Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz w temacie: Jak bezpiecznie jeździć

Nazwa
Tytuł
Boardcode
B) ;) :) :P :laugh: :ohmy: :sick: :angry: :blink: :( :unsure: :kiss: :woohoo: :lol: :silly: :pinch: :side: :whistle: :evil: :S :blush: :cheer: :huh: :dry: :ok: :serce: :unlike: xD
Wiadomość
Powiększ /  Pomniejsz
Załączniki

Kod antyspamowy: Wpisz słownie liczbę 12 *

Historia tematu:: Jak bezpiecznie jeździć

Maks. pokazywanych 15 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2022/04/06 13:59 #33762

piowini

piowini Avatar

Pewnie że prima aprilis. Nikt się chyba nie nabrał. ;)
Trudno, za rok znowu spróbuję.
2022/04/02 16:25 #33761

j23

j23 Avatar

primaaprilis
2022/04/01 17:05 #33760

Matołek

Matołek Avatar

Z tego, co mi wiadomo, to ostateczna decyzja w tym temacie ma zapaść dopiero jutro :)
2022/04/01 16:39 #33759

piowini

piowini Avatar

No i stało się!
Od 15. maja wchodzi obowiązek jazdy na rowerze w terenie zabudowanym w kasku. Dotyczy to wszystkich bez względu na wiek. Natomiast poza terenem zabudowanym na drogach publicznych obowiązkowa jest kamizelka odblaskowa. Policja początkowo ma tylko pouczać nieprzestrzegających tego rowerzystów, a po upływie tygodnia od wprowadzenia przepisów karać będzie mandatami. W jakiej wysokości to jeszcze nie podano.
2020/07/07 22:41 #32938

Red

Red Avatar

Tak myślałem, że to te rejony.

Nawet "Absurdy drogowe" nagrały tam kiedyś odcinek. ;)

player.pl/programy-online/absurdy-drogowe-odcinki,2662/odcinek-3,S07E03,80218
2020/07/07 21:42 #32937

Qba84

Qba84 Avatar

Haha, Red, dobre :-)

Może tak miało to wyglądać, ale coś (Lasy?) stanęło na przeszkodzie...

Zaraz za zakrętem (i za lasem) jest ścieżka, dość porządnie wyglądała.
Nie przejechałem, bo wbiłem prosto w... las.

Miejscówka to Wałdowo Królewskie.
2020/07/07 19:33 #32934

Red

Red Avatar

Qba84 napisał:
O co tu chodzi? :pinch:

Nie wiem o co tu chodzi... nie pomogę.

Domalowałem Ci ścieżkę, to tyle co mogłem zrobić. Szerokości! :woohoo:

Załączniki:
2020/07/07 18:13 #32933

iceman150

iceman150 Avatar

Może cała ulica jest ścieżka rowerowa ;)
2020/07/07 14:26 #32932

Qba84

Qba84 Avatar

O co tu chodzi? :pinch:

Załączniki:
2019/09/30 21:17 #32575

piowini

piowini Avatar

Zgadzam się, wszystko jest ok. każdy chce dobrze a wychodzi jak zwykle. Moim zdaniem, tam, jest niebezpiecznie. Uważam, że trzeba to zmienić, zanim stanie się tragedia. Może ktoś zginąć, pieszy lub rowerzysta.
Co z tego, że będzie łatwo ustalić winnego.
2019/09/30 16:57 #32574

iceman150

iceman150 Avatar

Zielone strzałki są ok. Tylko niestety kierowcy nie potrafią się odpowiednio w takich miejscach zachować. Ilu z kierowców zatrzymuje się przed strzałką? Bo ja myślę, że nie więcej jak 10%.
2019/09/30 14:33 #32572

piowini

piowini Avatar

DDR przy ul. Hallera, w kierunku od miasta w kierunku Lotniska. Skrzyżowanie w kierunku Carrefoura. Zielone dla przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów. Zielona strzałka dla skręcających w prawo samochodów. Autobus Flixbusa jadący w prawo. Ruszył i zapewne nie widział mnie jadącego na rowerze, prawidłowo, po DDR, mającego zielone światło. Gdybym nie zatrzymał się, to zapewne leżałbym na cmentarzu przy coraz dłuższej alei tych, co to mieli pierszeństwo przejazdu. To kolejne tego typu zdarzenie z którym osobiście zetknąłem się w tym miejscu. Dwukrotnie było bardzo niebezpiecznie.Zawsze przy tej zielonej strzałce.. Skoro mnie to wielokrotnie spotkało to przypuszczam, że innych również. Może jednak trzeba zrezygnować z zielonej strzałki dla skręcających w prawo samochodów? Nie czekajmy na tragedię.
2019/09/26 19:48 #32569

iceman150

iceman150 Avatar

W kwestii jazdy po chodniku ja rozważań to na podstawie poziomu podstawówki.
Jak wygląda znak nakazu? Okrągły z niebieskim tłem. Na znaku oznaczającym chodnik są narysowani piesi a nie rower czy rowerzysta i to w stosunku do pieszych jest on zobowiązujący do poruszania się tym traktem.

Co do oświetlenia to niestety jest tragedia. Jeżdżę rano DK55 do pracy i niestety zaczyna się już jazda w szarówce a część z rowerzystów nie ma żadnego oswietlenia i porusza się drogą. Czasem naprawdę trudno ich dostrzec zwłaszcza po za terenem zabudowanym .
2019/09/26 19:02 #32567

Uthark

Uthark Avatar

Czytałem ten tekst kilka lat temu.

Ciekawe jest, że kierowcy, którzy potrącili pieszych, tłumaczą się, że pieszy ukrył się za "słupkiem" obok drzwi.

Nasze zmysły potrafią odbierać pewne sygnały, ale podczas jazdy na drodze jest ich zbyt dużo. Czytałem jakiś czas temu artykuł na temat testu, który wykonano na kierowcach. Test polegał na tym, że kierowcy mieli przy różnych prędkościach rejestrować, co znajduje się na drodze - jezdni i chodniku. Przy 50km/h podawali ok. 90% tego, co widzieli; przy 70km/h połowę obiektów, które mieli zobaczyć, przeoczyli.

Nasze zmysły nie są przystosowane do takich prędkości. Zwykły człowiek biegnie z prędkością maksymalną dwadzieścia kilka km/h i nasze zmysły wyewoluowały do czegoś podobnego i to nie do końca - proszę spróbować pobiec na maksa gdzieś w lesie nie po utartej ścieżce.
2019/09/26 18:58 #32565

Uthark

Uthark Avatar

Ostatnio obserwuję dużą liczbę rowerzystów po zmroku na nieoświetlonych rowerach. Niektórych naprawdę nie jest widać. Czasami są to całe rodziny, czasami rodzic ma oświetlenie, ale dziecko już nie. Wielu nastolatków jeździ na nieoświetlonych rowerach.

Zastanawiam się, dlaczego ludzie mają bezpieczeństwo swoje i innych w tak głębokim poważaniu.
Czas generowania strony: 0.136 s.