Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: ICE, czyli w nagłym wypadku!

ICE, czyli w nagłym wypadku! 2015/12/22 22:33 #26717

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Czytając poniższe wpisy dochodzę do wniosku, że przed wyjazdem do miasta powinniśmy się przygotować, jak do wojny. Przerażające. A ZDM zastanowi się pod koniec stycznia - przecież teraz są Święta, a potem Nowy Rok. Póki co, pilnujcie się rowerzyści - ostrożności nigdy nie za wiele :unsure:
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

ICE, czyli w nagłym wypadku! 2015/12/22 22:21 #26716

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Pieter napisał(a):

"Na pewno lepiej jest próbować zapobiegać takim wypadkom niż leczyć ich skutki"

Całkowicie się zgadzam. Niezależnie od organizacji ruchu warto jeździć ostrożnie i rozważnie, mieć sprawne oświetlenie - przy dobrej widoczności w dzień nie jest wymagane, ale warto je mieć w kieszeni/sakwie, żeby w każdej chwili móc użyć w razie konieczności.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

ICE, czyli w nagłym wypadku! 2015/12/22 21:14 #26713

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
ICE

Można a nawet trzeba ( ja mam) wpisać sobie w telefonie w kontaktach numery do osób.
Ratownicy często pierwsze co, to przeglądają listę kontaktów poszkodowanego czy nie ma tam np. Mama, tata, mąż, żona itp. lub ICE.

Można również mieć przy sobie taką kartę:


ICE, czyli w nagłym wypadku! 2015/12/22 20:53 #26712

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Davis, uważam że to dobry pomysł i warto taki "nieśmiertnik" mieć dodatkowo w uzupełnieniu numeru "ICE" w telefonie i kartki z numerami telefonów ICE przy dokumentach. Telefon może się uszkodzić, dokumentów można zapomnieć. Opaska na rękę z numerami ICE stale na niej, noszona zwłaszcza gdy jedziemy rowerem, może uratować Nam życie.

Co do zorganizowania ruchu do przedstawiciel ZDM wypowiadał się dziś w kablówce, że komisja inżynierii ruchu zastanowi się nad zminami w tym miejscu dopiero pod koniec stycznia. Cóż zdarzenia drogowe zdarzają się tam ostatnio co tydzień (14. i 21. grudnia). Oby nie doszło do kolejnych wypadków w tym niebezpiecznym miejscu.
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

ICE, czyli w nagłym wypadku! 2015/12/22 10:01 #26707

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Ważne są okoliczności, w jakich doszło do tych wypadków. W Grudziądzu bardzo prawdopodobną przyczyną jest sposób zorganizowania ruchu w okolicach pętli w Tarpnie. Na pewno lepiej jest próbować zapobiegać takim wypadkom niż leczyć ich skutki - to taka pierwsza (pomimo zdenerwowania) myśl, jaka mi się nasunęła.
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80, MARCINHD

ICE, czyli w nagłym wypadku! 2015/12/22 01:14 #26706

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Drodzy Rowerzyści!
Na przestrzeni ostatnich dni doszło w Grudziądzu do dwóch tragicznych w skutkach wypadków z udziałem rowerzystów. Już sam ten fakt jest wielce przygnębiający, ale jest też fakt drugi, który jest równie smutny. Otóż w drugim z wypadków do chwili, gdy piszę te słowa lekarzom nie udało się ustalić tożsamości ofiary, ponieważ nie miał on przy sobie żadnego dokumentu. Jak ważna to sprawa nie muszę chyba nikogo przekonywać. Brak szybkiego ustalenia naszej tożsamości, to brak informacji o chorobach, na które chorujemy, o lekach, które przyjmujemy lub na które jesteśmy uczuleni, co w najlepszym wypadku skutkuje tym, że udzielenie nam odpowiedniej i szybkiej pomocy jest bardzo utrudnione, o braku możliwości powiadomienia bliskiej nam osoby nie wspominając.
Zwracam się więc do Was z apelem! Wybierając się na rower pamiętajcie o zabieraniu ze sobą jakiegoś dokumentu, który pozwoli ustalić Waszą tożsamość, sam telefon nie wystarczy, bo zawsze podczas wypadku może ulec zniszczeniu. Może to być klasyczny dokument taki jak dowód osobisty, czy prawo jazdy, może to być jakiś gadżet, który nie trudno dziś zakupić, w postaci nieśmiertelnika, bransoletki, opaski, etc. Jaka informacja powinna się znaleźć na takim gadżecie? Zgodnie z informacjami, które uzyskałem wystarczy tylko imię i nazwisko i tzw. nr ICE (ang. In case of emergency, pol. w nagłym wypadku), skrót informujący ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku, a najlepiej dwa takie numery. Tylko tyle i aż tyle, bo ta wydawałoby się błaha sprawa, o której wszyscy często zapominamy może uratować nam kiedyś życie.
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80, piowini, Ewellka, Bartek
Czas generowania strony: 0.470 s.