Rajd do komtura Hartwiga

Rajd do komtura Hartwiga
 
        IT PRESS przy MORiW zaprasza na drugi w tym roku rajd rowerowy, tym razem do zamku komtura Hartwiga w Radzyniu Chełmińskim. W niedzielę 21 maja o godz. 11.00 wyjedziemy spod Plaży Miejskiej w Rudniku, dalej przez Piaski, Turznice do Dębieńca. Po zwiedzeniu dworu przez Zielnowo udamy się do Radzynia, gdzie duch Hartwiga nas ugości i pokaże zamek. Z przecieków wiadomo, ze będą krzyżackie kiełbaski z ogniska oraz grochówka według przepisu samego Meinharda z Querfurtu. Prezydent Andrzej Wiśniewski zapowiedział niespodziankę kulinarną i w tym celu udał się na łowy w otchłanie Borów Tucholskich. Jakie będą efekty tych łowów - przekonacie się na zamku :
Jeśli duch Hartwiga nas wypuści (a jak wiecie wojska pruskie i jaćwieskie mocno obijał z zamku), pojedziemy obejrzeć pałac dziedziców Bielerów w Mełnie, oddamy hołd bohaterom września 1939 pochowanym na tamtejszym cmentarzu wojennym. Z Mełna szybki podjazd do Okonina, gdzie był kręcony kultowy film dla młodzieży "Pan Samochodzik i Templariusze". Stamtąd przez Stary Folwark, Maruszę, Kobylankę i Węgrowo udamy się do Parku Miejskiego, gdzie pod samolotem ok. godz. 18.00 zakończymy rajd.
Wpisowe wyjątkowo 5 zł (bo za bilet na zamek trzeba 2 zeta zapłacić) płatne w miejscu startu w niedzielę od godz. 10.30.