Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Niebezpieczne miejsca

Odp:Niebezpieczne miejsca 2006/08/14 15:25 #1380

  • .:t IMO n:.
  • .:t IMO n:. Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Posty: 167
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 3
Jechałem dziś tym nowym, przynajmniej dla mnie, kawałkiem ścieżki rowerowej prowadzącej między innymi przez ul. Kalinkową. Przejechałem ją całą i wiecie co?

CHCIAŁEM, KURDE, POGRATULOWAĆ OSOBIE ODPOWIEDZIALNEJ ZA JEJ POPROWADZENIE. SERIO, MAŁO KTO JEST NA TYLE GŁUPI, ŻEBY ODWALIĆ TAKI PROJEKT, PO PROSTU SIĘ WZRUSZYŁEM, ŻE TACY LUDZIE JESZCZE SĄ...

Przecież to nie ważne, że ta ścieżka biegnie po kompletnym odludziu, i że ludzie, którzy potencjalnie korzystaliby z niej chociażby po to, żeby dotrzeć do pracy nadal będą jeździć przez Chełmińską. No chyba, że to część „średnicówki”, która ma tą że ulicę odciążyć. Nie wiem.

Wiecie, naprawdę się cieszę, że temat ścieżek jest mi bardziej niż mniej obojętny, bo w przeciwnym razie nie miałbym już włosów na głowie, albo miałbym siwe.

CZY WY NIE WIDZICIE, ŻE WYBRALIŚCIE NAJGORSZĄ Z MOŻLIWYCH DRÓG DO ZBUDOWANIE TEJ SIECI ŚCIEŻEK ROWEROWYCH?! CZY WY POTRAFICIE SPOJRZEĆ CHOĆ TROCHĘ DALEJ NIŻ TE NĘDZNE PARĘ LAT (MAKSYMALNIE 2 DO 3) W PRZYSZŁOŚĆ?!

DOBRYMI CHĘCIAMI TO JEST DROGA DO PIEKŁA WYŁOŻONA. ALBO RÓBCIE COŚ PORZĄDNIE ALBO WCALE, BO UWIERZCIE MI, NIE POMAGACIE NAM, A MIEJSCAMI NAWET SZKODZICIE!

To wykrzyczał Timon! Timon, który ma was i wasze ścieżki gdzieś!!!
Ale spokojnie, jak będzie okazja (bo pan prezydent łaskawie nie odwoła spotkania) to powiem wam to prosto w twarz, bo tak jest zabawniej.

\"Freeride to stan umysłu, to wielka rzecz\"
timon :evil:

Niebezpieczne miejsca 2006/08/10 20:22 #1364

  • krzys80
  • krzys80 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 567
  • Oklaski: 9
Moim skromnym zdaniem jako osoby korzystającje ze ścieżek rowerowych występuje bardzo niebezpieczne miejsce na niedawno oddanym do użytku fragmencie ścieżki rowerowej.


Chodzi mianowicie o nieznakowane dwukrotne przecięcie ścieżki i chodnika w okolicach pawilonu przy ulicy Bydgoskiej. Otóż jadąc ścieżką od basenu przy ulicy Kalinkowej z górki w kierunku ulicy Bydgoskiej nagle niespodziewanie ścieżka krzyżuje się z chodnikiem. Miejsce to jest niezpieczne szczególnie ze względu na bardzo ograniczoną widoczność przez wysoki żywopłot (poprostu nie widać pieszych idących w kierunku skrzyżowania ze ścieżką). Systuacja powtarza się także jadąc w odwrotnym kierunku.



Tymczasem zaleca się aby w okolicach ścieżek rowerowych, zwłaszcza przy skrzyżowaniach (również z chodnikami) nie ograniczać w żaden sposób widoczności.


Wystarczy trochę przyciąć te wysokie żywopłoty (max 0,5m wysokości - tyle mogą mieć w/g zaleceń) i od razu będzie lepiej.


A przecież życie i zdrowie ludzkie jest najważniejsze.


Co sądzicie na ten temat?
Najpewniej, najszybciej i najprzyjemniej. TYLKO ROWEREM
Czas generowania strony: 0.147 s.