Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Skrzyżowanie Focha-Piłsudskiego-al. 23 Stycznia-Rapackiego

Skrzyżowanie Focha-Piłsudskiego-al. 23 Stycznia-Rapackiego 2015/04/21 18:22 #23195

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Zgadza się rondo jest często używane potocznie w domyśle dla skrzyżowania o ruchu okrężnym i to może wprowadzać także pewne zamieszanie :)
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Skrzyżowanie Focha-Piłsudskiego-al. 23 Stycznia-Rapackiego 2015/04/21 06:08 #23190

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
...dwie siostrzyczki.... nie wiem czy akurat te... śmigają często na rowerach między kościołem na rządzu a miastem :) przynajmniej tu je czasami widuję :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Skrzyżowanie Focha-Piłsudskiego-al. 23 Stycznia-Rapackiego 2015/04/20 23:13 #23189

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Rondo jest też pojęciem potocznym.

A tak przy okazji, fajne dwa zdjęcia znalazłem na maps.google :lol:
Załączniki:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Skrzyżowanie Focha-Piłsudskiego-al. 23 Stycznia-Rapackiego 2015/04/20 22:03 #23188

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Tak bo to jest wtedy rondo. :) Ale nie koniecznie jest skrzyżowaniem o ruchu okrężnym :).
Rondo to tak naprawdę pojęcie raczej budowlano-inżynierskie.

Bo jeśli jest skrzyżowanie o ruchu okrężnym wokół kółka namalowanego na jezdni to rondem to nie jest :)
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Skrzyżowanie Focha-Piłsudskiego-al. 23 Stycznia-Rapackiego 2015/04/20 22:00 #23187

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1

Ja tutaj żadnej "zagwostki" nie widzę, pojazd B ma ustąpić pierwszeństwa pojazdom znajdującym się na drodze z pierwszeństwem, w tym przypadku nadjeżdżającymi z lewej strony. Obojętnie skąd nadjechały jesli znajdują się na drodze z pierwszeństwem to mają pierwszeństwo.
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Skrzyżowanie Focha-Piłsudskiego-al. 23 Stycznia-Rapackiego 2015/04/20 21:52 #23186

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
iceman150 napisał:
Hmm dla mnie to też rondo
W Prawie o Ruchu Drogowym coś takiego jak rondo nie występuje. Jest tylko SKRZYŻOWANIE Z RUCHEM OKRĘŻNYM w dwóch wersjach:
1. Oznakowane tylko znakiem C-12 ale takie rozwiązanie jest bardzo rzadko stosowane. zasady ruchu jak na normalnych skrzyżowaniach.
2. Oznakowane C-12 (ruch okrężny) oraz A-7 (ustąp pierwszeństwa przejazdu).

Jeśli (niestety część kierowców tak sądzi) jest wysepka to jest rondo i jak wjechałem to ja jestem panem tego skrzyżowania.
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.

Skrzyżowanie Focha-Piłsudskiego-al. 23 Stycznia-Rapackiego 2015/04/20 21:42 #23185

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
pietrek przy takiej interpretacji jak twoja to i skręcający w lewo miałby pierwszeństwo na wielu innych skrzyżowaniach z wyspą albo przesuniętą osią. Miałby pierwszeństwo bo wjechał np 3m wcześniej na drogę ;)
Oczywiście faktycznie poj. A ma w tym wypadku pierwszeństwo ale uzasadnienie jest nieco mylące.

Definicja ronda wg wikipedii:
pl.wikipedia.org/wiki/Rondo

wg tej definicji pokazane przez Ciebie skrzyżowaniem też jest rondem. Mało tego skrzyżowanie koło statoila wg mnie tez jest rondem ale nie skrzyżowaniem o ruchu okrężnym.
Jak się domyślam to w przepisach drogowych nie występuje pojęcie "rondo", a tylko "skrzyżowanie o ruchu okrężnym".
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Skrzyżowanie Focha-Piłsudskiego-al. 23 Stycznia-Rapackiego 2015/04/20 21:39 #23184

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Hmm dla mnie to też rondo :P Tylko z pierwszeństwem dla wjeżdżających :P kiedyś taka organizacja była w Łasinie na Rynku.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Skrzyżowanie Focha-Piłsudskiego-al. 23 Stycznia-Rapackiego 2015/04/20 21:36 #23183

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Pierwszeństwo ma pojazd A, gdyż w momencie "kolizji" jest on już na drodze z pierwszeństwem przejazdu, a pojazd B ma znak ustąp pierwszeństwa.
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Skrzyżowanie Focha-Piłsudskiego-al. 23 Stycznia-Rapackiego 2015/04/20 21:35 #23182

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
iceman150 napisał:
W sumie skrzyżowanie o ruchu okrężnym to rondo

Nieprawda. Poniższe skrzyżowanie jest również o ruchu okrężnym, ale nie jest rondem i pierwszeństwo ma przed rowerzystą samochód.

Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Skrzyżowanie Focha-Piłsudskiego-al. 23 Stycznia-Rapackiego 2015/04/20 21:17 #23181

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
W sumie skrzyżowanie o ruchu okrężnym to rondo, wiem że tu nie ma ronda.
Czyli pierwszeństwo ma pojazd B?
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Skrzyżowanie Focha-Piłsudskiego-al. 23 Stycznia-Rapackiego 2015/04/20 21:13 #23180

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Potwierdzam, tam nie ma skrzyżowania o ruchu okrężnym. Zmyłkę robi okrągła wysepka pośrodku :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): iceman150

Skrzyżowanie Focha-Piłsudskiego-al. 23 Stycznia-Rapackiego 2015/04/20 21:10 #23179

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
hmm czyli de fakto to nie jest jedno skrzyzowanie a kilka skrzyżowań?
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Skrzyżowanie Focha-Piłsudskiego-al. 23 Stycznia-Rapackiego 2015/04/20 20:59 #23178

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
iceman150 napisał:
A ja mam do was takie pytanie bo w sumie nigdy do końca nie jestem pewien. Chodzi mi o konkretne skrzyżowanie tj. skrzyżowanie o ruchu okrężnym przy stacji statoil.

Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli nie mam racji.
Tam akurat nie ma skrzyżowania z ruchem okrężnym tylko "normalne", więc z prawej ma pierszeństwo.
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): iceman150

Skrzyżowanie Focha-Piłsudskiego-al. 23 Stycznia-Rapackiego 2015/04/20 20:49 #23177

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
A ja mam do was takie pytanie bo w sumie nigdy do końca nie jestem pewien. Chodzi mi o konkretne skrzyżowanie tj. skrzyżowanie o ruchu okrężnym przy stacji statoil.

Załóżmy, że pojazd A jedzie z ul. Rapackiego i kieruje się w kierunku os. Lotnisko więc kręci w lewo. Pojazd B jedzie z placu stycznia na wprost.

Wiadomo pojazd A zajmuje lewy pas przejeżdża nitkę po której ruch odbywa się do Tarpna objeżdża wysepkę i w momencie kiedy z prawej nic nie jedzie wjeżdża na ul. Focha/Piłsudskiego przejeżdża tory tramwajowe i tam... napotyka pojazd B który ma po swojej prawej stronie a pojazd B chce jechać prosto w ul. Rapackiego i kto w takiej sytuacji ma pierwszeństwo?
Bo mi się wydaje że to cały czas jest jedno skrzyżowanie w związku z czym pojazd B ma pierwszeństwo.

Poniższy fragment filmu przedstawia taką sytuację (0:42):




Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli nie mam racji.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.
Czas generowania strony: 0.206 s.