Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Koncepcja rozwoju infrastruktury rowerowej wraz z jej rozbudową

Koncepcja rozwoju infrastruktury rowerowej wraz z jej rozbudową 2013/11/21 21:24 #12504

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4971
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
Żeby nie było niedomówień - popieram całą swoją rowerową duszą stworzenie takiej "Koncepcji" i myślę, że podejmiemy wszelkie możliwe działania, żeby powstała...,

...ale Panie i Panowie, nie dajmy się ponieść.
Na chwilę obecną to tylko projekt budżetu, który będzie omawiany na posiedzeniach Rady Miejskiej przez najbliższe kilka tygodni i głosowany dopiero 30 grudnia. Do tego czasu wiele jeszcze może się zmienić, a ostateczna postać budżetu jest nam nieznana. Zapis o stworzeniu koncepcji infrastruktury rowerowej może do tego czasu zniknąć, zostać uzależniony od "pewnych" okoliczności lub stanu budżetu, albo zwyczajnie mieć nadany niski priorytet.

Na pierwszy rzut oka wygląda to strasznie obiecująco, ale po przeanalizowaniu choćby kilku faktów optymizm spada i odnoszę wrażenie, że już to kiedyś przerabialiśmy.
:unsure: Weźmy np. standardy projektowe, które po żmudnych staraniach z naszej strony weszły w kwietniu 2013 r. w życie zarządzeniem Prezydenta (przeczytajcie choćby wstęp). Są bo są, a już w tej chwili można spokojnie wskazać kilka działań dokładnie odwrotnych od zawartych w przytoczonym zarządzeniu.
:unsure: Wykonanie opisanej przez Prezydenta Sikorę inwentaryzacji i koncepcji obiecywał już nam Zarząd Dróg Miejskich w kwietniu 2012 roku i się ich nie doczekaliśmy.
:unsure: Mamy uwierzyć, że nagle znajdą się pieniądze na przebudowę ulic w mieście, a jak do tej pory na zlikwidowanie choćby jednego krawężnika czy słupka które nam obiecano nie znaleziono ani złotówki? Nagle będą łączyć wszystko w sieć, ale do tej pory rozmontowują kolejne odcinki (np. Kraszewskiego czy Rondo Kaczorowskiego)?
:unsure: Do tej pory brzmią mi w uszach słowa Prezydenta Malinowskiego, w których tłumaczył nam, jak to ważna jest każda złotówka zaoszczędzona na ścieżkach rowerowych (pamiętasz Krzysiu?).

Załóżmy jednak, że inwentaryzacja i koncepcja o której mówi Prezydent Sikora rzeczywiście się spełnią zgodnie z założonym budżetem w 2014 r. Jest więc szansa, że w budżecie na 2015 r. zaplanują jakąś pierwszą inwestycję, która będzie tę koncepcję realizować - czyli za dwa lata :dry: . A co do tego czasu? - nic się nie zmieni? A gdzie w budżecie na 2014 r. plan na jakiekolwiek prace bieżące, które nam obiecano?

Tymczasem w przytoczonym artykule Grudziądzkiej MMki odbywa się pieśń pochwalna na temat wspaniałomyślnej decyzji władz, z której moim zdaniem nic nie wynika. Kłamliwych obietnic mamy już całą kolekcję.
Tymczasem plus dla naszej władzy, bo dzięki takim posunięciom i artykułom zbiera kolejne punkty wyborcze, a tak naprawdę nic poza słowami nie padło.

Na zakończenie przypomniały mi się słowa Napoleona Bonaparte z miniserialu z 2002 roku: "Nie rozumiesz, że władza opiera się na pozorach?"

Pozdrawiam :whistle:
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Koncepcja rozwoju infrastruktury rowerowej wraz z jej rozbudową 2013/11/21 16:07 #12498

  • Piotruss
  • Piotruss Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • :p
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 10
www.mmgrudziadz.pl/artykul/miasto-robi-zwrot-w-strone-rowerzystow-opracuje-plan-sciezek


"- Lepiej późno niż wcale - tak fani dwóch kółek komentują zapowiedź wiceprezydenta Marka Sikory, który ogłosił, że miasto chce uporządkować i scalić drogi rowerowe w Grudziądzu."

Źródło:mmGrudziądz.pl zapraszam do przeczytania

PS.NIE MOJA WINA ŻE TAK REDAKTOR O MNIE NAPISAŁ :)
Łotrus

Koncepcja rozwoju infrastruktury rowerowej wraz z jej rozbudową 2013/11/19 20:14 #12457

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • ICEMAN
  • Posty: 1696
  • Otrzymane podziękowania: 1008
  • Oklaski: 12
Hehe i pomyśleć, że miałem do wyboru analogiczny temat na obronie mgr i inż. :) ale bym się obłowił :P
Nie, nie prędkość była O.K. Tylko zakręt był za ciasny.

Koncepcja rozwoju infrastruktury rowerowej wraz z jej rozbudową 2013/11/19 19:08 #12455

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
krzys80 napisał:
....Mam nadzieję, że to nie tylko kiełbasa wyborcza. Czekamy na konkretne rozmowy z osobami odpowiednio przygotowanymi, a nie z politykami.

Jeżeli owe zapisy pojawią się nie tylko w projekcie, ale we właściwym budżecie uchwalonym przez RMG to wtedy już nasza w tym rola aby to zadanie zostało zrealizowane a nie wykreślone.
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place

Koncepcja rozwoju infrastruktury rowerowej wraz z jej rozbudową 2013/11/19 17:02 #12454

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Z wypowiedzi na koncie Marka Sikory, wygląda to na dobrą wolę. Jest to napisane (nie tylko słowa), czy będzie zrealizowane to się okaże. Błędy pewnie są, ale się nie czepiajmy. Mam nadzieję, że to nie tylko kiełbasa wyborcza. Czekamy na konkretne rozmowy z osobami odpowiednio przygotowanymi, a nie z politykami.
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM

Koncepcja rozwoju infrastruktury rowerowej wraz z jej rozbudową 2013/11/19 15:27 #12452

  • Anonim
  • Anonim Avatar
MARCINHD napisał:
heh tonący brzytwy się chwyta............ wybory się zbliżają :)
I chwyta się tym brzydziej, że ze strasznymi ortograficznymi i gramatycznymi błędami. 4 błędy na 4 zdania. Za moich czasów matura oblana po 3 zdaniu :laugh: :laugh: :laugh:

Koncepcja rozwoju infrastruktury rowerowej wraz z jej rozbudową 2013/11/19 14:24 #12451

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
heh tonący brzytwy się chwyta............ wybory się zbliżają :)
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Koncepcja rozwoju infrastruktury rowerowej wraz z jej rozbudową 2013/11/19 14:00 #12450

  • maku
  • maku Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 241
  • Otrzymane podziękowania: 63
  • Oklaski: 3
Witam
Dla osób wolnych od Facebooka podaję info (cytat) z konta Marka Sikory.

"W przyszłorocznym budżecie zaplanowano ciekawe zadanie.
Mianowicie "Koncepcja rozwoju infrastruktury rowerowej wraz z jej rozbudową". Na początek mamy 250 000,00 zł.
Chciałbym, aby wyłonić projektanta, który wykona inwentaryzację obecnych i projektowanych ścieżek rowerowych, spotka się kilkukrotnie z rowerzystami, przyjmie sugestie zmian dotychczasowych ścieżek (technologii, oznakowania itp.), wykona mapę docelową układu w mieście, mapę powiązania z regionem itp.
Wg. powstałego dokumentu miasto realizowało by w kolejnych latach sukcesywnie rozwój infrastruktury rowerowej, aby to co powstaje miało logiczną ciągłość."
This is a war, and we are soldiers ! Death can come for us at any time... In any place
Za tę wiadomość podziękował(a): piowini
Czas generowania strony: 0.205 s.