Wycieczka do Radzynia Chełmińskiego

Wycieczka do Radzynia Chełmińskiego

        Grudziądz -> Piaski, za kościołem w Piaskach na prawo w drogę usypaną ze szlaki do Hanowa w którym znajduje się nie wielki, ale piękny Las Świerkowy, z Hanowa uderzamy w kierunku Turznic, wlatujemy do tej mieściny od strony kościoła prosto na asfaltową ulicę która biegnie z Piask w kierunku Dębieńca, tą drogą kierujemy się około 50 metrów w stronę Dębieńca i skręcamy na lewo wjeżdżając na wąską wiejską drogę ?asfaltoą? która przez kilka niedużych górek prowadzi nas do Zielnowa, wlatujemy na drogę nr 543, skręcamy na lewo i po bardzo łatwym odcinku (często z górki ) dolatujemy  prosto do Radzynia  Chełmińskiego.

Do Radzynia wjeżdżamy centralnie na Kościół Gotycki, na prawo jedziemy do starej Kaplicy Gotyckiej przy cmentarzu która obecnie służy mieszkańcom jako kostnica miejska kościoła św. Anny. Na cmentarzu znajduje się potężny grób wielkiego księdza który opuścił świat w 1889 roku. Na lewo od Kościoła Gotyckiego św. Anny mamy oczywiście Zamek Krzyżacki. Nie sposób nie zauważyć tych obiektów, będąc kilka kilometrów od Radzynia wszystkie trzy obiekty rzucają się szczególnie w oczy. Z Radzynia jedziemy w kierunku Grudziądza około 50 metrów drogą nr 534 i skręcamy na lewo w kierunku Kneblowa. W tej miejscowości przejeżdżamy obok malowniczego i bardzo czystego jeziora. Pędzimy cały czas prosto do miejscowości Zielnowo i drogą nr 543 dojeżdżamy do Dębieńca, skręcamy na prawo i z bardzo sympatycznej górki zjeżdżamy prosto przez Turznice do Piask.

 
Ja mieszkam w mniszku i dla mnie to bardzo łatwy dojazd bo tylko śmigam przez las rudnicki i w 10 minut jestem już w Piaskach.