Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przejazd rowerowy przez Małogroblową

Śmieszki z życia wzięte ((o: 2014/10/28 19:33 #19857

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0

Ulubione słupki i NAJLEPSZA NA ŚWIECIE nawierzchnia - fazowana kostka
Wszystko jako kiełbasiany jad wyborczy
:evil:
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś, MARCINHD

Śmieszki z życia wzięte ((o: 2014/10/28 15:32 #19844

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Czyli kolejny raz pokazali nam środkowy palec :angry: choć ciągle mam nadzieję, że to tylko jakaś głupizna i że oprzytomnieją. Jutro postaram się wybadać sprawę w dyrekcji ZDM-u.
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Śmieszki z życia wzięte ((o: 2014/10/28 13:49 #19842

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
matołek napisał:
Czyli przejazd planowali pozostawić bez zmian, a teraz zagrodzili nawet ten zaplanowany.
Jeszcze MAŁY drobiazg z drogi rowerowej wzdłuż al. 23 Stycznia zrobili chodnik z dopuszczeniem ruchu rowerowego (patrz znaki - C13/16)
:dry:
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.

Śmieszki z życia wzięte ((o: 2014/10/28 12:34 #19841

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
MARCINHD napisał:
maskara :dry: jak jeździć bezpiecznie ??? nasuwa się pytanie widząc takie wywijasy i słupki od znaku drogowego przy samym wjeździe na przejazd dla rowerów :(

Czyli przejazd planowali pozostawić bez zmian, a teraz zagrodzili nawet ten zaplanowany.
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś, MARCINHD

Śmieszki z życia wzięte ((o: 2014/10/28 10:15 #19838

  • slimak
  • slimak Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 122
  • Otrzymane podziękowania: 47
  • Oklaski: 1
W projekcie linii tramwajowej tak to wyglądało:

Śmieszki z życia wzięte ((o: 2014/10/28 07:12 #19835

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
maskara :dry: jak jeździć bezpiecznie ??? nasuwa się pytanie widząc takie wywijasy i słupki od znaku drogowego przy samym wjeździe na przejazd dla rowerów :(
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Śmieszki z życia wzięte ((o: 2014/10/27 20:42 #19828

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Trwa powstawanie opracowania pt "Koncepcja rozwoju infrastruktury rowerowej wraz z jej rozbudową" na które miasto wydaje 85 tysięcy złotych. Poniżej zalecenie dotyczące przejazdów zaczerpnięte z owej "Koncepcji":



Dyrekcja ZDM zna owe zalecenia najpierw od nas, później miała okazję zapoznać się z nimi z materiałów z opracowywanej "Koncepcji Rozwoju"

Jak wierzyć w sens tego dokumentu widząc, jak ZDM wprowadza zalecenia w życie (patrz poniższe obrazki - wybaczcie jakość).







Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Śmieszki z życia wzięte ((o: 2014/10/27 20:25 #19824

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
pieter napisał:
Mój wrodzony optymizm podpowiada mi, że wyprostują tę DDR, bo na znaku pionowym nie ma niczego o przejeździe rowerowym. A może w planie mają przeniesienie tego przejazdu zaraz przy Al. 23 stycznia (oczywiście równolegle do niej)? Może ktoś wreszcie kliknął? Czasem to się zdarza :laugh:

Pieterku, tu masz odpowiedź na swoje optymistyczne wizje, które niestety też podzielałem :angry:

Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Śmieszki z życia wzięte ((o: 2014/10/17 19:25 #19527

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Najpierw pomyśl, potem zrób. Tego uczyli mnie na zajęciach z techniki w podstawówce. A tu rżną fleksą krawężniki, wyrywają barierki z betonu więc i farbę wypalą palnikami albo zdrapią szczotą. Tylko dlaczego tak sobie robią "pod górkę"? Chyba powiedzą, że przez nas :(
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Śmieszki z życia wzięte ((o: 2014/10/17 19:00 #19523

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
pieter napisał:
matołek napisał:
Pieterku, logikę niektórych działań ZDM-u pokazuje poniższy obrazek. Prosiliśmy o likwidację dwóch słupków, które stały w dojeździe do przejazdu rowerowego. Zlikwidowano (dwie dziury wskazane strzałkami), za to postawiono nowiutki :) Złośliwość, czy głupota?

Swoją drogą trzeba zawalczyć, żeby przejazd wrócił na właściwe mu miejsce, czyli na wprost ddr.

Mój wrodzony optymizm podpowiada mi, że wyprostują tę DDR, bo na znaku pionowym nie ma niczego o przejeździe rowerowym. A może w planie mają przeniesienie tego przejazdu zaraz przy Al. 23 stycznia (oczywiście równolegle do niej)? Może ktoś wreszcie kliknął? Czasem to się zdarza :laugh:

Liczę na to. Przedstawiliśmy im opinie na ten temat, przedstawili też projektanci w "Koncepcji". Tyle, że widoczny na zdjęciach P-11 jest świeżo odmalowany, ale dla nich to bez znaczenia :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Śmieszki z życia wzięte ((o: 2014/10/17 18:26 #19522

  • Krzyś
  • Krzyś Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • !Caramba!
  • Posty: 732
  • Otrzymane podziękowania: 580
  • Oklaski: 3
B) Proponuję sprowadzić do Grudziądza JEŻE , dla nich na pewno wybudowano by właściwe ,,przejazdy " a nawet tunele i wiadukty !!! B)

PS. - celowo nazywam PRZEJAZDY ROWEROWE - ZEBRAMI ROWEROWYMI - brzmi komunikatywnie, ale dzięki !!!
B) Bicycle for fun B)

Śmieszki z życia wzięte ((o: 2014/10/17 17:48 #19516

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
matołek napisał:
Pieterku, logikę niektórych działań ZDM-u pokazuje poniższy obrazek. Prosiliśmy o likwidację dwóch słupków, które stały w dojeździe do przejazdu rowerowego. Zlikwidowano (dwie dziury wskazane strzałkami), za to postawiono nowiutki :) Złośliwość, czy głupota?

Swoją drogą trzeba zawalczyć, żeby przejazd wrócił na właściwe mu miejsce, czyli na wprost ddr.

Mój wrodzony optymizm podpowiada mi, że wyprostują tę DDR, bo na znaku pionowym nie ma niczego o przejeździe rowerowym. A może w planie mają przeniesienie tego przejazdu zaraz przy Al. 23 stycznia (oczywiście równolegle do niej)? Może ktoś wreszcie kliknął? Czasem to się zdarza :laugh:

Śmieszki z życia wzięte ((o: 2014/10/17 17:34 #19514

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Krzysio, to jest przejazd rowerowy (nie zebra). Najczęściej sytuowane są od strony skrzyżowania. Nie widziałem jeszcze rozwiązania z umieszczeniem przejazdów po dwóch stronach przejścia dla pieszych :silly:

Widzę, że starym zwyczajem (metoda policjanta Mitury) chcą kręcić rowerzystą w lewo i w prawo, a po przejeździe w prawo i w lewo. W drugą stronę na odwrót. I w imię czego ta karuzela? Po pokonaniu takiego skrzyżowania mogę dostać zawrotu głowy :unsure: , a uderzenie w ten podwójny słupek ma chyba na celu przywrócenie pierwotnej przytomności.

A tak na poważnie, przejazd powinien być kontynuacją DDR przy 22 stycznia - zarówno przy Małogroblowej jak i przy Sienkiewicza, bez żadnych wygibasów, prosto. Jest skandalem stosowanie ciągle tych samych, starych, wielokrotnie odrzucanych i krytykowanych rozwiązań. Kiedy wreszcie po ciemnej nocy jasny dzień wstanie ???
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś, MARCINHD

Śmieszki z życia wzięte ((o: 2014/10/17 16:55 #19511

  • Krzyś
  • Krzyś Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • !Caramba!
  • Posty: 732
  • Otrzymane podziękowania: 580
  • Oklaski: 3
Matołek napisał :
Pieterku, logikę niektórych działań ZDM-u pokazuje poniższy obrazek. Prosiliśmy o likwidację dwóch słupków, które stały w dojeździe do przejazdu rowerowego. Zlikwidowano (dwie dziury wskazane strzałkami), za to postawiono nowiutki :) Złośliwość, czy głupota?

Swoją drogą trzeba zawalczyć, żeby przejazd wrócił na właściwe mu miejsce, czyli na wprost ddr.
Trzeba by im zrobić egzamin z prawa o ruchu drogowym-po prostu nie wiedzą co oznaczają dwie kreskowe linie przed pasami - czyli zebry rowerowe !!!

B) Szkoda przejeżdżałem obok tych pracowników ale przez al. 23 I i nie wpadłem że tak ,,DZIWNIE" ustawią znaki, conajmniej bym zapytał ,,co robicie panowie ?"

B) A tak bez śmiechu - mam zapytanie - pasy zebry rowerowej powinny być przed pasami dla pieszych czy za nimi ?
B) Bo jeśli przed nimi -> to pasy zebry rowerowej w tym i innych przypadkach powinny być po obu stronach pasów dla pieszych, aby samochód zawsze pierw widział przejazd dla rowerów czyli zebrę rowerową !!! /bez względu którym pasem kierunkowym jedzie/.
B) Bicycle for fun B)

Śmieszki z życia wzięte ((o: 2014/10/17 16:31 #19509

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Logikę niektórych działań ZDM-u pokazuje poniższy obrazek. Prosiliśmy o likwidację dwóch słupków, które stały w dojeździe do przejazdu rowerowego. Zlikwidowano (dwie dziury wskazane strzałkami), za to postawiono nowiutki :) Złośliwość, czy głupota?

Swoją drogą trzeba zawalczyć, żeby przejazd wrócił na właściwe mu miejsce, czyli na wprost ddr.

Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Czas generowania strony: 0.381 s.