Potrzeby strony

Potrzeby strony

Co i za ile robi grudziądzki oficer rowerowy?

Co i za ile robi grudziądzki oficer rowerowy?

Prosimy o cierpliwość

 

 

 

 

 Trwają prace nad tym materiałem, prosimy o cierpliwość Smile

 

 

 

 

 

Oficjalny lub nie - zabytek techniki - most w Ostrowie Świeckim

Smile

http://rowerowygrudziadz.pl/index.php/galeria-fotek-mainmenu-32/wypady-wyjazdy-rajdy/category/667-2018-03-04-poszukiwanie-wiosny

http://rowerowygrudziadz.pl/index.php/galeria-fotek-mainmenu-32/wypady-wyjazdy-rajdy/category/650-2017-06-10-11-rowerowo-namiotowo-do-sokole-kuznica-nad-zalewem-koronowskim

https://www.endomondo.com/users/11303411/workouts/1079504794

 

Locus Map - nieoceniony pomocnik rowerowych podróży

Locus Map - nieoceniony pomocnik rowerowych podróży

 

            Nastały czasy nowoczesnych technologii, w których tradycyjne mapy odchodzą w zapomnienie na rzecz coraz dokładniejszych map elektronicznych. Nie ukrywam, że bardzo lubiłem te papierowe, ale już prawie ich nie używam :)

Posiadamy też coraz nowocześniejsze telefony, z coraz większymi ekranami. W Internecie można znaleźć coraz dokładniejsze mapy oraz darmowe aplikacje, oferujące coraz więcej możliwości ich obsługi. Mamy też coraz bardziej rozwinięte techniki mocowania, jak i ochrony urządzeń na rowerach. Wszystko to spowodowało, że widok telefonu na kierownicy roweru już nikogo nie dziwi. Według mnie to bardzo słuszny kierunek, wykorzystujący sprzęt, który i tak już posiadamy.

Zauważyłem jednak, że wielu ludzi zwyczajnie nie umie, wykorzystać możliwości, które daje im posiadany przez nich sprzęt i dostępne aplikacje. Postanowiłem więc im pomóc i napisać krótką instrukcję w oparciu o apkę, której sam używam i uważam za najlepszą na użytek rowerowych podróżników - Locus Map.

Do najważniejszych funkcji dobrej aplikacji, przeznaczonej dla podróżnika, należy możliwość prowadzenia po wytyczonym wcześniej śladzie. Dzięki tej funkcji, możemy skorzystać z własnego lub czyjegoś pomysłu na wycieczkę i podążać zapisanym śladem. Ponadto fajnie, jeśli mapy są czytelne i można je wyświetlić na cały ekran, oraz wytyczać trasę na bieżąco podczas jazdy. Jeśli do tego istnieją mapy nie wymagają podłączenia do Internetu podczas podróży, to mamy całkiem sporo. Te funkcje i wiele innych, daje właśnie mój ulubiony Locus, który serdecznie polecam :) Nagrywa on również ślady przejechanych tras i robi statystyki, które można zamieszczać jako trening na popularnych portalach typu Endomondo. Do tego ma całą masę możliwości w zakresie ustawień i preferencji, czego nie daje na przykład Endo. Poza tym w przeciwieństwie do wielu innych, nigdy mi się nie zawiesiła.

A teraz do rzeczy.

Zmiana terminu rajd "Rowerowi Odkrywcy Skarbów Grudziądza"