Rajd do Leosi na zakończenie sezonu rowerowego

Rajd do Leosi na zakończenie sezonu rowerowego
 
 
Rajdem rowerowym ?Do diabelskiego kamienia? 11 października zakończy się tegoroczny sezon miejskich rajdów rowerowych, organizowanych przez MORiW. Największymi atrakcjami rajdu będą: tytułowy głaz, zwany także głazem św. Wojciecha oraz elektrownia wodna w Gródku nad Wdą ? w roku uruchomienia (1923 rok) największa elektrownia na Pomorzu.
Ostatni tegoroczny rajd rowerowy, zgodnie z sugestią uczestników imprez MORiW-u, na znacznej długości przebiegać będzie przez leśne ostępy, dlatego niemal połowa z 40 kilometrów, które liczy rajd, będzie wiodła polnymi i właśnie leśnymi drogami. Gruntową i nie zawsze idealną nawierzchnię rekompensują za to niesamowite widoki jesieni. Jeśli jednak osoby chętne do udziału w rajdzie miałyby wybór ? czy jechać rowerem szosowym, czy górskim ? polecalibyśmy ten drugi.
 
Z uwagi na fakt, iż zwiedzane zabytki znajdują się zbyt daleko od Grudziądza, by rowerzyści w każdym wieku mogli pokonać trasę w obie strony, MORiW umożliwi przejazd osób i rowerów z Grudziądza do Laskowic Pomorskich. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc zapisy przyjmowane są w Informacji Turystycznej przy ul. Skłodowskiej 19, tel. 056 461-23-18. Wpisowe dla osób korzystających z przewozu rowerów oraz przejazdu pociągiem wynosi 8 zł. Zbiórka uczestników w sobotę, 11 października, o godz. 7.50 przed dworcem PKP na ul. Dworcowej.
 
Osoby, które do Laskowic Pomorskich chciałyby dojechać na własną rękę, powinny stawić się przed tamtejszym dworcem o 9.00. Wówczas wpisowe wynosi tradycyjnie 4 zł.