Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Uwolnić Grudziądzkie Śródmieście

Uwolnić Grudziądzkie Śródmieście 2015/04/13 22:55 #22950

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56
j23 napisał:
Czekam już parę lat - powiedz mi ile jeszcze mam czekać na normalność.

Czekamy i walczymy :) A tak przy okazji, to zdaje się, że udało nam się skutecznie przekonać ZDM do podwyższenia tej tablicy: rowerowygrudziadz.pl/index.php/forum/14-drogi-rowerowe-w-grudziadzu/8134-informacje-dla-zdm-u#20427 Zniknęły również wszystkie słupki z ulicy Magazynowej, które zastąpiono giętymi.
...
a ddr wzdłuż 23 Stycznia ma też wrócić :)
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:

Uwolnić Grudziądzkie Śródmieście 2015/04/13 22:05 #22933

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Davis napisał:
zgodnie z naszymi uzgodnieniami z ZDM, przejazd będzie tak jak powinien być, czyli na wprost
Ale po co przejazd, skoro z tamtej ścieżki rowerowej zrobiono chodnik z dopuszczonym ruchem rowerowym.
Na jesieni pokazywaliśmy to ZDM-owi, ale widać wymiana znaków to niewykonalne zadanie.
PS
Czekam już parę lat - powiedz mi ile jeszcze mam czekać na normalność.
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Uwolnić Grudziądzkie Śródmieście 2015/04/13 21:42 #22927

  • Davis
  • Davis Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Salsa - adventure by bike
  • Posty: 627
  • Otrzymane podziękowania: 1218
  • Oklaski: 11
j23- proszę uzbrój się trochę jeszcze w cierpliwość, bo zgodnie z naszymi uzgodnieniami z ZDM, przejazd będzie tak jak powinien być, czyli na wprost i podejrzewam, że dlatego tam już niczego nie grzebią ;)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów" - S.Lem
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Uwolnić Grudziądzkie Śródmieście 2015/04/13 21:04 #22921

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
cynik napisał:
Wczoraj spędziłem trochę czasu na uliczkach Starego Wrzeszcza gdzie cały ruch uliczny jest oparty na ulicach jednokierunkowych i wszędzie pod znakiem zakaz wjazdu wisiały tabliczki "nie dotyczy rowerów"
A ja byłem w centrum Grudziądza i jak było tak jest


sezon turystyczny się dopiero zacznie i piękne wrażenia będą mieli rowerzyści z innych miast.
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzyś

Uwolnić Grudziądzkie Śródmieście 2015/04/12 19:19 #22793

  • cynik
  • cynik Avatar
Wczoraj spędziłem trochę czasu na uliczkach Starego Wrzeszcza gdzie cały ruch uliczny jest oparty na ulicach jednokierunkowych i wszędzie pod znakiem zakaz wjazdu wisiały tabliczki "nie dotyczy rowerów"

Uwolnić Grudziądzkie Śródmieście 2015/04/12 16:15 #22790

  • Uthark
  • Uthark Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 145
  • Oklaski: 1
Kolejnym miastem, gdzie jednokierunkowe ulice w centrum są dwukierunkowe dla rowerzystów, jest Gdańsk. Wystarczy pochodzić po Starym i Głównym Mieście.

Uwolnić Grudziądzkie Śródmieście 2015/04/11 12:01 #22734

  • MARCINHD
  • MARCINHD Avatar
  • Wylogowany
  • Roweromaniak
  • FATBIKE,wypady extremalne :)
  • Posty: 1904
  • Otrzymane podziękowania: 1519
  • Oklaski: 9
j23 napisał:
Pomysły petera i Pesa są ciekawe i warto je zastosować. Ja dorzucę swój:
Zaproście członków Komisji BRD na przejażdżkę rowerową po Grudziądzu - niech poczują się choć trochę rowerzystami - wtedy może bardziej zrozumieją.
(Jeśli trzeba to mogę pożyczyć swój rower)
:woohoo: :evil:



w tak szczytnym celu to i ja swój pożyczę :) tylko butów nie pożyczę :P
..albo na GRUBO ..... albo wcale ;)

Uwolnić Grudziądzkie Śródmieście 2015/04/11 11:58 #22732

  • j23
  • j23 Avatar
  • Wylogowany
  • Rowerowy Zapaleniec
  • turystyka i rower - dwie nierozłączne pasje.
  • Posty: 575
  • Otrzymane podziękowania: 626
  • Oklaski: 0
Pomysły petera i Pesa są ciekawe i warto je zastosować. Ja dorzucę swój:
Zaproście członków Komisji BRD na przejażdżkę rowerową po Grudziądzu - niech poczują się choć trochę rowerzystami - wtedy może bardziej zrozumieją.
(Jeśli trzeba to mogę pożyczyć swój rower)
:woohoo: :evil:
Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni.
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli.
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter, MARCINHD

Uwolnić Grudziądzkie Śródmieście 2015/04/11 11:10 #22731

  • Pes
  • Pes Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Bywalec
  • Posty: 208
  • Otrzymane podziękowania: 96
  • Oklaski: 6
Albo wystosujcie pismo do policji w Bydgoszczy, żeby wytłumaczyli dlaczego u nich to jest bezpieczne co by nasze betony zrozumiały, że nie warto się upierać dla zasady ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): pieter, MARCINHD

Uwolnić Grudziądzkie Śródmieście 2015/04/11 09:31 #22730

  • pieter
  • pieter Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 954
  • Otrzymane podziękowania: 622
  • Oklaski: -1
Może w czasie posiedzenia Komisji stowarzyszenie przedstawiłoby film instruktażowy, albo chociaż zdjęcia ilustrujące właściwe rozwiązania komunikacyjne z innych, dojrzałych cywilizacyjnie miast. A może trzeba zorganizować wycieczkę dla funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej do Bydgoszczy, czy Torunia, żeby zobaczyli jak jest nowocześnie i że można, bo są jak zabetonowani :(
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD

Uwolnić Grudziądzkie Śródmieście 2015/04/11 07:13 #22726

  • Matołek
  • Matołek Avatar
  • Wylogowany
  • Arcyklista
  • rowerzysta - turysta ((o:
  • Posty: 4975
  • Otrzymane podziękowania: 3794
  • Oklaski: 56

Uwolnić Grudziądzkie Śródmieście!

            Wprowadzanie ruchu rowerowego na miejskie ulice to nie tylko wdrażanie zdrowego, niezależnego i skutecznego środka miejskiego transportu, ale i dalekosiężna poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu na miejskich ulicach.

            Uwolnić Grudziądzkie Śródmieście to akcja Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz na rzecz dwukierunkowego ruchu dla rowerów na ulicach jednokierunkowych, oraz zniesienia zakazu ruchu na wszystkich śródmiejskich ulicach naszego miasta.

Akcję tę poparł Zarząd Dróg Miejskich, niestety przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej wchodzący w skład Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego nie podzielili naszego entuzjazmu i nie wyrazili zgody na otworzenie ulic jednokierunkowych pod prąd dla rowerów. Otwarte natomiast mają zostać dla ruchu rowerowego wszystkie śródmiejskie ulice zaopatrzone w "zakaz ruchu". Jesteśmy przekonani, że odmowna decyzja Komisji wynikła ze szczerej troski o bezpieczeństwo, jednakże nie zmienia to faktu, że myślenie członków Komisji jest nie tylko błędne, ale i bardzo starodawne.

Jazda rowerem pod prąd jest uznana za bezpieczną i powszechnie stosowana w nowoczesnych miastach Europy i w Polsce?

 Po pierwsze rowerzyści mają doskonały kontakt wzrokowy z nadjeżdżającymi z naprzeciwka kierowcami,

 Po drugie kierowcy, mający świadomość nadjeżdżających z naprzeciwka rowerzystów zmuszeni są do ostrożnej jazdy, co poprawia bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta,

 Po trzecie rozwiązania te sprawdzają się od wielu lat w praktyce nowoczesnych miast, w tym naszych sąsiadów - Torunia czy Bydgoszczy. Od trzech lat mamy również dwukierunkową dla rowerów ulicę w Grudziądzu (Skłodowskiej-Curie od Młyńskiej do Sienkiewicza).

Tak więc pozostaje nam stawić się na następnym posiedzeniu Komisji BRD, które odbędzie się w czerwcu. Możliwość udziału obiecała nam już Dyrekcja ZDM. Spróbujemy przekonać przedstawicieli służb porządkowych do słusznego i nowoczesnego spojrzenia na ruch rowerowy w mieście i mamy nadzieję, że się uda 

 

z rowerowym pozdrowieniem
w imieniu Stowarzyszenia Rowerowy Grudziądz 
Matołek 

Czytaj więcej...
Mój rower napędza piękna przyroda :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): MARCINHD
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.232 s.