Spotkanie Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz z Prezydentem Maciejem Glamowskim

Spotkanie Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz

z nowym Prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim

 

            Dnia 18 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz z Prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim

O spotkanie poprosiliśmy Pana Prezydenta na początku stycznia. Jako organizacja od lat czynnie angażująca się w rozwój rowerowej infrastruktury naszego miasta, chcieliśmy upewnić się, że nasza dotychczasowa praca nie pójdzie na marne, a wypracowany dotąd kierunek nie zostanie zaburzony.

W spotkaniu udział wzięli:

Smile Prezydent Grudziądza - Maciej Glamowski
Smile Wicedyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu - Jarosław Murgała
Smile Wiceprezes Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz - Maciej Rozmarynowicz
Smile Prezes Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz - Tomasz Kędzior

Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze wzajemnego zrozumienia. Rozmawialiśmy dość ogólnie o poczynionych do tej pory postępach oraz potrzebach na przyszłość. Poruszyliśmy kilka typowych problemów związanych z ruchem rowerowym w mieście, które warto by w przyszłości rozwiązać. Przypomnieliśmy też krótką historię współpracy naszego Stowarzyszenia z Zarządem Dróg, która miała znaczący wpływ na poczynione w ostatnich latach postępy.

Odnieśliśmy wrażenie, że nowy Prezydent Grudziądza jest pozytywnie ustosunkowany do rozwoju infrastruktury rowerowej oraz naszego w tym udziału. 

Na spotkaniu chcieliśmy zaproponować utworzenie funkcji oficera rowerowego, ale Prezydent mile nas zaskoczył i zrobił to pierwszy. Powołany niebawem oficer rowerowy będzie pełnił funkcję doradczą, oraz łącznika władz miasta ze społecznością rowerową. 

A na koniec spotkania zwyczajowa, pamiątkowa fotka, którą pozwoliłem sobie wpleść do tej krótkiej relacjiLaughing

Serdecznie dziękujemy za sympatyczne spotkanie, które mamy nadzieję zaowocuje kolejnymi postępami w tworzeniu przyjaznej rowerzystom infrastruktury w Grudziądzu.

 

z rowerowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz 

 


Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 10 ).
Opublikowano: 2024/07/13 00:12 przez Matołek #34176
Matołek Avatar
Jest już dawno po wyborach, więc można odpowiedzieć, ale nie mam ochoty się rozpisywać. Najkrócej mówiąc, w miarę możliwości czasowych staram się nie dopuszczać do popełniania błędów. Pilnuję, aby w realizacji projektów były realizowane podjęte wcześniej z Zarządem Dróg ustalenia. Trochę tego było, ale nie będę wyliczał.

Z bieżących projektów, to nowe drogi na Rządzu. Niestety dobrze nie jest:

1. Przejazdy i rozjazdy jakieś ciasne i krzywe, na chwilę się poszerzają, by za chwilę się zacieśnić. Rozwiązania nie do przyjęcia :unlike:


Więcej fotek tu

2. Znowu pojawiły się przerwy w ciągłości ddr dla wyjazdów z osiedli, które będą potem tylko generować zagrożenia i zgrzyty z kierowcami, którzy uważają, że mają tam pierwszeństwo lub po prostu odruchowo jadą do najbliższej poprzecznej krawędzi/jezdni. To kwestia bezpieczeństwa.
Więcej fotek tu

3. I wisienka na torcie - przejazd dla rowerów wzdłuż ulicy Rataja. Dawno nie widziałem takiej szykany dla rowerzystów. Odgięcie ścieżki niemal pod kątem prostym o kilkanaście metrów, małe, karkołomne promienie skrętu i to wzdłuż drogi głównej.

Więcej fotek tu

10 lipca odbyło się terenowe spotkanie, na którym ZDM obiecał skorygować wszystkie mankamenty. Ustaliliśmy konkretne rozwiązania. Trzymam za słowo.
Opublikowano: 2024/03/27 21:43 przez Piotruss #34125
Piotruss Avatar
Witam, jakie zostały podjęte kroki w sprawie poprawy infrastruktury przez oficera??
Cisza na mieście a ludzie dopytują.
Opublikowano: 2019/02/20 17:48 przez iceman150 #31688
iceman150 Avatar
Dzięki za informację. Mam nadzieję że osoba oficera będzie miała realny wpływ na inwestycje.