Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/29 22:19 #18989

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Icek, czy Cię pokręciło? Jakie speedy, jakie koloryty - przecież to jest Wiślana Trasa Spacerowa, gdzie piesi mają absolutne pierwszeństwo! Prawidłowo wchodź sobie w zakręt gdzieś w leśnych ostępach, a nie na deptaku, gdzie możesz ludzi pozabijać!
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś, MARCINHD

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/29 21:49 #18988

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Podobnie jak Mucha czerpię niezłą frajdę ze zjazdu tymi agrafkami i wchodzenia w nie z pełnej prędkości. Niestety jest jedna sprawa która psuje nieco zabawę, to że na tej całej trasie rowerowej muszę ustępować każdemu pieszemu nawet idących ławicą. I jak tu prawidłowo wejść w ten zakręt ;).
Jest też niestety druga strona tych agrafek, sam widziałem jak dzieci z rodzicami bały się przejeżdżać przez to miejsce i szczerze przyznam że sam bałbym się dziecko zabrać na zjazd tą drogą.

P.S. O wiele więcej frajdy daje przejechanie na pełnym speedzie odcinka leśnego, a i widoczność o niebo lepsza. No i tam dodatkowo kolorytu daje sypka nawierzchnia która powoduje że momentami jedziesz na granicy przyczepności :)

P.S. Nie starajmy się być świętsi od papieża.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/29 15:30 #18982

  • Mucha
  • Mucha Avatar
j23 napisał:
Nic z tej nauki nie wyjdzie - ponieważ zarówno ja jak i koledzy ze Stowarzyszenia preferujemy przestrzeganie przepisów i tego samego wymagamy od "naszej" władzy

to będziemy zjeżdżać z przepisową prędkością np 35-39 km/h

Szkoda :( , że nie chcesz jako bardziej wtajemniczony rowerzysta, pomóc mi w poprawieniu techniki jazdy na rowerze, stałbym się przez to lepszym rowerzystą.

Zmień zdanie, proszę.

PS
Jeszcze jedno proszę nie mieszaj mnie z władzą, to że wystąpiłem w obronie agrafek, nie jest tożsame z tym że bronię sikorówki jak całość.

Jeżeli uważasz, że władza złamała przepisy to zawsze możesz wystąpić przeciwko niej na drogę prawną.

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/29 15:01 #18981

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Nic z tej nauki nie wyjdzie - ponieważ zarówno ja jak i koledzy ze Stowarzyszenia preferujemy przestrzeganie przepisów i tego samego wymagamy od "naszej" władzy
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś, MARCINHD

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/29 14:41 #18980

  • mucha
  • mucha Avatar
j23 napisał:
mucha napisał:
Ostatnią poważną glebę zaliczyłem na rowerze w lipcu na zjeździe z klęczkowskiej góry, przy prędkości 50 km/h na mokrej nawierzchni złapałem uślizg tylnego koła, koszmarnie to podobno wyglądało, ale wyszedłem bez szwanku.... Nie mierzę innych wg swojej miary, obie agrafki w ubiegłym tygodniu przejechałem w górę i w dół z moją żoną, która jest beznadziejnym rowerzystą i to ona jest moim wyznacznikiem. Jeżeli ona dała radę to praktycznie każdy da radę, trzeba tylko dostosować prędkość do posiadanych umiejętności.
Jeśli jeździsz tak dobrze to zwróć uwagę na znaki - dostosowuj prędkość do przepisów, a dopiero w drugiej kolejności do umiejętności (gleba była, więc chyba umiejętności zabrakło)
:silly:
Jeszcze tylko zdjęcie początku zjazdu z Klęczkowskiej


Przyznam się, że rajcuje mnie przekraczanie dozwolonej prędkości na rowerze, robię to z pełną świadomością grożących konsekwencji.
Kwiatkowskim na zjazdach na pewno nie nie jestem i nigdy nie będę ale radzę sobie na nich.
Widząc jakie spektakularne gleby zaliczają asy kolarstwa czy narciarstwa zjazdowego mimo doskonałej techniki, tamten upadek nie był chyba do końca brakiem umiejętności tylko raczej nieszczęśliwy wypadek. Raz w tygodniu robię sobie tam trening podjazdowo-zjazdowy, w skali sezonu są to setki zjazdów więc przy braku umiejętności tych gleb byłoby więcej.
Mając jednak świadomość swoich braków w umiejętnościach chętnie skorzystam z twojego doświadczenia. Może pojedziemy kiedyś tam na wspólnie, pokażesz mi jakie błędy popełniam i jak ich unikać. Będę ci wdzięczny, jeżeli zechcesz mi pomóc w zgłębieniu umiejętności jazdy na rowerze.

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/29 14:27 #18979

  • Krzyś
  • Krzyś Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • !Caramba!
  • Posty: 732
  • Otrzymane podziękowania: 580
  • Oklaski: 3
J 23 napisał :
Jeśli jeździsz tak dobrze to zwróć uwagę na znaki - dostosowuj prędkość do przepisów, a dopiero w drugiej kolejności do umiejętności (gleba była, więc chyba umiejętności zabrakło)
:silly:
Jeszcze tylko zdjęcie początku zjazdu z Klęczkowskiej

[ DK V do 40km/h /quote]

B) Brawo J 23 !!! B) Mucha bzyknął nieco szybciej V=50km/h po drodze krajowej - więc nie jest on aż taki ,,lotny'' jak pisze B)
B) Bicycle for fun B)

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/29 13:51 #18978

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Nieprawdą jest stwierdzenie Prezydenta, że zawsze jesteśmy niezadowoleni. Mimo właściwie pewnej defraudacji środków przeznaczonych na budowę Wiślanej Trasy Rowerowej staraliśmy się również znaleźć i podkreślić dobre strony tej inwestycji. Zostało to wielokrotnie wyraźnie powiedziane w TV - na samym otwarciu, jak również przy zapowiedzi XXI masy krytycznej:

od minuty 20.17 do 22.50

tvsm.pl/videoteka/gsi/2014/wrzesien/25
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/29 13:29 #18977

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Czy ktoś, w tym i Prezydent Grudziądza zastanowił się, dlaczego praktycznie nie ma narzekań ze strony rowerzystów na DDR znajdującą się wzdłuż ul. Hallera? Chociaż nie jest on bez wad.
Odpowiedź jest prosta: to najlepiej wykonana DDR w Grudziądzu. Może tak wziąć przykład z tego fragmentu?
Proste?!
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś, MARCINHD

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/29 13:05 #18976

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
mucha napisał:
Ostatnią poważną glebę zaliczyłem na rowerze w lipcu na zjeździe z klęczkowskiej góry, przy prędkości 50 km/h na mokrej nawierzchni złapałem uślizg tylnego koła, koszmarnie to podobno wyglądało, ale wyszedłem bez szwanku.... Nie mierzę innych wg swojej miary, obie agrafki w ubiegłym tygodniu przejechałem w górę i w dół z moją żoną, która jest beznadziejnym rowerzystą i to ona jest moim wyznacznikiem. Jeżeli ona dała radę to praktycznie każdy da radę, trzeba tylko dostosować prędkość do posiadanych umiejętności.
Jeśli jeździsz tak dobrze to zwróć uwagę na znaki - dostosowuj prędkość do przepisów, a dopiero w drugiej kolejności do umiejętności (gleba była, więc chyba umiejętności zabrakło)
:silly:
Jeszcze tylko zdjęcie początku zjazdu z Klęczkowskiej

Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś, MARCINHD

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/29 12:34 #18974

  • milo
  • milo Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 6
Pan prezydent chyba, jednak wyczaił, że coś jest nie tak skoro specjalnie na przejazd trasą spacerowo-rekreacyjna wyposażył się w kask. ;)

Taki mamy obecnie klimat nam linii obywatel<->władza, że z ludzi, którzy chcą normalności robi się wariatów...
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter, Krzyś, MARCINHD

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/29 11:17 #18973

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Za tę wiadomość podziękował(a): Pietrek

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/29 10:45 #18972

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
opadły mi ręce do ziemi kiedy usłyszałem wypowiedz prezydenta :( wszystko co złe to stowarzyszenie :( a sam jak się lansuje na otwarciu WTR. Nawet kask i strój kupił....a pamiętacie w czym jeździł na początku? Panie prezydencie..... nie szata czyni rowerzystą ! ŻAL........:(((
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): piowini, pieter, Krzyś, schabik

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/29 10:43 #18971

  • Kasia
  • Kasia Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 595
  • Otrzymane podziękowania: 815
  • Oklaski: 19
Możesz więcej niż myślisz :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika, Ewellka, pieter, Pietrek, Krzyś, MARCINHD

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/29 10:17 #18969

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Pan Prezydent bardzo jednoznacznie określił swój stosunek do naszego stowarzyszenia. Nie wspomniał i nigdy o tym nie powiedział publicznie, że szczątkową wiedzę, którą posiada na temat dróg rowerowych zdobył od przedstawicieli naszego stowarzyszenia. Stwierdzenie, że członkowie stowarzyszenia nigdy nie są zadowoleni świadczy o ilości błędów, jakie popełniono w czasie budowy dróg rowerowych i te błędy ciągle wytykamy i ciągle o nich mówimy, dlatego w oczach Prezydenta jesteśmy "wszystkiemu przeciwni". Nie jest to budujące stwierdzenie, a dwa zakręty na WTR po 180 stopni świadczą o dużej beztrosce Prezydenta. Media podsycają niechęć do rowerzystów nie zamieszczając naszych pozytywnych wypowiedzi na temat powstałej WTS. Za każdym razem mówimy pozytywnie o odcinku prowadzącym przez Lasek Garnizonowy, a media eksponują przede wszystkim nasze niezadowolenie. Panie Prezydencie, schody na plakatach mają znaczenie symboliczne! Wszędzie wraz z projektantem i wykonawcami fundujecie nam jakieś schody. Nie jest tak wspaniale, jak zostaje to przedstawione w wywiadzie z włodarzem. Zepchnięto rowerzystów do roli drugoplanowej i nie czarujmy się, że to jest trasa dla rowerzystów! Ponadto, na skrzyżowaniu DDRiP z ulicą 18 Pułku Ułanów Pomorskich postawiono znak WTR w kierunku Nowej Wsi. Proszę zatem wyjaśnić, dlaczego mówi Pan o Wiślanej Trasie Rowerowej prowadzącej do Tarpna. Jest kłamstwem informacja, że WTR prowadzi do pętli tramwajowej w Tarpnie. Zrobiono chodniki (nie negujemy, że bardzo potrzebne) za pieniądze przeznaczone na turystykę rowerową, przy chodnikach postawiono znaki droga pieszo-rowerowa (ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego), a my jesteśmy tylko niezbędnym tłem do tego wspaniałego przedsięwzięcia.


Za tę wiadomość podziękował(a): Monika, Ewellka, Pietrek, Krzyś, MARCINHD, schabik

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/28 23:48 #18964

  • mucha
  • mucha Avatar
Krzyś napisał:
:( Droga Mucho, wiadomo ile mucha waży i jest ona w stanie wspomóc się skrzydełkami nawet na zakręcie .
:( Troszkę Twoje uwagi są z zupełnie innej beczki, jak napisałeś jesteś motocyklistą i rajcują Cię ekstremalne doznania, na których niestety nam nie zależy.
:( Nam wszystkim normalnym rowerzystom zależy przede wszystkim na własnym jak i innych uczestników bezpieczeństwie. Absolutnie nie bierzesz pod uwagę starszych mniej sprawnych rowerzystów - chyba że uważasz że im to już nic się nie należy - czytaj bezpieczeństwo !!!
:( Ciekawe jak wytłumaczysz Twoją teorię ,,motocyklowego zboczenia'' kobietom, które w większości przypadków są mniej sprawne na rowerku !!!
:( Absolutnie masz w pogardzie bezpieczeństwo spacerujących tam przecież pieszych !!!.
:( Nie myślisz też o matkach z małymi dziećmi lub z wózkami - przecież one też a może tym bardziej chcą zaznać /i powinny/ świeżego powietrza znad Wisły!!!
:blink: Jesteś jak sądzę młodym człowiekiem a przynajmniej bardzo sprawnym technicznie podczas jazdy na jednośladzie, więc bardzo trudno jest Ci się wczuć w sytuację osób mniej od ciebie sprawnych /czytaj kobiety, dzieci, niepełnosprawni, osoby starsze/.
:( Nie można tak podchodzić do bezpieczeństwa innych, w sytuacji gdy zakręty są zagrażające bezpieczeństwu uczestników tego ruchu rowerowo -pieszego a możliwości terenowe zezwalają na inne nieco zmodyfikowane rozwiązania !!!
:( Zastanów się czy rozwiązanie typu rondo /kształtem/, o którym pisałem w tym poście nieco wcześniej nie byłoby pożądane z uwagi na bezpieczeństwo nade wszystko, rozsądne, ponadto /drugorzędnie oczywiście/ byłoby ładne i urozmaicające jeszcze bardziej WTS-R ?
B) Ps. A na rondzie też można poszaleć, ale nie zagrażałbyś wtedy nikomu !!!

B) Pomyśl droga Mucho!!! Nie myśl tylko o własnej doskonałości, ona też ma swoje granice, a propos ile miałeś ,,zaliczeń gleby'' ?
B)
Przynajmniej przyjmij argumenty innych - doświadczonych rowerzystów, różnimy się nieco od Ciebie ponieważ My chcemy pojeździć na naszych rowerkach jeszcze dłuuugie lata bez bezsensownych kolizji i i ch konsekwencji !!!
B) Z rowerkowym i nie tylko pozdro ! Do zoba ale bez kolizji !!!

Nie jestem już młody, wręcz przeciwnie, w zasadzie to mam już bliżej niż dalej :( . Nie jestem też "ekstremalnym" motocyklistą, szukającym adrenaliny w szaleństwach na drodze, jestem zwykłym motocyklistą, wierz mi dla każdego motocyklisty przyjemniejszą sprawą jest śmiganie po winklach niż szaleńczy pęd po prostej ( szaleńczy pęd po prostej daje przyjemność tylko tym, którzy nie potrafią jeździć w zakrętach. Ostatnią poważną glebę zaliczyłem na rowerze w lipcu na zjeździe z klęczkowskiej góry, przy prędkości 50 km/h na mokrej nawierzchni złapałem uślizg tylnego koła, koszmarnie to podobno wyglądało, ale wyszedłem bez szwanku. Poważnej gleby na motocyklu jeszcze nie miałem, to dopiero przede mną ( w myśl motocyklowego powiedzenia, że każdy motocyklista ją już miał albo dopiero będzie miał).
Dzięki kilkuletniej zabawie w amatorskie kolarstwo ( leśne i szosowe ) posiadam również pewne doświadczenie rowerowe.

Nie mierzę innych wg swojej miary, obie agrafki w ubiegłym tygodniu przejechałem w górę i w dół z moją żoną, która jest beznadziejnym rowerzystą i to ona jest moim wyznacznikiem. Jeżeli ona dała radę to praktycznie każdy da radę, trzeba tylko dostosować prędkość do posiadanych umiejętności.

Argumenty krytykujące "agrafki" przyjmuje, ale się z nimi nie zgadzam ( epoka jednomyślności skończyła się w 1989r.) dlatego przedstawiłem własny pogląd (z którym Ty/Wy nie musicie się zgadzać), od tego chyba jest to forum . No chyba, że chcesz aby wszyscy byli jednomyślni ale wówczas forum przeistoczy się w towarzystwo wzajemnej adoracji.

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/28 21:58 #18962

  • Krzyś
  • Krzyś Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • !Caramba!
  • Posty: 732
  • Otrzymane podziękowania: 580
  • Oklaski: 3
:( Droga Mucho, wiadomo ile mucha waży i jest ona w stanie wspomóc się skrzydełkami nawet na zakręcie .
:( Troszkę Twoje uwagi są z zupełnie innej beczki, jak napisałeś jesteś motocyklistą i rajcują Cię ekstremalne doznania, na których niestety nam nie zależy.
:( Nam wszystkim normalnym rowerzystom zależy przede wszystkim na własnym jak i innych uczestników bezpieczeństwie. Absolutnie nie bierzesz pod uwagę starszych mniej sprawnych rowerzystów - chyba że uważasz że im to już nic się nie należy - czytaj bezpieczeństwo !!!
:( Ciekawe jak wytłumaczysz Twoją teorię ,,motocyklowego zboczenia'' kobietom, które w większości przypadków są mniej sprawne na rowerku !!!
:( Absolutnie masz w pogardzie bezpieczeństwo spacerujących tam przecież pieszych !!!.
:( Nie myślisz też o matkach z małymi dziećmi lub z wózkami - przecież one też a może tym bardziej chcą zaznać /i powinny/ świeżego powietrza znad Wisły!!!
:blink: Jesteś jak sądzę młodym człowiekiem a przynajmniej bardzo sprawnym technicznie podczas jazdy na jednośladzie, więc bardzo trudno jest Ci się wczuć w sytuację osób mniej od ciebie sprawnych /czytaj kobiety, dzieci, niepełnosprawni, osoby starsze/.
:( Nie można tak podchodzić do bezpieczeństwa innych, w sytuacji gdy zakręty są zagrażające bezpieczeństwu uczestników tego ruchu rowerowo -pieszego a możliwości terenowe zezwalają na inne nieco zmodyfikowane rozwiązania !!!
:( Zastanów się czy rozwiązanie typu rondo /kształtem/, o którym pisałem w tym poście nieco wcześniej nie byłoby pożądane z uwagi na bezpieczeństwo nade wszystko, rozsądne, ponadto /drugorzędnie oczywiście/ byłoby ładne i urozmaicające jeszcze bardziej WTS-R ?
B) Ps. A na rondzie też można poszaleć, ale nie zagrażałbyś wtedy nikomu !!!

B) Pomyśl droga Mucho!!! Nie myśl tylko o własnej doskonałości, ona też ma swoje granice, a propos ile miałeś ,,zaliczeń gleby'' ?
B)
Przynajmniej przyjmij argumenty innych - doświadczonych rowerzystów, różnimy się nieco od Ciebie ponieważ My chcemy pojeździć na naszych rowerkach jeszcze dłuuugie lata bez bezsensownych kolizji i i ch konsekwencji !!!
B) Z rowerkowym i nie tylko pozdro ! Do zoba ale bez kolizji !!!
B) Bicycle for fun B)
Za tę wiadomość podziękował(a): Kama, MARCINHD, Marek, schabik

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/28 21:56 #18961

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
Szanowny kolego Mucho.
Tu nie chodzi o to, czy "agrafka" jest trudnym elementem i urozmaiceniem tzw. WTR, ani o to czy ktoś daje radę ją pokonać bez problemu. Zapewniam Cię, że wielu z nas jest w stanie przejechać ten fragment trasy nawet na jednym kole, co nie zmienia faktu, że jako Stowarzyszenie zwracamy uwagę, że obiektywnie ten (i wiele innych fragmentów tej jakże urokliwej trasy) jest niebezpieczny dla przeciętnego, niedzielnego rowerzysty, a w założeniu powinien być bezpieczny, bo nie jest to single track dla miłośników ekstremalnej jazdy MTB, a ścieżka rowerowa dla wszystkich, a więc zarówno dzieci jak i osób starszych, czy turystów odwiedzających nasze piękne miasto. :)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Monika, Kama, pieter, Krzyś, MARCINHD, Marek, schabik

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/28 21:23 #18960

  • Mucha
  • Mucha Avatar
Jeżdżę tamtędy dwa razy dziennie do pracy i z pracy, zgadzam się z Wami co do fatalnego wyboru rodzaju nawierzchni jak i do niskiej jakości jej ułożenia, ale nie podzielam Waszej krytyki "agrafek". Uważam je za pewne urozmaicenie ( może to moje motocyklowe zboczenie, motocykliści wolą śmigać po winklach a nie jeździć na wprost :) ). Agrafki owszem są trudniejszym technicznie elementem, ale nie stanowią one większego problemu. Wystarczy użyć głowy i tzw instynktu samozachowawczego. Wystarczy dostosować prędkość do umiejętności technicznych i nie ma problemu. Moja technika jest bardziej zaawansowana wjeżdżam w zakręt szybciej, jest słabsza wjeżdżam wolniej. Na filmie z kablówki doskonale widać, że nie macie z tym zakrętem większego problemu, wjeżdżacie w niego dość szybko. Dla porównania na górskich serpentynach teoretycznie można śmigać samochodem 90km/h, ale nikt o zdrowych zmysłach tyle nie będzie jechał, tylko dostosuje prędkość tak aby bezpiecznie zjechać na dół albo bezpiecznie wjechać na szczyt.

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/28 20:36 #18958

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Krzyś chciałem zaznaczyć, że połowa tych śladów należy do mnie bo zjeżdżałem chyba czterokrotnie w dół za każdym razem pełnym driftem w zakręt z pełnej prędkości więc nie traktuj tego jako punkt odniesienia tym bardziej że jeszcze jedna osoba ze mną się tak podpisywała na kostce :P
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/28 19:21 #18953

  • Krzyś
  • Krzyś Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • !Caramba!
  • Posty: 732
  • Otrzymane podziękowania: 580
  • Oklaski: 3
B) A oto dodatek ze spostrzeżeń na obu ,,AGRAFKACH" na WTS-R.
Widać jasno jak nie-bezpieczne są te zakrętasyyy : B)
?
B) Proszę spojrzeć z jaką trudnością zjeżdżają rowerzyści z góry, ŚWIADCZĄ O TYM WIDOCZNE DROGI HAMOWANIA !!!
Dolna agrafka !!!

Górna agrafka !!!

B) Bardzo przepraszam, ale gdyby tak zbudowano drogę samochodową to by był istny klops - mnóstwo wypadków i ....... . B)
:( Nie rozumiem więc dlaczego tak źle /pod względem NIE-BEZPIECZNYCH ROZWIĄZAŃ TRAKTÓW ROWEROWYCH/ traktuje się rowerzystów - czy my jesteśmy gorszymi uczestnikami dróg /rowerowych/ ? /Będzie więcej złamań kończyn i NIE TYLKO ...... /:(
B) Bicycle for fun B)
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter, MARCINHD

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/28 13:50 #18950

  • Hajen
  • Hajen Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 0
Przejechałem dzisiaj trasę w dwie strony,ogólnie nie wygląda to najgorzej.
Brakuje kilku barierek w kilku miejscach,jeden z zakrętów można by poszerzyć.No i jak będzie wyglądała trasa na wiosnę,są miejsca gdzie skarpa będzie się obsuwać nanosząc piach.Szkoda że położyli kostkę betonową.
Jeśli włodarze posłuchają uwag rowerzystów i zrobią kilka poprawek to będzie ok.

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/28 13:33 #18949

  • Irek
  • Irek Avatar
Jak jest ddrip, to pieszy ma pierwszeństwo. Nie jest winą pieszych, że ddrip bez podziału na część rowerową i pieszą jest najczęściej spotykaną formą infrasturktury rowerowej. Przepuszczenie WTR nad skarpą jest głupotą. Jest to bardzo niebezpieczne miejsce, jak ktoś tam wyleci z trasy, to poleci na sam dół.

Na Strzemięcinie prowadzenie piesków na smyczy, gdzie piesek biegnie przy krzakach, a człowiek jest na chodniku i przez całą szerokość części rowerowej biegnie smycz, jest normą. Kiedyś już tak pociągnąłem pieska, który był w krzakach niewidoczny, zaś cienka smycz był też niewidoczna w wieczornej szarówce, a mój oświetlony rower nie zmusił pieszej do refleksji.

Nie wdaję się z pieszymi w polemikę, powiem "przepraszam", jak zrobią miejsce, to jadę dalej. Tylko uprzejmością można coś zdziałać.

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/27 21:46 #18944

  • Hajen
  • Hajen Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 0
A czy" kiełbasa" o smaku malinowym w słoikach była?
Władza i tak nie chce słuchać opinii rowerzystów,może by tak zaprosić telewizję regionalną z Bydgoszczy?Niech nakręcą materiał jak umiejętnie wybudowano dukt pieszo-widokowy .W szczególności odcinek od Mieszka I .
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś, MARCINHD

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/27 21:36 #18943

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Prawdopodobnie z uwagi na intensywne w ostatnich dniach życie towarzysko - rowerowe (zimne trunki lub rowerowanie w intensywnym deszczu) dopadło mnie jakieś przeziębienie. Dlatego nie było mnie na masie i otwarciu. Nie wiem, czy z okazji otwarcia trasy jechał ktoś z osób odpowiedzialnych za jej projektowania, wykonanie i odbiór.
Proponuję na spokojnie przejazd i uporządkowanie ew. uwag co do tej trasy, a następnie ustalenie osób odpowiedzialnych za jej obecny stan. No i zaproszenie ich na wspólną przejażdżkę trasą w trakcie jej normalnego użytkowania.
I wyciągnięcia wniosków na przyszłość.
Bo jak miało być pięknie i jakie były wspólne ustalenia, nawet objazd wiemy. I pamiętamy. No i widzimy jak wyszło.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką
Za tę wiadomość podziękował(a): Kama, Krzyś, MARCINHD

27.09.2014 - Inauguracja Wiślanej Trasy Rowerowej 2014/09/27 21:25 #18942

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Były fanfary, uroczyste przemowy, wyborne kiełbaski i nagrody... była również uroczysta blokada nowego traktu...





Mam nadzieje, że kiedyś zarówno MORiW jak i organizatorzy tego typu akcji dojdą do wniosku, że zbiórka w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki rowerowej nie jest najlepszym rozwiązaniem.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kama
Czas generowania strony: 0.391 s.