Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Łyskowskiego / JP II

Łyskowskiego / JP II 2014/08/04 21:55 #17717

  • mk
  • mk Avatar
Też jeżdżę rowerem i jedyne co mi przeszkadza to brak ścieżek i za wysokie krawężniki, ale jak słyszę wasze ciągłe pretensje to tak naprawdę nie wiem o co wam chodzi. zamiast spokojnie pogadać iść do UM i ZDM to wy to jet źle tamto jest złe. A urzędnicy z skąd mają brać na to pieniądze oprócz was są też inni użytkownicy (piesi, biegacze, kierowcy) każdy by chciał coś zyskać a kasa w budżecie nie rośnie. Aby była pewność nie jestem urzędnikiem UM ani ZDM. A co do wiedzy na temat projektów to mam trochę większą niż was prezes. Drodzy rowerzyści dialog i jeszcze dialog a nie żądania.

Łyskowskiego / JP II 2014/07/25 16:45 #17458

  • Łyskowskiego / JP II
  • Łyskowskiego / JP II Avatar
Lidzie nikt nikogo nie obraża jeżdżę na rowerze bardzo dużo razem z dziećmi i jedyny problem jaki mam to za mało ścieżek rowerowych. A co do tego czy ona jest dobra czy zła można to można zobaczyć w UM lub ZDM w projekcie.

Łyskowskiego / JP II 2014/07/25 08:42 #17447

  • xyz
  • xyz Avatar
Właśnie chodzi o to aby ścieżki jak to nazywasz były drogami rowerowymi, na których porządnie i bezpiecznie można podróżować, bez słupów, schodów, krawężników wzdłuż i wszerz oraz bez rynsztoków jak na Łyskowskiego , na których łamiemy szprychy, załatwiamy sobie za każdym razem ósemki i coś jeszcze gnieciemy gorzej niż na wykrotach !!!
Przepraszam ale to nie są drogi dla rowerów tylko poligon, na którym za każdym razem ryzykujemy z czyjejś winy życiem a przede wszystkim zdrowiem, bo te rozwiązania są złe i niebezpieczne dla komunikacji !!!
Stowarzyszenie ma duże zasługi w popularyzacji transportu osobistego rowerami, ze szczególną troską o szerzenie wiedzy jakie nam przysługują prawa, jakie są rozwiązania w innych cywilizowanych krajach, w których rowerzyści są pod specjalną /i słusznie troską/ bo są słabsi od pojazdów samochodowych podczas jakiejkolwiek stłuczki /u nas to często niestety sparing !/ choć oddaję cześć wielu , wielu przyjaznym nam i własnemu bezpieczeństwu kolegom kierowcom !!!
Drogi kolego z forum ,,Łyskowskiego / JPII,, nie tak się prowadzi dialog !!! Nie tak ! - wesprzyj roweromaniaków, ale logicznie, wzrośnie bezpieczeństwo nas wszystkich, rowerzystów, pieszych i kierowców a Ty jak sądzę drogowiec będziesz miał się czym pochwalić nie wspomnę o zasługach dla ogółu mieszkańców miasta, czy tak nie przyjemniej ???
Tak więc nogę z gazu w realu i na forum - spróbuj - warto !

Łyskowskiego / JP II 2014/07/24 23:29 #17444

  • pawel
  • pawel Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 156
  • Otrzymane podziękowania: 205
  • Oklaski: 0
Łyskowskiego / JP II napisał:
Ludzie was do reszty powaliło delikatnie mówiąc. Zapoznajcie się z zasadni i przepisami. A na rowery za miasto i to do lasu bo wszystko wam przeszkadza. PANIE MATOŁEK weź się za coś konkretnego a nie ciągle jęczysz i stękasz. Najlepiej pokaż jak zrobić dobrą ścieżkę rowerową ale tak w rzeczywistości a nie na papierze.
Ja mogę pokazać B)

Łyskowskiego / JP II 2014/07/24 23:17 #17442

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Odradzam rozwijanie zaprezentowanych tu toków myślenia, bo ktoś gotów przeoczyć sarkazm, wziąć na poważnie i wdrożyć do realizacji ;)

I jeszcze prośba: Na tym forum się nie wyzywamy (mowa o skasowanym poście napisanym pod nickiem "gość").

A rower to wspaniała rzecz - polecam każdemu :)

Pozdrowerki :woohoo:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Łyskowskiego / JP II 2014/07/24 23:14 #17441

  • Ewellka
  • Ewellka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 349
  • Otrzymane podziękowania: 181
  • Oklaski: 5
Skoro z Ciebie taki specjalista w kwestii ścieżek rowerowych, to może sam weźmiesz się za ich budowę? Od zaprojektowania na papierze az po realizację w terenie.

Łatwo się kogoś obrzuca obelgami gdy samemu się nie wie jak to jest.

Bardzo dobrze, że w naszym mieście są takie osoby jak Matołek i nie tylko on, którym zależy na prawidlowo rozwiniętej infrastrukturze rowerowej.

W 100% popieram inicjatywę tego człowieka.

Może chcesz się zamienić rolami?

My rowerzyści powinniśmy być wdzięczni, że są osoby, które mają odwagę rozmawiać z wladzą i wytykać błędy. Jeżeli my rowerzyści tego nie zrobiny, to kto?

Ty? Wątpię! Jedyne na co Cię stać, to niesłuszne krytykowanie i to zza komputera, bo nie masz nawet na tyle cywilnej odwagi, aby powiedzieć to prosto w oczy.

Amen.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pietrek

Łyskowskiego / JP II 2014/07/24 23:05 #17440

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Łyskowskiego / JP II napisał:
Ludzie was do reszty powaliło delikatnie mówiąc. A na rowery za miasto i to do lasu bo wszystko wam przeszkadza.
Właśnie po to mają być dobre drogi dla rowerów aby móc szybko i bezpiecznie pojechać za miasto. :P
Rozumując na Twoim poziomie - samochody za miasto na autostrady, a ulice skasować. :silly:
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pietrek, MARCINHD

Łyskowskiego / JP II 2014/07/24 22:50 #17438

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Łyskowskiego / JP II napisał:
Najlepiej pokaż jak zrobić dobrą ścieżkę rowerową ale tak w rzeczywistości a nie na papierze.

Daj fundusze, to z wielką chęcią :woohoo: Najlepiej z tej puli, co to się je ciągle marnuje na tak zwane "ścieżki rowerowe" :laugh:

...

A do lasu chętnie, tylko już nie dziś, bo mam trochę kiepską lampkę ;)

Dobrej nocy i udanego piątku :silly:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Pietrek, MARCINHD

Łyskowskiego / JP II 2014/07/24 22:35 #17437

  • Łyskowskiego / JP II
  • Łyskowskiego / JP II Avatar
Ludzie was do reszty powaliło delikatnie mówiąc. Zapoznajcie się z zasadni i przepisami. A na rowery za miasto i to do lasu bo wszystko wam przeszkadza. PANIE MATOŁEK weź się za coś konkretnego a nie ciągle jęczysz i stękasz. Najlepiej pokaż jak zrobić dobrą ścieżkę rowerową ale tak w rzeczywistości a nie na papierze.

Łyskowskiego / JP II 2014/07/15 23:28 #17221

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Ok, dzięki. Weźmiemy to na celownik :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Łyskowskiego / JP II 2014/07/15 16:34 #17189

  • Łyskowskiego / JP II
  • Łyskowskiego / JP II Avatar
Może warto by spróbować powalczyć o przejazdy rowerowe w raz z sygnalizacją dla rowerzystów na skrzyżowaniu Łyskowskiego i Jana Pawła II?? Obecnie jest tylko zebra i trzeba z roweru zejść :(
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.200 s.