Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Tłuczka szklana na ścieżkach rowerowych

Tłuczka szklana na ścieżkach rowerowych 2016/01/06 20:42 #26899

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Wczoraj jechałem prawie wszędzie. I w zasadzie wszędzie, a w centrum w okolicy Mariny w szczególności na DDR mnóstwo szkieł! Proszę mocno na nie uważać!
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Tłuczka szklana na ścieżkach rowerowych 2015/03/18 18:31 #22149

  • Janek
  • Janek Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Niestety również śledze sprawę szkieł na ścieżkach. Od dwóch tygodni sytuacja jest nie zmienna na tym odcinku o którym piszę Tomek84. Podobnie wygląda to w innych miejscach. W zeszły czwartek również złapałem panę na nowej ścieżce (na wyskości Klimka). Po powrocie do domu od razu naskrobałem maila do p. Langowskiej niestety odpowiedzi nie doczekałem się do dnia dzisiejszego.
Wystarczyłoby żeby przejechała tamtędy jakaś mała zamiatarka. Moim zdaniem od jesieni nikt tego nie sprzątał. Pomijając szkła są tam liscie, gałązki, piach, resztki błota. Dla mnie już dawno zaczęła się rowerowa wiosna szkoda, że ZDM śpią.

Pozdro
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Tłuczka szklana na ścieżkach rowerowych 2015/03/06 15:06 #21928

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
więc skoro temat jest ponowiony na forum..... warto już samodzielnie zgłaszać "zanieczyszczenia" na DDR - :whistle:
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Tłuczka szklana na ścieżkach rowerowych 2015/03/06 15:00 #21927

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
I to się chwali.
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Tłuczka szklana na ścieżkach rowerowych 2015/03/06 14:53 #21926

  • Mucha
  • Mucha Avatar
Wiele razy zgłaszałem telefonicznie problemy na dderach ( szkła, śnieg, lód ) do Pani Langowskiej. Za każdym razem efekt był taki, że jak następnego dnia przejeżdżałem danym fragmentem to zawsze był on uprzątnięty/odśnieżony.

Tłuczka szklana na ścieżkach rowerowych 2015/03/06 10:29 #21925

  • Tomek84
  • Tomek84 Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Maila do p. Langowskiej napisałem dopiero dzisiaj, ale uzyskałem szybką odpowiedź (godne pochwały!).

Treść odpowiedzi:
Witam Dziękuję za zgłoszenie Sprawę przekazałam do firmy sprzątającej. Ma być w trybie natychmiastowym oczyszczona. Jeżeli to nie problem proszę o takie informacje ze ścieżek. Niestety będzie cieplej i amatorów napojów w szkle w ustronnych miejscach będzie więcej a pomyślunku u nich jakby mniej
Pozdrawiam Mirosława Langowska
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewellka, MARCINHD, Red

Tłuczka szklana na ścieżkach rowerowych 2015/03/05 11:02 #21894

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
Na załączonym zdjęciu to widzę, że leżą dosyć spore kawałki. :(
Latem na ścieżce rowerowej na Abisynii i na ulicy Parkowej to dopiero jest szkła i to drobnego na całej szerokości ścieżki i chodnika :( I pojawia się pytanie czy zejść z lovelka i go przenieść czy ryzykować i przejechać :pinch:

Takie żule tzn. miłośnicy picia pod chmurką na przystankach autobusowych to nigdy nie znikną i trzeba na nich uważać, bo stoją sobie na ścieżkę i ich nie obchodzi, że jedzie rowerzysta. no ale to tak na marginesie...
Za tę wiadomość podziękował(a): myszka30

Tłuczka szklana na ścieżkach rowerowych 2015/03/05 07:50 #21886

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
Tomek84 napisał:
MarcinHD dzięki za szybką informację!
W wolnej chwili napiszę maila do pani Langowskiej.


daj oczywiście znać jak otrzymasz odpowiedz :) :evil:
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Tłuczka szklana na ścieżkach rowerowych 2015/03/04 21:21 #21881

  • sldtwa
  • sldtwa Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 771
  • Otrzymane podziękowania: 769
  • Oklaski: 22
Hmmm,można mailem, można wierzyć w municypalnych... ale kiedyś ten problem rozwiązywali inaczej.
Np. przed wojną była ekipa złożona z ok. 15 bezrobotnych (porządnych, najczęściej w starszym wieku) wyposażonych w drobny sprzęt (miotła,łopata, kubełek),których praca polegała na ... chodzeniu.
Codziennie przechodzili kilka kilometrów wyznaczonych tras spacerowych i robili co trzeba. Zamiatali, przycinali wystające krzakory, zauważali brakujace żarówki, prostowali wykrzywione słupki... a jacy byli zdrowi !
Może by zamiast municypalnych poszukać takich "spacerowiczów"?
"W życiu na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy".
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś, MARCINHD, haro

Tłuczka szklana na ścieżkach rowerowych 2015/03/04 20:08 #21877

  • Tomek84
  • Tomek84 Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
MarcinHD dzięki za szybką informację!
W wolnej chwili napiszę maila do pani Langowskiej.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś, MARCINHD

Tłuczka szklana na ścieżkach rowerowych 2015/03/04 19:49 #21876

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
tak jak Maciej piszesz......... ale jeżeli municypalni nie będą patrolować terenów gdzie nagminnie spożywane są trunki w szklanych opakowaniach ilość szklanych kawałków .... nie tylko na DDR, ale na większości trawników i chodników będzie tylko niestety rosła.... :(
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś, Tomek84

Tłuczka szklana na ścieżkach rowerowych 2015/03/04 19:45 #21875

  • maciejPH
  • maciejPH Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 174
  • Otrzymane podziękowania: 117
  • Oklaski: 0
Szkła zalegają również na innych ścieżkach. Nie sądzę aby ktoś robił nam na złość. Wraz z poprawą pogody pojawiają się amatorzy picia trunków w plenerze. A co zrobić ze zbytecznym szkłem - ano ryn o chodnik, ścieżkę rowerową - jest zabawa jest frajda.

Tłuczka szklana na ścieżkach rowerowych 2015/03/04 19:39 #21874

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
Tomek84 abyś dużo nie szukał...... a dużo fajnych informacji znajdziesz na naszym forum poratuję Cię i zacytuję sam swoją wiadomość, co prawda temat dotyczył innego miejsca, ale masz tam namiary na osobę i kontakt aby zgłosić problem :)

cyt z archiwum:

Szanowny Panie Marcinie,

Dziękuję za wskazanie nieprawidłowości w ciągu DDR i zapewniam, że w dniu dzisiejszym zostaną one usunięte. Jadąc wczoraj rowerem tym odcinkiem DDR zwróciłem uwagę na wskazane przez Pana zanieczyszczenia. Obawiam się jednak, że w tym przypadku jednorazowe uprzątnięcie tego miejsca na niewiele się zda. Przypuszczam że po każdych większych opadach deszczu ten scenariusz może się powtórzyć z uwagi na spore nachylenie terenu w tym miejscu. Pańską uwagę przesłałem pracownikowi odpowiedzialnemu z ramienia Zarządu za utrzymanie traktów rowerowych. W przypadku zauważenia nieczystości na ścieżkach rowerowych bardzo proszę o bezpośredni kontakt z panią Mirosławą Langowską tel. 4510407, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z wyrazami szacunku,
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Tłuczka szklana na ścieżkach rowerowych 2015/03/04 19:19 #21869

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
temat sprzątania Dróg Dla Rowerów ( ścieżki są w lesie :side: ) był poruszany już na forum :) zapraszam do przeszukania tematów tam znajdziesz dane kontaktowe do Pani z ZDM - osoby kompetentnej w temacie utrzymania czystości :) z rowerowym pozdrowieniem HD
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Tłuczka szklana na ścieżkach rowerowych 2015/03/04 18:53 #21868

  • Tomek84
  • Tomek84 Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądacz
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Witam,
Gdyby temat się powtarzał, to z góry przepraszam, bo nie sprawdzałem tego.
Chyba trzeba zmobilizować władne osoby do zainteresowania się stanem ścieżek rowerowych, a konkretnie chodzi mi o wszędobylską na nadwiślańskich ścieżkach rowerowych "tłuczkę szklaną". Jeżdżę tamtędy codziennie razem z wieloma znajomymi i chyba damy sobie spokój i przerzucimy się na jazdę chodnikami lub jezdnią. Druga pana w tym tygodniu, a jest dopiero środa!
U znajomych to samo.
Na ścieżce od mariny aż do Cytadeli co kawałek są ciągnące się na kilka metrów, rozciągające się na całą szerokość ścieżki pasy potłuczonych butelek. Nie muszę chyba mówić, że nie sposób tego ominąć - można jedynie przenieść rower na plecach, ale chyba nie o to chodzi na ŚCIEŻCE ROWEROWEJ!
Wygląda to tak, że ma się wrażenie, że ktoś to celowo robi na złość rowerzystom.
Dzisiaj chcąc ominąć szkła pojechałem "górą" i to co zobaczyłem widać na zdjęciu - masakra!

Czas generowania strony: 0.346 s.