Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/deform.pl/greg/sf/L2_new.jpg'
  • Lack of access rights - File 'http:/www.flashaholics.co.uk/images/itp-light/itp-a6-polestar.jpg'
  • Lack of access rights - File 'http:/www.schiermeier.biz/iTP-Light/iTP-A1-EOS/iTP-A1-EOS-CR123.jpg'
  • Lack of access rights - File 'http:/static1.menstream.pl/i/produkty/118/13/11638_1_1.jpg'
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Test lampek rowerowych

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 11:51 #5721

  • marcin
  • marcin Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 0
Suntour, lampka którą proponujesz:
www.neolux.pl/index.php?products=product&prod_id=1
ma pewien mankament - zoom działa na zasadzie przesuwania soczewki przód-tył, a nie na obracaniu lewo-prawo. Mam praktycznie identyczną lampkę (pewnie chińską - 30zł, ale obudowa identyczna) i jazda po dziurach, nierównościach czy podjeżdżanie/zjeżdżanie z krawężnika powoduje samoczynną zmianę zoomu (na najbardziej oddalony). Cały mechanizm pracuje zbyt lekko. Może w tej (którą proponujesz) jest lepiej wykonany i się tak nie dzieje, ale w mojej musiałem podkleić taśmą i teraz mam w zasadzie lampkę bez zoomu.
To tak tytułem ostrzeżenia.

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 11:47 #5720

  • Szybszy
  • Szybszy Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 122
  • Oklaski: 0
No i w drodze w prawie każdym sklepie dostaniesz AAA....

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 11:44 #5719

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Aaaa jeszcze co do akumulatora dedykowanego Hardy...przekopałem fora rowerowe i potwierdzilo sie oczywiscie to co pisalem na czacie. Najlepsze firmy jesli chodzi o ten typ aku nie wypuszczaja powyzej 2950 wiec jakim cudem takie cos moze miec 3800-4200 ? :) Oczywiscie ze nie moze i to sie potwierdzilo. Jeden z kolegow rozebral ten aku i pod wierzchnia otoczka byl poprzedni napis 1650 mah :)
Takze wiecej energii dadza Ci 3x enelop AAA 800mah bo juz masz 2400 mah z czego rozladowuja sie wolniej niz jakas chińska padlina. :) Dlatego tez w przypadku tych latarek aku dedykowane nie jest koniecznościa a takie wlasnie chinskie aku dodaja nawet do latarek firmowych neoluxa.

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 11:06 #5718

  • Szybszy
  • Szybszy Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 122
  • Oklaski: 0
Kurde, nie mogłeś z 3 tygodnie temu takiej analizy robić. Ja już kupiłem lampkę, choć nie powiem daje radę :).

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 10:50 #5717

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Przedstawilem takze ten tok rozumowania sprzedawcy ktory to sprzedaje po przeanalizowaniu stwierdzil....
\"no wie Pan..racja ale ja podaje parametry ktore podaje producent na pudelku\" :) Zatem o 500 lumenach w tamtej lampce zapomnijmy :)

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 10:30 #5716

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
Otóz Hardy zagłebiłem się bardziej w te lampki ( moze komus się to przyda ) i według tego co czytałęm stwierdzam:

1. Wirus poleca lampkę allegro.pl/latarka-diodowa-cree-r3-500lm-zoom-kpl-rower-hit-i2614930339.html
Moje obawy po przeczytaniu specyfikacji technicznej diody Cree XP-E ze strony producenta potwierdzily się. Wirus potwierdza ze lampka swieci dobrze. Owszem swieci dobrze ale nie ma moim zdaniem nic wspolnego z tym co jest na pudelku. Na pudełku bowiem jest napisane 500 lumenów. Specyfikaca techniczna

cree.com

mówi jasno ze dioda xp_e z binem R3 przy 350 A daje max fabrycznie 122 lumeny. Max prad dla tej diody to 700 A ( dane z innej strony która znalazłem ) więc może dawać maksymalnie 250 lumenów a nie 500. Owszem 250 lumenów świeci bardzo dobrze więc to co wirus mowi o jej dobrym swieceniu to prawda jednak nie posiada deklarowanych przez chinskiego producenta 500 lumenów.

Większa jasnośc według tego co w specyfikacji uzyskuje dopieor dioda xp_g z binem R5 gdzie podniesiono amperaż i tam powyzej 250 lumenów mozna osiągac . Przyklad lampki taniej w miare na okolo 300 lumenów z ta dioda:

www.neolux.pl/index.php?products=product&prod_id=1
czyli moim zdaniem firmowośc o ktorej pisalem wczoraj na czacie wziela gorę. Neolux jako firma markowa podaje rzeczywistą specyfikację a nie z kapelusza jak na allegro nektorzy sprzedawcy. Oczywiscie moge sie mylic wie c jesli ktos ma wyksztalcenie elektroniczne prosze o korekte.
ja na dzien dzisiejszy zdecydowanie sklaniam sie do neoluxa z dioda XP-G ciut mocniejsza niż lampka tomasa. Raz ze markowe produkty, dwa - rzeczywiste parametry potwierdzone specyfikają producenta diód. Po przeliczeniu zgadza się z tym co podają. Moim skromnym zdaniem najlepsza lampka z dostepnych z linka Tomka do 70-paru złotych to :
www.neolux.pl/index.php?products=product&prod_id=1

Nie wiem Hardy czy ona Ci przypasi bo nie ma dedykowaneog akumulatora, jednak i tak ja bede wsadzal akumulatorki dokupone wiec nie ma dla mnie roznicy czy bede ladowal je osobno czy w latarce. Osobiscie polecam akumulatory sanyo enelop, polaczenie akumulatorow z bateriami. uzywalem je do lamp blyskowych , nie dosc ze trzymaja najdluzej ze wszystkich ktore sprawdzilem ( a mialem ich setki ) to dodatkowo enelopy sa polaczeniem baterii i aku. Mozna je ladowac a lezac nie rozladowuja się. Producent deklaruje ze po roku traca 10 % pojemnosci. W moim przypadku naladowane enelopy lezace w lampie pare tygodni nie wykazywaly zadnego rozladowania widocznego golym okiem. Powiem wiecej enelop o pojemnosci 2000 Mah trzymal dluzej niz energeizery czy inne firmowe o pojemnosci 2400Mah.
Jesli moje oblczenie z tych specyfikacji sa bledne prosze elektronikow o korekte :)
Mam nadzieje ze chociaz troszeczkę rozjasnilem .
pozdrawiam

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 08:06 #5712

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Lampki rowerowe to dla mnie terra incognita. Muszę na spokojnie poczytać i porównać.
Na pewno chcę z ładowarką.

O:Test lampek rowerowych 2012/09/19 00:59 #5711

  • suntour
  • suntour Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 242
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 5
i co w ogóle hardy wybrałes? jest kilka propozycji:

1. Lampka Tomka na diodzie XR - widzielismy jak dziala a dziala bardzo dobrze około 59 zł
2. Lampka wirusa na diodzie XP-E ( XP-G ciut droższe ) , na kartonie 500 lumenów zatem jeszcze mocniejsza. Tomkowa jest markowa neoluxa, firmy wirusowej nie znam ale po pierwsze wirus poleca bo ją ma, po drugie prawie wszystkie sklepy mysliwskie, policyjne i rowerowe maja ja w ofercie zatem sprzedaje sie dobrze. Cena około 79zł
3. Lampki na najnowszej diodzie XM ponad 800 lumenów !! Mega moc ale...króko trzymaja 1-2 godz max.

Co do zakupu hmmm mysle ze kazdy powinien sam podjac decyzje i na wlasna odpowiedzialnosc zamowic zeby nie było potem nieporozumien. Chyba ze juz wstepnie kazdy bedzie chcial ta samą od tego samego sprzedawcy. narazie zdania sa podzielone jedni chca wirusową, inni Tomkowa a inni jeszcze inną takze zamowienie zbiorcze ciezkie :)Tym bardziej ze w roznym czasie chca sobie zamowic. Ja w sobotę mam wolne i rano będę w Bydgoszczy jak będa mieli którąś z tych na miejscu to sprawdze i moze kupie od razu.

O:Test lampek rowerowych 2012/09/16 17:05 #5665

  • Szybszy
  • Szybszy Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 122
  • Oklaski: 0

O: Test lampek rowerowych 2012/09/16 13:44 #5663

  • Hardy
  • Hardy Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Posty: 1314
  • Otrzymane podziękowania: 587
  • Oklaski: 4
Właśnie chcę kupić lampkę. Która najlepsza? Zastanowię się. Potrzebuję o dużej mocy snopa światła i lekkim rozjaśnieniu poboczy.

Test lampek rowerowych 2012/09/16 13:33 #5662

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Dzięki uprzejmości kolegi z innego forum mogę zamieścić wyniki jego testu kilku lampek rowerowych. Myślę że niektórym może to ułatwić zakup.

Nabycie customowej lampki rowerowej SolarForce L2 z diodą XM-L T5 4B (neutralna) (zdjęcie poniżej) skłoniło mnie do porównania obecnie posiadanych źródeł światła. Zasilanie 1x18650 sanyo 2,6Ah




foty piwniczne wszystkie na max mocy, parametry zdjęć: ISO 200, t3s, f/4,5, ogniskowa 18mm
Niestety nie są to foty plenerowe i światło odbija się od jasnych ścian.

odległość do końca piwnicy około 25-30m


Powyższa SolarForce L2 750lm




na drugi ogień poszła iTP A6 polestar. Dioda seryjna MCE 700lm, zasilanie 6 x AA eneloop




Kolejny: mikrus iTP EOS A3 z diodą XP-E charakteryzujący się mocą 80lm, zasilanie 1 x AAA eneloop





Teraz większy brat powyższej: iTP EOS A1 o mocy 190lm i zasilaniu 1 x CR123





i na koniec wyłącznie jako formalność i ukłon w stronę kolegi Kotota:

Mactronic xenon light czyli zasilanie 4xAA (eneloop), żarówka chyba 2,4W, tryb oczywiście max.

https://lh5.googleusercontent.com/-8n69HfJzxLI/UFDsUsfKDHI/AAAAAAAABF4/SFzgWzAWYkE/s720/mactronic.jp
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 5.736 s.