borze, woda na starcie, mecie i punktach odżywczych w Białym Borze i Wałdowie, banany na punkcie w Białym Borze) i posiłek regeneracyjny na mecie - makaron i drożdżówki. Dodatkowo firma Light Box częstować będzie sałatkami. O bezpieczeństwo uczestników zadba firma Medsar, trasy będą zabezpieczone przez policję i Straż Miejską, zaś na trasie pojawią się wolontariusze z II Grudziądzkiej Artystycznej Drużyny Harcerskiej Gryf oraz strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu grudziądzkiego.