Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Zmiany w przepisach - obowiązkowa karta rowerowa dla dorosłych i nie tylko

Zmiany w przepisach - obowiązkowa karta rowerowa dla dorosłych i nie tylko 2016/04/06 16:59 #27768

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Szkoda że dziś nie jest 01. kwietnia byłby Prima Aprilis

Na razie to tylko pomysł, który mam nadzieję się zmieni i liczę, że prawo i tym razem nie zadziała wstecz. Ogólnie uważam, że to krok do tyłu i spowoduje odwrócenie części osób od roweru. Jest to też kolejny sposób na kasę z mandatów za brak takiej karty lub z opłat za kurs, egzamin i wyrobienie karty.

Żadne prawo niestety nie wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa lub wzrost kultury jazdy wszytkich uczestników ruchu drogowego.
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM
Za tę wiadomość podziękował(a): Hardy, Krzyś

Zmiany w przepisach - obowiązkowa karta rowerowa dla dorosłych i nie tylko 2016/04/06 16:41 #27767

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Młodociani do tej pory mają obowiązek posiadania karty rowerowej, więc w tym akurat względzie wiele zmienić się nie może :) W załączonym artykule mowa jest o dorosłych, a nigdzie tam nie znalazłem wzmianki, że chodzi o tych nieposiadających prawa jazdy. Ja na przykład wypraszam sobie, żeby mi jakiś przepis nakazywał zdawać na kartę rowerową.

Może i jest potrzeba edukowania dorosłych rowerzystów, ale większą potrzebę widzę w edukowaniu posiadających prawo jazdy kierowców w kwestii zmian w przepisach, bo niektórzy od czasu otrzymania uprawnień do kierowania samochodem, nie zerknęli nawet do kodeksu, siejąc zagrożenie choćby na przejazdach dla rowerów. A jeszcze większą potrzebę widzę w organizowaniu kursów kultury na drodze, bo znajomość przepisów nijak jej nie zastąpi, tak samo, jak nie wymusi ich przestrzegania.

To jest kwestia trudna do wyważenia, kto powinien a kto nie się z przepisów dokształcać. Zachodzi też obawa, że chodzi o ściąganie kasy...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): krzys80, Hardy, Uthark, Krzyś, SIMON, Qba84

Zmiany w przepisach - obowiązkowa karta rowerowa dla dorosłych i nie tylko 2016/04/06 14:53 #27765

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Zgadzam się i to najlepiej egzamin państwowy WORD lub organizowany przez policję w poszczególnych szkołach.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Zmiany w przepisach - obowiązkowa karta rowerowa dla dorosłych i nie tylko 2016/04/06 13:28 #27764

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
może i mało prawdopodobne...ale osobiście uważam że młodociani, jak i wszystkie osoby dorosłe nie posiadające prawa jazdy powinny także przejść egzamin z przepisów ruchu drogowego.... bo jak widzę co niektórzy rowerzyści wyczyniają.... to .. :S
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Zmiany w przepisach - obowiązkowa karta rowerowa dla dorosłych i nie tylko 2016/04/06 12:19 #27763

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Według mnie mało prawdopodobne :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Zmiany w przepisach - obowiązkowa karta rowerowa dla dorosłych i nie tylko 2016/04/06 12:08 #27762

  • Bartek
  • Bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • Amor patriae nostra lex
  • Posty: 1251
  • Otrzymane podziękowania: 1722
  • Oklaski: 28
www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dgp-karta-rowerowa-obowiazkowa-takze-dla-doroslych,nId,2176276

Nie wiem czy te zmiany powinny cieszyć - kartę rowerową jeszcze mogę przełknąć ale zakaz jazdy obok siebie to niestety zmiana na gorsze. Więcej w linku powyżej.
Amor patriae nostra lex
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.167 s.