Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Światła mijania ??

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Światła mijania ??

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2012/09/30 19:30 #5870

Bożena (rybka)

 Avatar

Znowelizowano rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.




polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,12482215,Nowe_prawo__W_co_musi_byc_wyposazony_rower__przyczepka.html
2007/04/20 14:33 #2063

iceman150

iceman150 Avatar

Zgadzam się w 100% swiatło pulsujące zapewnia dużo większe bezpieczeństwo i widoczność, a przy tym wolniej zużywa nasze baterie. Czyli same plusy :D
2007/04/19 23:01 #2061

zbigniew

zbigniew Avatar

Tak, masz rację. Na drodze należy być widocznym w każdych warunkach ( niezależnie od przepisów).

Ja używam z tyłu roweru dwie lampki czerwone, z tym że jedną włączam w stan migający. Moim zdaniem jestem wówczas bardziej widoczny, szczególnie na jezdni ( po zmroku) między samochodami.
2007/04/18 21:03 #2059

iceman150

iceman150 Avatar

Przepisy przepisami ale dla własnego bezpieczeństwa opłaca się włączyć lampki (zwlaszcza tylne). Na zdrowiu nie warto oszczędzać.
2007/04/18 17:21 #2058

zbigniew

zbigniew Avatar

W przepisach mówiących o warunkach technicznych pojazdów, wymaga się między innymi, żeby rower był wyposażony z przodu - w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej.
Przy okazji odkryłem, że nasze światło z przodu roweru - wg przepisów nazywa się pozycyjne ( nie wiedziałem tego, jest to dla mnie nowość ).

A obowiązek używania świateł mijania ( cały rok) w warunkach normalnej przejrzystości nie dotyczy pojazdów, które nie są wyposażone w światła mijania, drogowe lub światła do jazdy dziennej.

Natomiast rowerzysta ( tak jak dotychczas ) musi włączyć światła pozycyjne w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej np. mgłą lub opadami deszczu, a także w okresie od zmroku do świtu ( w nocy).
2007/04/15 12:47 #2056

nasedo122

nasedo122 Avatar

W światła to raczej nie,ale wg mnie rowerzysta poza ścieżkami rowerowymi powinien być wyposażony w kamizelkę odblaskową,a w szczególności po zmroku.
2007/04/14 20:23 #2055

zbigniew

zbigniew Avatar

Rower nie musi być wyposażony w światła mijania.
Dlatego rowerzystę nie obowiązują nadchodzące zmiany w prawie o ruchu drogowym.
Czas generowania strony: 0.138 s.