XVI Grudziądzka Masa Krytyczna "Grudziądz przejezdny dla rowerów"

XVI Grudziądzka Masa Krytyczna
-już za tydzień-

 Tym razem ruszamy pod hasłem ?Grudziądz przejezdny dla rowerów?

            Jedną z większych bolączek grudziądzkich rowerzystów jest brak możliwości przejazdu z jednej dzielnicy do drugiej bez przeprowadzania roweru ? przynajmniej w zgodzie z prawem. Czy widzieliście kiedyś, żeby trzeba było wysiąść z auta, aby przejechać skrzyżowanie? Dla lepszego zobrazowania sytuacji wyobraźcie sobie proszę, że na niektórych skrzyżowaniach wprowadzono zakaz przewozu pasażerów ? powiedzmy dla ich bezpieczeństwa (absurd dobry jak każdy inny). Tak więc każdy samochód, autobus czy tramwaj ma obowiązek zatrzymać się przed skrzyżowaniem i wypuścić pasażerów. Ci przejdą na drugą stronę, ponownie wsiądą do aut, autobusów oraz tramwajów i pojadą dalej. Prawda, że głupie? Niestety tak właśnie funkcjonują rowerzyści w Grudziądzu, którzy częstokroć co 100 m są zobowiązani opuścić swój pojazd i kawałek przejść pieszo.

Przejścia dla pieszych zamiast przejazdów dla rowerów, zakaz jazdy rowerem na głównych trasach rowerowych czy urwana droga dla rowerów bez żadnej alternatywy, to u nas normalka. Takim właśnie normalkom mówimy zdecydowane NIE. Chcemy móc dojechać rowerem tak samo jak innymi pojazdami, inaczej mamy do czynienia z dyskryminacją.

2 kwietnia na spotkaniu z przedstawicielami Zarządu Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz, Prezydent Sikora obiecał pomóc nam odzyskać brakujące przejazdy dla rowerów. Do tych przecież potrzeba trochę farby i dobrej woli, a tego ponoć nie brakuje. Czy spełnią się obietnice? To się okaże.

 A tymczasem:

Jeśli myślisz podobnie jak my i zależy Ci na rowerowej normalności,
Jeśli jesteś aktywny i jeździsz rowerem,
Jeśli dysponujesz godzinką,

To przyłącz się koniecznie do naszej Rowerowej Masy Krytycznej i namów do tego kogo możesz.

 Pokażmy się miastu, nagłaśniajmy problemy. Coś się w końcu musi zmienić!

Do zobaczenia 25 kwietnia o 18, tradycyjnie pod Ratuszem.

 Więcej informacji w komentarzach.

z rowerowym pozdrowieniem
Matołek


Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 29 ).
Opublikowano: 2014/04/27 09:36 przez krzys80 #14555
krzys80 Avatar
Bezpieczeństwo to ważne i nie do końca zdefiniowane pojęcie którym można wiele wytłumaczyć i naciągać je na różne strony. Ważne, aby nikomu nic złego się nie stało. Apeluję do wszystkich uczestników, nie tylko tych w kamizelkach, o wzięcie na siebie cząstki odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zwracanie uwagi gagatkom powodującym sytuacje zagrażające zdrowiu uczestników. Organizatorami masy są wszyscy biorący w niej udział. Jeśli wszyscy będziemy się czuli bezpiecznie na pewno z radością będziemy brać udział w kolejnych masach. Nie dajmy się zwariować, stwarzając nadmierne rygory.
Opublikowano: 2014/04/27 09:18 przez matołek #14553
Matołek Avatar
Dlatego właśnie bardzo byśmy chcieli zyskać na bezpieczeństwie, ale nie gasząc przy okazji tej radości, jaką nam dają te nasze wspólne, radosne, pełne idei przejazdy :woohoo:
Opublikowano: 2014/04/27 09:05 przez pawel #14552
pawel Avatar
Tych którzy lubią zwracać na siebie uwagę reszty zatrudnić do nagłośnienia i wożenia winderów.Pomyśl o tym Matołek. Młodzież trzeba zachęcać nie karać i wytykać tylko błędy. Tak jak piszesz niech Masa będzie dla wszystkich rowerzystów świętem a nie egzaminami z przepisów ruchu drogowego.Dlaczego obejrzę kolejny nudny film z Masy?Bo zobaczę na nim uśmiechnięte twarze ludzi pozytywnie zakręconych :)