Powołanie grudziądzkiego oficera rowerowego

Powołanie grudziądzkiego oficera rowerowego

 

Szanowni Rowerzyści

            Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz z przyjemnością informuje o powołaniu przez Prezydenta Grudziądza funkcji oficera rowerowego, który według założeń, będzie pełnił funkcję opiniotwórczą, doradczą oraz łącznika władz miasta ze środowiskiem rowerowym. Będzie też mógł w miarę możliwości finansowych miasta inicjować niewielkie inwestycje, skonsultowane wcześniej z Prezydentem.

 ZARZĄDZENIE NR 118/19 PREZYDENTA GRUDZIĄDZA z dnia 19 marca 2019 r.

            Oficjalne powołanie i wręczenie nominacji odbyło się dzisiaj na dziedzińcu Urzędu Miasta w obecności grudziądzkich Mediów.

            Jesteśmy z tego faktu niezwykle zadowoleni, gdyż jest to poparcie Prezydenta dla naszych dotychczasowych i bieżących działań na rzecz grudziądzkiej infrastruktury rowerowej, czego bardzo brakowało nam w poprzednich latach. Do tej pory musieliśmy działać "od zaplecza" i tylko dzięki przychylności Zarządu dróg Miejskich, którą udało nam się w tym czasie pozyskać, zatrzymaliśmy z wielkim mozołem zalewanie Grudziądza falą nieprzyjaznych rowerzystom wynalazków.

            Przypomnę, że o powołanie funkcji oficera prosiliśmy już poprzedniego prezydenta, jednakże Prezydent Malinowski odmówił. Skutkiem tego powstała cała masa nietrafionych, zaniechanych lub niepełnowartościowych inwestycji, zamiast których można było sfinansować coś naprawdę przyjaznego rowerzystom.

         Nadmieniamy, że grudziądzki oficer rowerowy będzie pełnił swoją funkcję całkowicie społecznie oraz najlepiej jak potrafi i pozwoli czas. Tak więc cokolwiek uda się zdziałać, to dla miasta będzie to wyłącznie wartością dodaną

Mamy nadzieję, że powołanie funkcji oficera przyniesie wiele dobrego, a rowerzyści w końcu zaprzyjaźnią się z władzami miasta Smile

            O działaniach i planach oficera oraz Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz postaramy się na bieżąco informować. Tymczasem pierwsze sukcesy już są - udało się nam przekonać Prezydenta o potrzebie budowy ddr wzdłuż Szosy Toruńskiej oraz likwidację nieszczęsnych wyrwikółek na dziedzińcu Ratusza! To na dobry początek :)

 

z rowerowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz 

 

 


Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 3 ).
Opublikowano: 2019/03/28 17:10 przez skenay #31935
skenay Avatar
Nice B)
Opublikowano: 2019/03/28 14:18 przez MARCINHD #31932
MARCINHD Avatar
Tomaszu ...moje skromne gratki .... i podziękowania dla pana Prezydenta .... w końcu ktoś widzi w mieście rowerzystów ! Szacunek i piątka za to ;)
Opublikowano: 2019/03/28 10:18 przez piowini #31931
piowini Avatar
Moje gratulacje! NARESZCIE!