Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej

Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej 2014/01/13 18:03 #13000

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Tak co do tej kałuży to jakaś porażka totalna, widać jak to było robione w pośpiechu, że nawet odwodnienia nie zrobili, a tak w ogóle po co jest te zagłębienie w tym miejscu chyba celowo, żeby się woda zbierała :silly: albo piasku na podsypkę im nie starczyło :)
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej 2014/01/12 23:16 #12996

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
jak dla mnie czym by nie walcowali..... nasze grudziadzkie ddr to masakra...
Załączniki:
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej 2014/01/12 20:48 #12995

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
ul. Hallera - dawne wodociągi.
tak dla jasności adres to Hallera 79, a zarząd dróg miejskich znajduje się w małym budynku wynajmowanym od wodociągów, które istnieją tam nadal za wynajmowanym budynkiem, z stamtąd płynie woda dla całego miasta i okolicznych wsi. :)

Nie widziałem czym ten asfalt był walcowany ale pewnie była to taka mała "ręczna" maszyna którą walcuje się dziury w asfalcie, jest ona za lekka i stąd te nierówności, a na plastyczności asfaltu ma też napawano wpływ temperatura otoczenia wiec najlepiej robić to w latem, gdy temperatura jest najwyższa.
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej 2014/01/12 19:52 #12994

  • piowini
  • piowini Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 697
  • Oklaski: 8
Kilka dni temu podczas wyjazdu do miasta wstąpiłem do Wydz. Dróg (czy jak to się nazywa) przy ul. Hallera - dawne wodociągi. Tam grzecznie zapytałem budowane rondo przy ul. Rydygiera - szpital. Chodziło mi o to, że obecnie widać bardzo wysokie krawężniki, nie chce mi się wierzyć, że kolejna warstwa asfaltu będzie na tyle gruba, że krawężniki przy przejeździe ddr na tym rondzie będą przyzwoitej, tzn. niżej 1 cm wysokości. W dyskusji jaka się w związku z tym wywiązała obiecano, że oczywiście, będą niskie. Nie wiem jak zeszło na nową asfaltową ddr przy ul. Chełmińskiej. Jeden z pracowników wydziału na moją sugestię, że ta nowa droga jest tak samo wyboista i nierówna jak np. ta wzdłuż Trynki stwierdził, że ta nowa jest położona z asfaltu o lepszych parametrach, takiego co to w upale nie będzie wymiękał,jest wąska co uniemożliwiło skorzystanie z odpowiedniego sprzętu i w związku z tym lepiej się nie da. Albo będzie gładka i równa z gorszego (mięknącego w upale)asfaltu, albo będzie nierówna. Inaczej się nie da. Obiecał też sprawdzenie, czy nawierzchnia jest rzeczywiście tak nierówna jak twierdziłem. Ponadto dał do zrozumienia, że "my" tzn. rowerzyści czepiamy się wszystkiego, zawsze jesteśmy na "nie", sami nie wiemy, czego chcemy. On od dziesiątków lat jeździ rowerem i jest mu dobrze, sam przejeżdża m.in. przez Rondo Lotników i nie czuje, aby tam był wysoki czy też za wysoki krawężnik. Nie wie czego ja podałem to za przykład przejazdu ze zbyt wysokim krawężnikiem. :ohmy:
Ostatnio jechałem też nową chyba pieszo/rowerowym traktem od m. Okonin do Okonina - Wybudowanie. Asfalt RÓWNY. Można? Zobaczymy, czy latem będzie się kleił. Końcówka od strony Mełna tak jakby zawieszona z utrudnionym wjazdem/wejściem.Mam nadzieję, że tak "na zawsze" nie zostanie, a jest to tylko znak, że budowa będzie kontynuowana.
jazda rowerem ma być przyjemnością a nie walką

Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej 2014/01/12 11:01 #12976

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
To w wyniku interwencji Kamy i MARCINAHD. Tego samego wieczora byłem zgłosić sprawę na Komendzie Policji jako rażące zagrożenie bezpieczeństwa, ale to już chyba nie miało większego znaczenia, bo Marcin wcześniej nieźle dociskał Straż Miejską.

Najciekawsze jest to, że kostek nie było już rano, więc albo ściągali to w nocy, albo bardzo wcześnie rano.

Cieszy mnie ta interwencja :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej 2014/01/12 10:40 #12974

  • Piotruss
  • Piotruss Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • :p
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 10
Wczoraj jadąc zauważyłem, że owe kostki betonowe które stały na dd-r zostały zdjęte i leżą na terenie gdzie są prowadzone prace,pozdrower
Łotrus

Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej 2014/01/12 10:34 #12972

  • pawel
  • pawel Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 156
  • Otrzymane podziękowania: 205
  • Oklaski: 0
"""Rowerzysto cały ten odcinek jest do poprawki. Więc czy ją zniszczą ciężkim sprzętem czy nie, to nie ma różnicy.Tak nierówno położonego asfaltu, to ja nigdzie nie widziałem, a sporo DDRów w naszym kraju zaliczyłem.[/quote]"""
...polska mentalność i typowe myślenie ,poza tym kiepskie usprawiedliwienie bałaganu i braku organizacji w miejscu budowy...jeśli poprawki to oczywiście na koszt tych którzy niszczą.na dowód są zdjęcia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej 2014/01/12 08:26 #12962

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Zgadzam się z MarcinemHD. Jakość drogi nie może być powodem do przyzwolenia na jej niszczenie.
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej 2014/01/12 08:17 #12959

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
wiedząc iż jest ona słabej jakości..... tym bardziej nie powinny ładowarki, czy koparkoładowarki poruszać się po niej uszkadzając jej podbudowę i nawierzchnię :) :evil:



- śpieszmy się jeździć drogami dla rowerów... tak szybko niszczeją :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej 2014/01/10 21:58 #12939

  • DownhillFun
  • DownhillFun Avatar
matołek napisał:

Drugą sprawą jest fakt wjeżdżania ciężkim sprzętem na drogę o niewielkiej obciążalności, a więc jej niszczenie. Trzeba sprawdzić, czy nie ma zniszczeń i dopilnować, aby zostały naprawione.
Rowerzysto cały ten odcinek jest do poprawki. Więc czy ją zniszczą ciężkim sprzętem czy nie, to nie ma różnicy.Tak nierówno położonego asfaltu, to ja nigdzie nie widziałem, a sporo DDRów w naszym kraju zaliczyłem.

Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej 2014/01/10 21:46 #12937

  • Kama
  • Kama Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • ...czasem chcę być jak ptak... ;-)
  • Posty: 583
  • Otrzymane podziękowania: 136
  • Oklaski: 3
Dzięki...ale ja tylko zrobiłam fotki...i to wszystko :)
Wieczorem natknęłam się na interwencję Straży Miejskiej w tym właśnie miejscu i miałam nadzieję,że się coś ruszy w sprawie...
Niestety,ogrodzili teren taśmą,zamknęli ddr i to wszystko na co ich stać było... :S :dry: :huh:

Jakość kiepska...ale tak to wyglądało wieczorem... :angry:



...a wczesniej tak...





,, ...okulary, rękawice, miękkie siodło wsadź na sztycę
dla dorosłych i dla dzieci, kiedy wieje, pada, świeci
on powstrzyma cię od tycia, to nie przedmiot to STYL ŻYCIA !!! ''
:D :D :D
Za tę wiadomość podziękował(a): Pietrek, MARCINHD

Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej 2014/01/10 19:55 #12932

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
No to dorzucamy podziękowania dla Kamy :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej 2014/01/10 19:53 #12931

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
ja tylko zrobiłem fotki i interwencję po 2 godzinach.podziękowanie należy się Kamie :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej 2014/01/10 19:51 #12930

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Dzięki Marcinie za informację i dokumentację foto. Na taki widok wszystkie noże w kieszeni się otwierają :angry:

Pofatygowałem się przed chwilą sprawdzić i kostka stoi jak stała. Pofatygowałem się więc osobiście do Komendy Policji i zgłosiłem w imieniu Stowarzyszenia dyżurnemu ruchu drogowego stworzenie rażącego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dyżurny wydawał się przyjąć zgłoszenie z powagą i obiecał niezwłocznie się tym zająć. Obiecał skontaktować się z firmą. Myślę, że Policja ma większe możliwości, zwłaszcza w docieraniu do właściwych ludzi.

Drugą sprawą jest fakt wjeżdżania ciężkim sprzętem na drogę o niewielkiej obciążalności, a więc jej niszczenie. Trzeba sprawdzić, czy nie ma zniszczeń i dopilnować, aby zostały naprawione.

Pozdr
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Nowy parking przy Lidlu 2014/01/10 19:46 #12929

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
podziękujcie Kamilli ona zauważyła problem :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej 2014/01/10 19:45 #12928

  • Pietrek
  • Pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 376
  • Otrzymane podziękowania: 262
  • Oklaski: 1
Jeszcze bardziej wkurzające jest te "bagienko" na drodze rowerowej koło czarciego, a jak niema bagienka to leżą tam gnijące liście i łatwo o wypadek w poślizgu. :angry:
Sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Nowy parking przy Lidlu 2014/01/10 19:43 #12927

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Normalnie ręce opadają!!! Jutro podczas wycieczki wspólnymi siłami usuwamy blokadę!!!
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

Zablokowana nowa droga przy Chełmińskiej 2014/01/10 18:25 #12923

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
a tu może odbiegnę od nowego parkingu przy Lidlu.........a opiszę w kilku zdjęciach dojazd do Lidla od strony reala.............. zainspirowany wściekłością Kamy i kilku znanych mi rowerzystów poniżej w linku przedstawiam Wam moim mili rowerzyści zablokowanie poprzez Firmę FENIKS Drogi Dla Rowerów koło rożna przy Lukoilu. Dwa telefony do straży miejskiej, jeden około 15.10.drugi z miejsca "blokady" około 17.10 ...obydwa w moim wykonaniu i cisza........... tylko ruch firanek w lokalu kiedy robiłem foty bezcenny.......... a ja pytam wprost: czy Firma FENIKS nie ma gdzie już składować materiałów budowlanych do budowy parkingu tylko na Drodze Dla Rowerów????????Czy musi dojść do wypadku i uszkodzenia ciała rowerzysty aby ktoś zaczął myśleć?ja osobiście nie chciał bym w tym ciemnym miejscy zahaczyć nogą o paletę z kostka brukową, lub nie wspomnę o wpadnięciu na luzem wysypany produkt!


link do zdjęc:
plus.google.com/photos/104684748472709649788/albums/5967311121272222961
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Matołek, krzys80
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.279 s.