Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 14.08.23- RDŻI - Nyguty

14.08.23- RDŻI - Nyguty 2023/08/15 11:26 #34034

  • Qba84
  • Qba84 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 749
  • Otrzymane podziękowania: 1220
  • Oklaski: 12
No dobra, jeszcze próba z komputera ;)

Dzięki za komentarz, #krzyś80 :ok: Fajnie, że chociaż ktoś się zainteresował :whistle:

Starym, dobrym zwyczajem czas na podsumowanie, wrażenia i podziękowania xD

Trasę poprowadziłem dość blisko Wisły, dość terenowo i po fajnych szuterkach ;)

Trochę piachu pod Gniewem, ale za miastem owym od Kotła (Kotło, taka miejscowość) przez Rozgarty- szuterki już malinowe xD

Pierwszy raz zahaczyłem o karmel w Gorzędzieju- alem się srogo zawiódł- poza starym kościołem zabudwa współczesna- nic z charakteru romańskiego/ gotyckiego/ barokowego opactwa... Tylko widok na Wisłę... Z karmeli będących w zasięgu roweru najznakomitszy jest jednak ten w Oborach...

Ścieżka po linii kolejowej Nygut--Starogard- może być: są stacyjki, są budynki mieszkalne kolejarzy, są mosty. Nawierzchnia od kostki, przez asfalt, po żwirową podsypkę. Trochę przez pola, trochę przez wilgotne lasy- wybawienie, gdy słońce praży niemiłosiernie... Ale jakoś unisławka bardziej mi podchodzi ;)

Za to w końcu pozytywnie zaskoczył mię Starogard, do tej pory źle kojarzyłem z fatalnymi DDR w mieście...

Tym razem pobłądziłem w chaszczach od ulicy Jaskółczej- dzięki temu nieplanowo natknąłem się na stary cmentarzyk psychuszki ,,Kocborowo". Dla tych, co pamiętają i cenią ,,Lot nad kukułczym gniazdem"- takie miejsca wywołują gęsią skórkę :P

No i fajna ścieżka ekologiczna nad Wierzycą- dwie kładki, drewniane pomosty na palach przez bagniska- brawo Starogard! :ok:

Polecam taką traskę na jednodniową wycieczkę, może tylko nie przy takiej pogodzie- 30 stopni w cieniu, wróciłem na skraju udaru...

A za udział dziękuję sam sobie ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Kasia, Red

14.08.23- RDŻI - Nyguty 2023/08/15 11:03 #34033

  • Qba84
  • Qba84 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 749
  • Otrzymane podziękowania: 1220
  • Oklaski: 12
Nie będzie opisu, bo odcina mi tekst ;-)

14.08.23- RDŻI - Nyguty 2023/08/15 10:45 #34031

  • Qba84
  • Qba84 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 749
  • Otrzymane podziękowania: 1220
  • Oklaski: 12
Dzięki za komentarz, #krzyś80 :ok: Fajnie, że chociaż ktoś się zainteresował :whistle:

Starym, dobrym zwyczajem czas na podsumowanie, wrażenia i podziękowania xD

Trasę poprowadziłem dość blisko Wisły, dość terenowo i po fajnych szuterkach
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Kasia, Red

14.08.23- RDŻI - Nyguty 2023/08/13 21:34 #34030

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Dzięki za inspiracje. Już chcę wybadać w najbliższym czasie. Niestety jutro pracuję. Udanej wycieczki :)
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Qba84

14.08.23- RDŻI - Nyguty 2023/08/12 15:47 #34027

  • Qba84
  • Qba84 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 749
  • Otrzymane podziękowania: 1220
  • Oklaski: 12
Propozycja na wigilię MB Zielnej- poniedziałek, ale pewnie dla wielu wolny B)

Po trochu jest to Rowerowanie Drogami Żelaznymi Inspirowane (RDŻI), bowiem celem jest droga rowerowa poprowadzona na starotorzu dawnej linii kolejowej z początkiem w Nygutach.

A na niej to co lubię najbardziej- lokalne stacyjki, tudzież inne obiekty dróg żelaznych, a prawdopodobnie i mosty kolejowe :woohoo:

Jestem ciekaw, jak wyszła taka inwestycja- i co ocalało z dawnych czasów (a pono jest taka atrakcja jak stuletnia przeszło posadzka w rozebranym budyneczku kolejowym) xD

A konkrety są takie:

-start w poniedziałek z marinny - ławeczek o godz. 8

-nawierzchnie mieszane, trochę letkiego terenu (lecimy podwalem do Novego)

-tempo lajtowe, rekreacyjne, spokojne emtebe

-powrót o zachodzie słońca, konieczne lampki; dzień przewidywany b. ciepły, ale na wieczór lepiej się przygotować z ubraniem :huh:

-postoje w fajnych miejscach (po drodze zobaczymy karmel w Gorzędzieju; MP na samej DDR, coby obfocić te miejscówki)

Xapraszam B)

PS chętnych proszę o kontakt w komentarzach lub sms; w razie braku powiadomień zostawiam sobie wolną rękę co do losów wycieczki ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, krzys80
Czas generowania strony: 0.198 s.