Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 12.09.2020- Jamielnik - Radomno

12.09.2020- Jamielnik - Radomno 2020/09/20 11:01 #33038

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
No kostka prima sort. Dziś nikt nie myśli o takich szczegółach.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.
Za tę wiadomość podziękował(a): Qba84

12.09.2020- Jamielnik - Radomno 2020/09/19 20:15 #33037

  • Qba84
  • Qba84 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 749
  • Otrzymane podziękowania: 1220
  • Oklaski: 12
Piowini jest znanym miłośnikiem tych terenów i lubi tam jeździć, ale ja też będę lubiał :silly:

Dziś zrobiłem wyrypik uzupełniający, od strony Tereszewa. Chyba jest tam asfalt, nigdzie mi się w tym rejonie nie urwał ;-)

Dzięki obraniu kierunku tereszewskiego na ścieżkę po starotorzu wjechałem od początku (dworzec Kurzętnik).

Stoją nawet semafory :ok:

Nie znalazłem za to karawaki- jest tabliczka, że ma być gdzieś przy moście, zjechałem, rozglądałem się- nic... Hm...

Jako amator kolei obejrzałem szczegółowiej na powrocie dworzec Biskupiec Pomorski w Bielicach.

Ale jak to? Biskupiec Pom. w Bielicach ktoś spyta? Tak jest- a wyjaśnienia tej sytuacji trzeba szukać w wydarzeniach lat 1918-20, nowych granicach etc etc.

Nawiasem mówiąc, nazywanie miasta Biskupca ,,Pomorskim" jest ciężkim błędem! To nazwa przynależna tylko dworcowi w Bielicach! Zresztą to nawet nie jest Pomorze...
Tak jak Kowalewo- tu oficjalnie i w papierach jest Pomorskie, ale błędnie, i też nie jest to Pomorze...
I kolejny absurd toponomastyczny: Nowe Miasto Lubawskie. Żadne Lubawskie, po prostu powinno być prawidłowo: Nowe Miasto ;-)

Ale do rzeczy. Dworzec w Bielicach piękny! Choć zamknięty na cztery spusty...

Zachowane jest jego otoczenie; brukowany plac, takaż droga w kierunku osiedla kolejarskiego. Ładnie.

Na zachętę dwie fotki:

- przed wejściem data ,,1894" z kostki:




- widok na fasadę:


Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, krzys80, MARCINHD

12.09.2020- Jamielnik - Radomno 2020/09/14 19:05 #33032

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Szybkiego powrotu do formy.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

12.09.2020- Jamielnik - Radomno 2020/09/14 14:15 #33031

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Mam nadzieję, że DDR zostanie zbudowana na całej długości linii, tj. Brodnica - Iława.
Co do mnie, niestety muszę dojść do zdrowia po tym jak miałem serce na dłoni. Tyle, że była to dosłownie dłoń w chirurgicznej rękawiczce.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, MARCINHD, Qba84

12.09.2020- Jamielnik - Radomno 2020/09/12 19:25 #33028

  • Qba84
  • Qba84 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 749
  • Otrzymane podziękowania: 1220
  • Oklaski: 12
Jechałem od Narwy (zawsze się zastanawiam, czy ma coś wspólnego z podchełmińską Narwą). Drogi od Tereszewa jeszcze nie znam... Kontuzja, #piowini?

Radomno- ok, ale Jamielnik, ów graniczny Jamielnik, gdzie express Berlin-Królewiec miał odprawę...

Dramat... Pusto... Miasteczko wymarłe... Tylko jeden chłop jechał rowerem na ryby... Dworzec- nic ciekawego... Kilka kolejarskich bloków jeszcze... Żadnego ruchu...

Obrazu nędzy i rozpaczy dopełniał wygaszony byczek (ET22-1053, dodajmy dla kronikarskiej skrupulatności) podpięty do garnituru zdezelowanych, pustych węglarek...

Nawet nic nie sfociłem, nie udźwignąwszy ciężaru melancholii...

Za to fajna, szutrowa droga do Bielic (stacja Biskupiec Pom.)- polecam (jeśli dobrze pamiętam, pożarowa 10):-)

A wcześniej- ścieżka po starotorzu od Nowego Miasta do Radomna- piękna :-) Te dworce (Bratian, te detale, ta snycerka ech, miód na serce), linia pięknie wypoziomowana przecina wzgórza morenowe (?), no, jest malowniczo.

A za udział dziękuję sam sobie ;-)
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, piowini, MARCINHD, Red

12.09.2020- Jamielnik - Radomno 2020/09/12 12:01 #33025

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Potwierdzam, tam są ładne tereny, jednak na mnie trzeba wziąć poprawkę, gdyż lubię tamte strony. Nie wiem od jakiej strony wjeżdżacie do NML podobno od Tereszewa jest asfalt.
Żałuję, nie mogę z wami się wybrać.Do końca roku i parę miesięcy dłużej nie wsiądę na rower. :(
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Qba84

12.09.2020- Jamielnik - Radomno 2020/09/11 16:34 #33023

  • Qba84
  • Qba84 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 749
  • Otrzymane podziękowania: 1220
  • Oklaski: 12
Kółko Miłośników Geodezji i Reperów (sekcja GSR) ma zaszczyt zaprosić

na

wycieczkę krajoznawczą po pograniczu Prus Wschodnich xD :woohoo:

Konkretnie celem jest osiągnięcie na północy rubieży Radomno - Jamielnik, do 1939 r. ostatniej stacji po polskiej stronie...

A po drodze takie atrakcje jak: pradziejowy szlak do Płowęża, jazda po ścieżce prowadzącej po starotorzu z Nowego Miasta do Radomna, ruiny klasztoru w Łąkach Bratiańskich, kładka na jeziorze w Radomnie (#piowini był i mówi, że fajnie; widziałem gdzieś w galerii) etc. etc.

Ze względu na kierunek natarcia koncentracja sił nastąpi na shellu na lyskowskiego ok. godz. 8 (szczegóły do uzgodnienia z zainteresowanymi).

Tempo spokojne, ale też bez ociągania się :whistle:

Nawierzchnie mieszane, twarde, trochę szutrów, polnych i leśnych dróg :whistle:

Ze względu na kilometraż i piękną pogodę wycieczka zapowiada się jako lajtowe pokręcenie, żadne rzeźniczenie;-)

Uczestnicy:

-komodor: Qba84 B)

- ... B)

- ... B)

Chętnych proszę mnie powiadomić, w razie braku zapisów plany mogą być zmienione ;-)

Zapraszam :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, iceman150, piowini
Czas generowania strony: 0.173 s.