Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Uwagi, sugestie i prośby dotyczące infrastruktury rowerowej Grudziądza

Uwagi, sugestie i prośby dotyczące infrastruktury rowerowej Grudziądza 2016/07/10 21:04 #28944

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
sergul_gr napisał:
Chciałbym zapytac czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem jak ja na skrzyżowaniu ulic Bydgoska-Chełmińska?

Znany jest nam problem z ustawieniem pętli indukcyjnych na skrzyżowaniach i myślę, że to dotyczy większości skrzyżowań świetlnych w Grudziądzu. Sądzę też, że to również problem innych miast. Przyczyn szukałbym w zaszłościach czasów, w których ruch rowerowy nie miał znaczenia strategicznego, natomiast w nowych skrzyżowaniach w budowaniu po taniości.

Poruszaliśmy ten temat na ostatnim spotkaniu z ZDM-em i będziemy drążyć na następnych. Z tego, co wiem, to aby skrzyżowanie prawidłowo wyłapywało rowerzystów, musi być dodatkowe wzbudzanie wizyjne w postaci kamer, czyli dodatkowe koszty. Sprawdzimy też, czy są w planie jakieś kolejne (oby nie) skrzyżowania świetlne i jakie będą rozwiązania w kwestii automatycznego wykrywania pojazdów.

Mam też do Was prośbę - jeśli chcecie podyskutować nad jakimś problemem, np. zasady wzbudzania grudziądzkich sygnalizacji świetlnych, to stwórzcie osobny wątek. W tym prosimy o suche wpisy informacyjne. W przeciwnym razie wątek stanie się dla nas mało czytelny i pomocny.

pozdr :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Uwagi, sugestie i prośby dotyczące infrastruktury rowerowej Grudziądza 2016/07/09 16:19 #28917

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
identyczna sytuacja jest na wyjeździe z Nowego Rządza ul. Rakowskiego/Konstytucji 3 Maja... pętla nie wykrywa rowerów..... ostatnio testowałem kilka ustawień roweru na pętli... niestety bez skutku....
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Uwagi, sugestie i prośby dotyczące infrastruktury rowerowej Grudziądza 2016/07/09 11:47 #28916

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Malo tego ja spotkałem się, że ta sygnalizacja nie wykrywała nawet samochodu osobowego. I w środku nocy potrafiłem stać 10 min na tym skrzyżowaniu, ale być może przez ten okres czasu to poprawili. Niemniej to że nie wykrywa rowerów jest bardzo prawdopodobne i na pewno uciążliwe.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Uwagi, sugestie i prośby dotyczące infrastruktury rowerowej Grudziądza 2016/07/09 10:59 #28914

  • sergul_gr
  • sergul_gr Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 11
  • Oklaski: 0
Witam.
Chciałbym zapytac czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem jak ja na skrzyżowaniu ulic Bydgoska-Chełmińska? Prawdopodobnie problem są czujniki w asfalcie, które mają kierować światłami w zależności od natężenia ruchu. Około godziny 20.30 jechałem rowerem od strony mostu i zamierzałem skręcić w lewo w ul Bydgoska. Wybrałem lewy pas do skrętu, jednak zatrzymało mnie czerwone światło.W trakcie oczekiwania na zielone światło cykl na innych pasach czy z innych kierunków zmiEnix się 4 razy. Światło zielona zapaliło się dopiero jak stanął za mną samochód. Czy jest tak wszędzie? Macie jakieś podbiegł z tym doświadczenia?
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, Krzyś, MARCINHD

Uwagi, sugestie i prośby dotyczące infrastruktury rowerowej Grudziądza 2016/07/09 10:52 #28915

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Od kilku lat próbujemy wpływać na rowerową rzeczywistość w Grudziądzu. Dzięki naszym zabiegom powstają nowe parkingi dla rowerów, przejazdy rowerowe i wiele innych udogodnień. Staramy się też przy współpracy z ZDM w miarę możliwości eliminować powstałe w przeszłości lub bieżące błędy.

Jeśli widzicie coś, co dałoby się w miarę możliwości finansowych miasta poprawić, to piszcie. Nie możemy być wszędzie i wiedzieć wszystkiego, dlatego Wasze uwagi mogą nam bardzo pomóc w naszej pracy na rzecz przyjaznego rowerzystom Grudziądza.

Pozdrower :woohoo:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD
Czas generowania strony: 0.185 s.