Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Światła mijania ??

O:Światła mijania ?? 2012/09/30 19:30 #5870

  • Bożena (rybka)
  • Bożena (rybka) Avatar
Znowelizowano rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.




polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,12482215,Nowe_prawo__W_co_musi_byc_wyposazony_rower__przyczepka.html

Odp:Światła mijania ?? 2007/04/20 14:33 #2063

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Zgadzam się w 100% swiatło pulsujące zapewnia dużo większe bezpieczeństwo i widoczność, a przy tym wolniej zużywa nasze baterie. Czyli same plusy :D
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Odp:Światła mijania ?? 2007/04/19 23:01 #2061

  • zbigniew
  • zbigniew Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: -3
Tak, masz rację. Na drodze należy być widocznym w każdych warunkach ( niezależnie od przepisów).

Ja używam z tyłu roweru dwie lampki czerwone, z tym że jedną włączam w stan migający. Moim zdaniem jestem wówczas bardziej widoczny, szczególnie na jezdni ( po zmroku) między samochodami.

Odp:Światła mijania ?? 2007/04/18 21:03 #2059

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Przepisy przepisami ale dla własnego bezpieczeństwa opłaca się włączyć lampki (zwlaszcza tylne). Na zdrowiu nie warto oszczędzać.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Odp:Światła mijania ?? 2007/04/18 17:21 #2058

  • zbigniew
  • zbigniew Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: -3
W przepisach mówiących o warunkach technicznych pojazdów, wymaga się między innymi, żeby rower był wyposażony z przodu - w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej.
Przy okazji odkryłem, że nasze światło z przodu roweru - wg przepisów nazywa się pozycyjne ( nie wiedziałem tego, jest to dla mnie nowość ).

A obowiązek używania świateł mijania ( cały rok) w warunkach normalnej przejrzystości nie dotyczy pojazdów, które nie są wyposażone w światła mijania, drogowe lub światła do jazdy dziennej.

Natomiast rowerzysta ( tak jak dotychczas ) musi włączyć światła pozycyjne w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej np. mgłą lub opadami deszczu, a także w okresie od zmroku do świtu ( w nocy).

Odp:Światła mijania ?? 2007/04/15 12:47 #2056

  • nasedo122
  • nasedo122 Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 39
  • Oklaski: 0
W światła to raczej nie,ale wg mnie rowerzysta poza ścieżkami rowerowymi powinien być wyposażony w kamizelkę odblaskową,a w szczególności po zmroku.

Światła mijania ?? 2007/04/14 20:23 #2055

  • zbigniew
  • zbigniew Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: -3
Rower nie musi być wyposażony w światła mijania.
Dlatego rowerzystę nie obowiązują nadchodzące zmiany w prawie o ruchu drogowym.
Czas generowania strony: 0.165 s.