Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Serwisowanie roweru czyli zrób to sam

Serwisowanie roweru czyli zrób to sam 2014/01/30 19:00 #13114

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Trafiłem na taką stronkę z poradami być może komuś się przydadzą. Ja sam nie przeczytałem ani jednej więc nie wiem co w nich jest dokładnie.

www.rowerowe-porady.pl/category/rowerowe-porady/
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Serwisowanie roweru czyli zrób to sam 2014/01/21 06:56 #13088

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
a ja Wam powiem że mam swój zaufany i bardzo solidny service gdzie z większymi problemami zaprowadzam rowerek i wiem że bez problemów mogę dalej jeździć :) no wiadomo że do fachowca nie będę dawał roweru na czyszczenie , lub smarowanie łańcucha :) ale na regulacje, i wymiany smarów na typowe do danego elementu roweru wolę oddać. Koszt nie duży, a czynność przeprowadzona w 100 % należycie :)poza tytm nie będę kupował specjalnie kluczy do kasety lub korby gdyż w/g mnie to bez sensu wydane pieniązki :)

pozdrawiam
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Serwisowanie roweru czyli zrób to sam 2014/01/20 20:09 #13083

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
.:t IMO n:. napisał:
Nie uważam, żeby powielanie ogólnodostępnych opisów/filmów czynności serwisowych miało sens. One niemal wszystkie już są w Internecie.
Ja mam trochę odmienne zdanie gdyż, żeby znaleźć coś w Internecie na temat serwisowania danej części roweru trzeba się trochę naszukać po różnych forach, a to jest czasochłonne i czasem ciężko stwierdzić czy dana porada jest dobra czy zła, wiec w temacie "Serwis roweru" starałem się umieścić porady, które sam przetestowałem i zapraszam do wstawiania swoich przetestowanych metod. Intencją stworzenia tego tematu było, żeby znaleźć wszystko w jednym miejscu, przynajmniej te prostsze w obsłudze części roweru, bo wiadomo że do nie niektórych mogą być potrzebne specjalistyczne narzędzia, które nie każdy w domowym serwisie posiada.

Co do samego serwisu to uważam, że pracują tam fachowcy, którzy rowerami zajmują się od lat, a wiec mają doświadczenie, posiadają wyspecjalizowany sprzęt do napraw, na który nas by pewnie nie było stać, a poza tym są na pewno wysyłani na specjalistyczne szkolenia z serwisowania danego sprzętu ( sam jeżdżę na szkolenia co prawda z zupełnie innej branży :) ) , więc oddając rower w ich ręce będzie on na pewno dobrze serwisowany.
Ps. Mam na myśli serwisy, które poleca producent roweru.
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Serwisowanie roweru czyli zrób to sam 2014/01/20 16:13 #13079

  • .:t IMO n:.
  • .:t IMO n:. Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 167
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 3
Nie uważam, żeby powielanie ogólnodostępnych opisów/filmów czynności serwisowych miało sens. One niemal wszystkie już są w Internecie i bardzo łatwo do nich dotrzeć. Uważam też, że niektóre "Metody Wuja Zbycha" (w tym gorszym tego słowa znaczeniu), których nie da się wyeliminować z forum, mogą zaszkodzić bardziej, jak pomóc.

Myślę, że ci, którzy wiedzą czego chcą się dowiedzieć - znajdą wszystko, czego im potrzeba w już istniejących poradnikach. Reszta, dla dobra roweru i własnego świętego spokoju, niech odda maszynę w ręce profesjonalisty :)
Nie zapominajmy, że mechanik rowerowy to zawód - z wielu konkretnych powodów :)

Pozdrower!

Serwisowanie roweru czyli zrób to sam 2014/01/19 12:53 #13064

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Dawno temu założyłem dział na forum pod tytułem JAZDA I SPRZĘT. Ruch na forum był nieco mniejszy i taki ogólny dział wystarczał. Jeśli jest potrzeba, można dodać dział ZRÓB TO SAM - SERWISOWANIE ROWERU czy jak uważacie inaczej. Co sądzicie? Jest potrzeba? :ohmy:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Serwisowanie roweru czyli zrób to sam 2014/01/18 16:23 #13046

  • Serwisowanie roweru
  • Serwisowanie roweru Avatar
czy nie można było by założyć w/w wątku????
rower to w końcu nie taki skomplikowany sprzet a wiele osób niepotrzebnie wydaje pieniądze na serwis który u nas w mieście i tak pozostawia wiele do zyczenia.
W końcu na forum jest sporo osób które moga sobie na wzajem pomagać wiedzą i umiejętnościami.
Napewno jest też w śród nas sporo skrytych majsterkowiczów którzy chcieli by pogrzebać przy swoich maszynach ale nie zbytnio wiedzą jak.
ćhyba ze już istnieje taki dział to przepraszam ale nie jestem w stanie go znaleźć
Czas generowania strony: 0.163 s.