Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: KaszebeRunda w Kościerzynie

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/27 22:50 #15683

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Super chłopaki :laugh: :laugh: :laugh: Wielkie brawa.
A imprezka wydaje się godna. W przyszłym roku musimy wystawić liczniejszą drużynę i na wszystkich dystansach :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Jeszcze raz gratulacje dla medalistów :)
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/26 21:05 #15645

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Wklejam jeszcze parę fotek z KaszebeRunda na pamiątkę. :)
Załączniki:
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem
Za tę wiadomość podziękował(a): Bartek

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/26 13:57 #15607

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Brawo, chłopaki :) Moje gratulejszen :)

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/26 09:24 #15604

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Wczoraj bylem tak zmeczony ,ze padlem po 20 spac:) Dzieki Davis ,ze zdecydowales sie pojechac - we dwoch zawsze fajniej niz samemu-okazji do posmiania sie nie brakowalo-a i zwycieskie piwo po Kaszebe tez pije sie razniej z kompanem ktory przejechal z toba cala trase:)

Moze i ja streszcze kilka slow spostrzezen. A wiec impreza przygotowana profesjonalnie - widac ,ze to juz x ktoras bodajze 10 edycja. Wszystko zapiete na ostatni guzik. Mnostwo wolontariuszy i ludzi chetnie udzielajacych informacji oraz cierpliwie tlumaczacych niuansy rejestracji jak i tez trasy. Trasa oznakowana super - pomimo tego ,ze nie byla asekurowana przez zadne sluzby - byloby wyczynem zgubic sie - chociaz po wyscigu dalo sie slyszec glosy ,ze niektorzy pociagneli gdzies nadplanowe pare kilometrow:) Tylko pierwsze kilka kilometrow bylo po dosc obleganej przez samochody trasie - ale juz po chwili skrecalismy na boczne asfalty ,gdzie przez pozostale kilkadziesiat kilometrow mijaly nas sporadycznie samochody.
Okolica nie na darmo nazywana jest Szwajcaria - sporo pieknych zjazdow i piekielnych podjazdow wysysajacych ze mnie wszystkie sily.Przepiekne doliny w ktorych mienily sie jeziora - male ,srednie duze-dla kazdego cos milego:) W pewnym momencie trasa przelatywala pomiedzy trzema jeziorami - widoki zapieraly dech w piersiach tym bardziej ,ze zaraz za nimi zaczynal sie ktorys z kolei podjazd:)
Ogromna liczba uczestnikow ale calosc tak zorganizowana ,ze startowalismy w grupach po 25 osob - nam udalo sie wcisnac do pierwszej startowej grupy dzieki czemu Bufety po drodze nie byly jeszcze spustoszone i moglismy w pelni cieszyc sie regionalnymi przysmakami serwowanymi przez milych i usmiechnietych miejscowych tubylcow:) Nikt nikomu nie przeszkadzal - jechalo sie luzno i wydaje sie ,ze obylo sie bez zadnych wiekszych wypadkow po drodze - nie liczac pszczoly ktora wleciala mi do kasku i spowodowala awaryjne i dosc goraczkowe zatrzymanie sie oraz pobicie rekordu swiata w sciaganiu nakrycia glowy:)
Po drodze ku naszemu zdziwieniu w szczerych lasach przy drodze - przygrywaly nam kapele ludowe grajac skoczne,ludowe numery - co bardzo fajnie motywowalo nas do dalszej jazdy:)
Forma uczestnikow bardzo wysoka - pomimo tego ,ze byla to impreza dla amatorow. Do teraz smiac mi sie chce jak jadac poczatkowe kilometry w wydawalo sie nam dosc szybkim tempie okolo 28-30km - wyprzedzil nas gosc na rowerze bez przerzutek (wydawalo sie ,ze byla to legendarna Gazela czy tez Jubilat) - kolega Davis skomentowal to krotko mowiac ,ze jak zaraz wyprzedzi nas ktos na Wigry 3 to chyba zjezdzamy do boksu i czas jechac do domu:) Duzo startujacych pan z takim powerem w nogach ,ze czulem sie nieco znokautowany kiedy wyprzedzaly nas dziewczynki na ultralekkich kolarkach wyscigowych jadac 30-35km na godzine wydawalo sie ,ze bez wysilku - kiedy ja mialem trudnosc z utrzymaniem 20-25km:)
Zeby jednak nie bylo - tez wyprzedzilismy kilku rowerzystow a i sami nie dawalismy sie tak bardzo wyprzedzac - mijali nas glownie ludkowie na supercienkich asfaltowych scigaczach i do tego widac ,ze spece od asfaltow. Pocieszam sie tym ,ze w pierwszym lepszym lesie wachaliby spaliny za nami z Davisem mielac tymi centymetrowymi oponkami w piasku:)
Bylo mi bardzo ciezko utrzymac tempo ze wzgledu na to ,ze dzien wczesniej bylem na urodzinach i moja wydolnosc oscylowala w granicach zwyklego 50% codziennych mozliwosci. Dopiero ostatnie kilkanascie kilometrow udalo mi sie rozkrecic az zadziwilem miejscami samego kolege Davisa ktory w ogole nie wygladal na zmeczonego i mialem wrazenie ,ze moglby jechac cala trase robiac kolka wokol mnie:) Byc moze pomoglo mu kilkanascie wsunietych drozdzowek na pierwszym postoju - kiedy ja glupio opchalem sie lodem:)
Cala trase - udalo nam sie przejechac w 3 godziny i 4 minuty - mysle ,ze daloby sie zmiescic w jakies 2 i pol godziny gdybym nie dal sie kontuzjowac urodzinami dzien wczesniej:) W przyszlym roku szarpniemy sie chyba na dystans "doktorski" czyli 125km. Po rozkreceniu sie - nagle pokazala sie meta nie wiedziec kiedy czerwony dywan i dekoracja medalami:) Pozostal pewien niedosyt kilometrow pomimo tego ,ze forma byla nienajlepsza:) Mam nadzieje ,ze w pojedziemy w przyszlym roku i uda sie nm wyciagnac wiecej osob bo naprawde warto:)
Czemu nie mozna zroganizowac takiej imprezy u nas?:) Nie chodzi o taki rozmach i ilosc uczestnikow - ale w nieco mniejszej skali mysle ,ze wypaliloby jak nic:)

A tutaj rumaki przygotowane do wyjazdu:)

Amor patriae nostra lex
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Monika, Hardy, pieter, Lolek, sldtwa

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/25 21:46 #15589

  • skenay
  • skenay Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 61
  • Oklaski: 0
elegancko panowie. pogoda dziś rzeczywiście była dobra do jazdy rowerem, chmury straszyły ale nie popadało a i niewielki wiatr nie przeszkadzal w jeździe. w Grudziądzu chumury przewiało dopiero późnym popołudniem, ale w zamiar za dobre warunki do jazdy, wyszło chociaż trochę słońca :cheer:
(brat Krzyś80)

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/25 21:46 #15588

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Całe szczęście ze nie pojechałem, bo mój rower się dziś rozsypał przed samym mostem. ;) ale następnym razem moze tez się przejadę.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/25 21:30 #15585

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Poproszę o jakąś skromną relację na czołówkę GSR :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/25 21:08 #15583

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
Davis & Bartek moje skromne gratulacje :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/25 21:02 #15582

  • Adi
  • Adi Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Nie ma rzeczy niemożliwych :-)
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 56
  • Oklaski: 2
Gratuluje :)

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/25 18:46 #15577

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Kaszebe Runda okazała się bardzo fajną przygodą. Rano, po drodze oraz na samym starcie wydawało się,że pogoda nie będzie dla nas łaskawa i deszcz nie zostawi na nas suchej nitki. Jednak z każdą minutą było lepiej, koniec końców przez całą drogę towarzyszyła nam ładna rowerowa pogoda, a meta przywitała nas pięknym słońcem . Trasa była bardzo fajna, choć ze względu na dużą liczbę uczestników na rowerach wyścigowych prowadziła wyłącznie asfaltami. Piękne widoki rekompensowały ten mały mankament. Po drodze strefy bufetu,a tam różności , były drożdżówki,był chleb ze smalcem, placki ziemniaczane, racuchy, była także regionalna nalewka wiśniowa dla kurażu, jednym słowem dla każdego coś miłego. W Kościerzynie regionalne małe piwko i świetna pizza z pieca opalanego drewnem.
Podsumowując było warto.Okolicznościowe medale i dyplomy zostaną na pamiątkę.Dziękuję mojemu kompanowi w tej eskapadzie -Bartkowi za mile spędzoną niedzielę.Davis

ps.dziękuję również mojej żonie za obsługę medialną :P
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Monika, krzys80, pieter, Lolek, sldtwa, Adi

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/22 11:35 #15456

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Krzysiek5 napisał:
W najbliższym czasie jestem uziemiony i niestety nawet na KaszebeRunda nie będę mógł wyjechać, chyba że jest chętna osoba do opieki nad dziećmi, która pojechałaby razem z nami do Kościerzyny :).
Szkoda,zjemy cos z bufetu za Ciebie - z dedykacja:)
Amor patriae nostra lex

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/22 07:09 #15450

  • Krzysiek5
  • Krzysiek5 Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 69
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 1
W najbliższym czasie jestem uziemiony i niestety nawet na KaszebeRunda nie będę mógł wyjechać, chyba że jest chętna osoba do opieki nad dziećmi, która pojechałaby razem z nami do Kościerzyny :).

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/20 20:33 #15404

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
Sama bym się wybrała, no ale niestety pozostaje mi tylko trzymać za Was kciuki i życzyć powodzenia :)

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/20 15:17 #15391

  • Krzysiek5
  • Krzysiek5 Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 69
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 1
Bartek napisał:
Tak - 65km. Niestety noga mi nieco dokucza a szarpnalbym sie na 120km. Nie tym razem jednak. Jade razem z Davisem na 65km.

Ok, jeśli nie byłoby chętnych na 120 km to też z Wami pojechałbym na 65 km.
Vejherovia - zobaczymy jak będzie na Kaszebe.
Link do Vejherovia Velo - rowerover.andgo.com.pl/index.php?strona=176&t=

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/20 14:58 #15389

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Tak - 65km. Niestety noga mi nieco dokucza a szarpnalbym sie na 120km. Nie tym razem jednak. Jade razem z Davisem na 65km.
Amor patriae nostra lex

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/20 14:56 #15387

  • Krzysiek5
  • Krzysiek5 Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 69
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 1
Bartek napisał:
Jestem zarejestrowany i oplacony:) Davis tylko dozyj do niedzieli:)

Citas zobacze jak sie jezdzi na Kaszebe to moze i Wejeherowia mi podejdzie:)

Bartku, 65 km, godz. 10.00? Żeby pozostali wiedzieli jak się dopasować.

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/20 14:09 #15369

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
Jestem zarejestrowany i oplacony:) Davis tylko dozyj do niedzieli:)

Citas zobacze jak sie jezdzi na Kaszebe to moze i Wejeherowia mi podejdzie:)
Amor patriae nostra lex

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/20 13:43 #15359

  • Citas
  • Citas Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 109
  • Oklaski: 2
Jakoś miesiąc temu pisałem, że chętnie bym się wybrał, ale niestety teraz już nie dam rady, a szkoda. Może za rok zaatakuję profesurę, dobry trening przez bbtour.
Z tego co wiem, to jakoś za miesiąc jest/miała być Vejherovia, może na ten maraton byliby chętni?
Czasem na swojej drodze spotykam totalnych wariatów. Pędzą na złamanie karku i wbrew wszelkiej logice... naprawdę... czasem aż trudno ich wyprzedzić.

KaszebeRunda w Kościerzynie 2014/05/20 09:45 #15348

  • Krzysiek5
  • Krzysiek5 Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 69
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 1
W dniu 25.05.2014 r. będzie to już 10 edycja KaszebeRunda w Kościerzynie. Trasa KaszebeRunda rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. Każdy uczestnik zostanie uhonorowany kolarskim tytułem naukowym. Przyjęty został prosty klucz oparty na dorobku kilometrowym według nastepujących kryteriów:

1) miano profesora kolarstwa otrzymają osoby, które pokonają KaszebeRunda 225 km,
2) doktorem kolarstwa zostanie każdy, kto ukończy mini KaszebeRunda 120 km,
3) tytuł magistra kolarstwa dla każdego, kto przejedzie mikro KaszebeRunda 65 km.

Dla chętnych na tytuł magistra kolarstwa wyjazd z Grudziądza o godz. 7.50 (Lidl-Strzemięcin), ruszamy z linii startowej Kościerzyna o godz. 10.00.
Dla chętnych na tytuł doktora kolarstwa wyjazd z Grudziądza o godz. 6.50 (Lidl-Strzemięcin), wyjazd z linii startowej 9.00.
Przejazd do Kościerzyny i z powrotem samochodem, czas przejazdu ok. 1,5 godz.
Ilość miejsc ograniczona ilością samochodów (Krzysiek5 - 4 osoby, 4 rowery (przednie koła rozkręcone), Davis - 2 osoby, 2 rowery).

Zapisy na imprezę drogą e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - deklarowany dystans, godzina startu, NAZWISKO IMIĘ.

Pełne informacje na stronie rowerover.andgo.com.pl/index.php?strona=93 oraz tutaj rowery.org/2014/05/18/zapraszamy-na-kaszeberunda-2014/

Mam nadzieję na niedzielę pełną wrażeń, jeśli wyjazd dojdzie do skutku.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewellka
Czas generowania strony: 0.320 s.